Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti erről mit gondoltok? Masok...

Ti erről mit gondoltok? Masok hogyan oldják meg?

Figyelt kérdés

Mi megélünk, szerencsére van saját házunk de mielőtt terhes lettem felmondtak a munkahelyemen. Volt félre tett pénzünk és férjem dolgozik nekem pedig alkalmi munkáim vannak. De elvagyunk, nem szenved a kislany hiányt semmiben. De hozzá teszem nehéz beosztani a pénzt.

Az elmúlt időben elgondolkodtam rajta, hogy aki nem dolgozik és a férje is csak alkalmanként füvet vág (ismerek ilyent) ők hogy tudják ellátni a babát? Vagy pl az előbb olvastam hogy egy nő kiírta, hogy van egy kislánya de megy szülni és pelust, ruhákat szeretne kapni mert nem tudja megvenni.

De ha előre tudja hogy mennyi miért vállal gyereket?

Ne értsetek félre nem nézek le senkit, viszont a gyereket sajnálom. Nekünk is sokszor nehéz, akkor ők hogy oldják meg?


2019. jún. 7. 11:23
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
A legtöbb ilyen esetben a gyereket nem "vállaják", csak "becsúszik" és megtartják.
2019. jún. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

Nézd meg a youtubon hogy élnek a putriban a Borsodi cigányok.

10 éve dolgoztam Szegeden gyerek kórházban, tehát nem olyan rég , és volt olyan két hónapos kisbaba , aki születésétől kezdve tejbegrízt kapott, mert nem volt pénz tápszerre.

Akik így élnek, legtöbször nem gondolkoznak, csak szaporodnak. Persze vannak kivételek de a legtöbb esetben ez az igazság.

2019. jún. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igen, tejbegrízről hallottam és olyanról is akik születéstől fogva tehéntejet adnak vizezve. De nem lesznek ezek a babák betegek?

Egyébként én nem éppen a romákra gondoltam, akikre gondoltam nem azok, de értem mire gondolsz.

2019. jún. 7. 11:34
 4/9 anonim ***** válasza:
54%

Mert ösztönből jön a gyerek iránti vágy és sokan nem hallgatnak a józan észre. Vagy a "majd lesz valahogy" elvét követik, illetve védekezni nem volt eszük.


Úgy oldják meg, hogy használt ruhát vesznek, a turkálókból és olcsó kínaiból öltöztetnek. Alacsony tápanyagtartalmú élelmiszerekkel.

2019. jún. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Most hogy mennyire ösztönből.. Ez akiről írtam 20 éves, egy gyereket elvetetett mert a párja azt mondta másképp kiteszi. Abortusz után szinte jött a másik őt megtartották. Kapták a tápszert a várostól vagy mi végül lemondtak hogy nem kell és adtak tehéntejet. Pedig ingyen kapták.
2019. jún. 7. 11:41
 6/9 anonim ***** válasza:
12%

"gen, tejbegrízről hallottam és olyanról is akik születéstől fogva tehéntejet adnak vizezve. De nem lesznek ezek a babák betegek?"


Nem lesznek betegek, a nagyszülök korosztályáig (60 körül) mindenki így nött fel, és nem betegesebbek, mint a 30 körüliek, söt!

2019. jún. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Minden kínálatból van olcsóbb és drágább. Kapnak ezt azt. Ingyenes étkezés stb. Meg oldják. A gyerekholmikat szerintem nem kell túlgondolni, viszont az étkezés, egyéb körülmények, élmények fontosak.

És amúgy ahogy nő a gyerek egyre tobbe kerül. Azok a gyerekek valószínűleg nem járnak kirándulni vagy különórákra.

Ezek a szülők is nagy eséllyel így nőttek fel és nincs rá igényük vagy azt hiszik a gyereknek sincs.

2019. jún. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Igen ez így van. Viszont ott már komoly gondok vannak ahol nem tud megvenni újszülöttnek pelenkát se semmit. Oké ruhákat sokan ajándékoznak vagy apró pénzért hozzá lehet jutni használt megvigyázott darabokhoz de akkor sem azt kell csak megvenni. Egy babának is rengeteg minden kell
2019. jún. 8. 11:48
 9/9 anonim ***** válasza:

"Úgy oldják meg, hogy használt ruhát vesznek, a turkálókból"


Mi budapesti átlagkereset mellett így oldjuk meg többnyire (néha azért újat is kapnak), de aki tényleg szegény az ruhára egyáltalán nem kell költsön ennyit se. Azt a legkönnyebb kapni, sok segély szervezet kb belefullad a ruhákba.


A pelenka, ennivaló már egy nehezebb kérdés.


De az hogy miért vállal az nagyon egyszerű. Ez ösztön. Még a háború alatt is születtek gyerekek, pedig kicsit rosszabb volt a helyzet, mint amiről itt írsz.

2019. jún. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!