Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akiknel nincs nagyszulo,...

Akiknel nincs nagyszulo, ismeros, tehat csak apa es anya tud a gyerekkel lenni, hogyan oldjak meg az ovi/suli szuneteket?

Figyelt kérdés
2016. febr. 23. 20:31
 1/9 anonim ***** válasza:
48%

Mondjuk én külföldön élek,de én anyasági szabira megyek olyankor.


Otthon nem tudom van-e ilyen. Ha nem lenne,akkor bebiszittert fogadnék arra az időszakra.

2016. febr. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Az ovi csak egy hónapig van zárva, az alatt is ki kell jelölni a közelben ügyeletes óvodát. Az iskolák tudtommal általában szerveznek ügyeletet az évközi szünetek alatt, nyáron pedigba legtöbb helyen van napközis tábor.
2016. febr. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%
bébiszitterrel.
2016. febr. 23. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat, kulonosen neked, 2.
2016. febr. 24. 09:36
 5/9 anonim ***** válasza:

Ovinál tényleg "csak" egy hónap van (mondjuk nekem összesen van ennyi szabim egy évre), amit mindenképp meg kell oldani, ezt felesbe meg lehet oldani két szülőnek, vagy ha több szabijuk van, akkor még együtt is tudnak lenni otthon, vagy eljutnak nyaralni is.

A suli már problémás, ott tényleg nagyon sok a szünet, ember nincs, aki ennyit tudna szabadságra menni, még akkor sem, ha mindkét szülő szabadon gazdálkodik a kivehető napjaival.

Mondjuk a fiam sulijából nagyon sok gyerek járt nyári napközibe, egész jó kis társaság jött össze tavaly, és tényleg jó programok is voltak. Kicsit messzebbre kellett menni, mint az iskola, de ezt leszámítva ugyanúgy működött minden, mint tanítási időben. És mivel legalább az osztály fele ott volt, abból sem volt gond, hogy nem ismerik egymást a gyerekek.

Ettől függetlenül nem szeretem, hogy ilyen kevés idő jut egymásra, meg a közös programokra, és nyilván amennyi szabink csak van, azt kivesszük nyáron (vagyis amennyit tudunk, hiszen a többi szünetre is gondolni kell), sőt, olyan is volt, hogy jött velem egy hétig dolgozni (szerencsére nálunk ez nyáron nem gond), de nagyon rossz, hogy tavaly nyaralni sem tudtunk elmenni együtt, mert nem voltunk egyszerre szabadságon a férjemmel.

Idén már másodikos a fiunk, most abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy most született kistesója, így két-három évig nem lesz gondunk a szünetekre, mert itthon leszek, utána meg már azért elég nagyfiú lesz hozzá, hogy egyedül is lehessen. Ettől függetlenül én annak sem örülök, ha negyedikes-ötödikes korában tölt heteket egyedül a lakásban. Nem azért, mert akkor már nem lehet napközben egyedül, hanem mert elég pocsék egy nyári szünet az, amikor reggeltől délutánig a négy falat nézi. Igaz, ott vannak a táborok is, remélem majd szívesen megy, de ez meg olyan, hogy gyereke válogatja, én pl. nyolcadikos koromig utáltam az ilyesmit, legalább is az ottalvós táborokat.

2016. febr. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ovi 6 hétig zárva, ebből 3 hétben van másik oviban ügyelet.

Suli 10-11 hétig nincs, nálunk 2 hétig van ügyelet a mi sulinkban és még 1-2 hét tábor szokott lenni, amit a mi tanáraink szoktak szervezni. Másik iskolában lévő ügyeletbe nem viszem a gyereket.


Amit még tudok: Bp-en szinte minden kerületben van önkormányzati tábor, ami a kerületben lakóknak vagy suliba járóknak minimális áron van, szinte csak az étkezést kell fizetni. Én írtam annak a polgármesternek, amelyik kerületben dolgozom, hogy mivel abban a városban, ahol lakunk, nincs ilyen lehetőség, hadd járjon oda a fiam és engedélyt kaptunk rá. Heti 5000 Ft volt és mindenféle programokat szerveztek a gyerekeknek.

2016. febr. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Egyedülálló édeanya vagyok ovis kisfiúval.

Nem élnek a nagyszülők, egyetlen rokonom a külföldi testvérem és családja- a volt férjem is már külföldön él, dolgozik.

Természetesen vannak barátaim (baráti házaspár vagy barátnő stb.), de mindenki dolgozik, nem tudom és nem is akarom "rálőcsölni" senkire a gyermekemet.


Ok, tudom, az én példám elég extrém, mert azért az emberek többségének akad rokonsága, de azért leírom az én példámat, hátha erőt ad.


Magánoviba jár- itt 2 hét a bezárás nyáron és év végén általában az utolsó 2 hét (kb. dec. 20-tól), amit normál szabadságból meg tudok oldani- illetve ha szerencsém van (az esetek kb. 40-50%-ban), akkor a volt férjem láthatását, kisfiammal közös nyaralását próbáljuk az ilyen időszakra időzíteni.

Én inkább megfordítottam magamban a dolgot és:

- azon vagyok, hogy az exférjemmel normális emberi kapcsolatban maradjunk (így is váltunk el), rugalmas és korrekt igyekszem lenni az ő láthatásaiban (nyilván külföldről ideutazgatni sem a bírósági ítélet szerinti 2 hetente tud stb.)- cserébe a gyerek dolgait igyekszünk megbeszélni normálisan. Ez azért sajnos a legtöbb elvált szülő esetében nem evidencia.

- a magánovi térítési díját természetesen ki kell gazdálkodnom, ezért sokat dolgozom, jó munkám van, gyerek mellett egyedül tanulok a meglévő végzettségeimet frissítem, ha kell a határdős munkákat az esti órákban, a kisfiam elalvása után csinálom vagy ráhúzok a benti dolgokra 1-2 órát- cserébe nálunk a cégnél nem fenyegetnek elbocsátással, ha beszólok, hogy a gyerek beteg/szünet van és akkor otthonról dolgoznék- nehéz helyt állni, de betartom a határidőket, ha munkadömping van (a szakmámmal jár, hogy negyedévente van hullám), akkor csinálom, nem morgok, nem a jogaimmal példálózok, mert tudom, hogy "uborkaszezonban"- mint most nekem a hó vége meg kényelmesebb és akkor valahol egyensúlyba kerül a dolog. Tanulok, dolgozok, teszek azért, hogy meg tudjam engedni magamnak a magánovit, a színvonalas ellátást (mielőtt valaki jönne: NEM a gyermektartásdíjból, azt félreteszem neki). Így az egész évben befizetett pénz valahol arra is "garancia", hogy a nyári időszakot is meg tudom oldani.

- egyébként nagyon sok magánbölcsi/csana/magánovi nyitott nyári időszakban a külsősökre, nyári táborokat, mindenféle tematikus heteket szerveznek. Ok, nem olcsó, de véleményem szerint szakmailag pl. lényegesen jobb és olcsóbb is, mint egy bébiszitter. Budapestiek vagyunk, heti szinten 20-25 eFt-tal lehet számolni. Azért ha minden kötél szakad, egy év alatt egy normális, kétkeresős család is ki tud gazdálkodni 1-2-3 hetet erre, ha másként megoldani nem lehet.

- nem vagyok híve a bébiszitterezésnek, ez talán az eddigiekből is kiderült

- volt már rá eset, hogy a kisfiamnak jönnie kellett velem az irodába, mert olyan munka/program volt, ami megkövetelte a személyes jelenlétet. Ez nem a legszerencsésebb leosztás, de az a pár óra eltelt színezéssel, mesenézéssel, illetve a kollegákkal jóban vagyunk egymással és nem azonos időszakban vannak a leterheltségeink. Időt és gondot fordítok arra, hogy jó emberi kapcsolatokat alakítok ki, így egy-egy ilyen nap az évben a kisfiam számára élmény is lehet (én megyek a megbeszélésre/dolgozom, ő meg fénymásolhat, iratot semmisíthet meg a titkárságon vagy besegíthet érkeztető bélyegzőzni a postázóban vagy a biztosági őrökkel mehet körben az irodaházban vagy a recepciós pultnál nyomhatja a garázs nyitógombját :)

3 évesen értelmes "termelő" munkát végzett a zsákos postánál a borítékok bontásával :)- de cserébe nálam is volt már látogatóban az IT-s kollega kislánya- akkor én is kitaláltam valami érdekeset vagy lazább időbeosztásban elfoglalkoztattam, beszélgettünk.

Nagy cég vagyunk, de sok családos ember dolgozik itt.

Az áthelyezett munkanapok nekem mindig a rémálom kategória- de pl. a rendszeres decemberiekre a kisgyerekesek pár éve összefogtak és szerveztünk kis kreatív-mikulásos napot a gyerekeknek és beosztottuk a felügyeletet- mindenki munkaidejéből nagyjából FÉL ÓRA (!) jutott, a gyerkőcök meg élvezték- illetve az othon lévő gyedes kismamák is ilyenkor bejönnek és ők is tudnak a többiekre vigyázni, rajzolnak, gyurmáznak egy kis tárgyalóban.


Bevallom őszintén a 6-8 hetes bezárásokat nem tudnám másképp megoldani.

Iskolában már vannak nyári napközik (értelmesek is vannak, illetve nálunk fontos lesz a jó iskolaválasztás, nem merül ki a körzetesben...), illetve a mi magánovinkban az 1. és 2. osztályos volt ovisokat szeretettel még visszavárják pár hétre- ott van udvari medence, a kisiskolások mesét olvasnak az ovisoknak- tavaly pl. az én kisfiam egy ilyen 7 éves kislánytól tanult meg gumikarkötőzni :)


Én nem esem kétségbe, illetve a fiamat is arra nevelem, hogy természetes, hogy dolgoznom kell. A közösen töltött időt pedig igyekszem maximális odafigyeléssel tartalmassá tenni.

Még kicsi, így inkább előtérbe kerül az, hogy az apjával nyaral és telel 1-1- hetet, velem inkább többet hosszúhétvégézünk, kirándulunk vagy pár napra meglátogatjuk a külföldön élő testvéreméket- így valamennyire nekem is jut- szakaszosan- pihenés. Most pl. a márc 15-ei időszakban 2 szabadságnappal 1 hetet tudunk "tavaszolni", két repülőjegy áráért a testvéreméknél.

Nem ideális, de panaszra nincs okom.

2016. febr. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Koszonom, sokat segitettetek, mar csak abban is, h kb kb mi var rank, mire keszuljunk, mit kell megoldanunk. Mindenkinek ment a zold kez
2016. febr. 24. 16:00
 9/9 anonim ***** válasza:

nálunk nyáron 4 hetet van zárva az ovi, közben egy másik az ügyeletes. fontos, hogy végig az, tehát abban az 1 hónapban az tuti nem zár be és nem kell még egy 3.ba is vinni a gyerkőcöt.

Az iskola nem tudom, hogy van. vannak nyilván táborok, de ezen nem gondolkodtam még, hogy hogy lesz, mert nálunk van nyugdíjas nagyszülő.


egyébként nyáron nagyon sokszor látom, hogy behozzák a szülők a munkahelyre a gyereket néhány napra, akár 1 hétig is. tudom, ehhez kell, hogy a munkáltató is partner legyen benne, de legalább ne ne vegye észre :) de egy irodában, laborban, hivatalban esetleg ez megoldható.

2016. febr. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!