Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi történne ilyenkor? (terhess...

Mi történne ilyenkor? (terhesség fogamzásgátló szedése alatt)

Figyelt kérdés

Elméleti kérdés, csak néha aggódom hogy nehogy valami ilyesmi történjen...


Tegyük fel, hogy van egy nő, aki fogamzásgátlót szed.


Az első héten (amikor elkezdi a levelet) teherbe esik (vagy belecsúszik abba a pici "hibaszázalékba", mert ugye nem 100%)


(vagy szimplán elfelejt bevenni egy szemet, és ezt nem veszi észre, vagy ilyesmi - ez egy elméleti kérdés, szóval nem lényeges)


Tehát a nő az első héten teherbe esik, de fogalma sincs róla, ezért szedi tovább a tablettát. Akkor tűnik fel neki, amikor tablettamentes időszakba lép (tehát eddig kb. három hétig szedte naponta a tablettát) ergo terhesen folyamatosan szedte.


Ilyenkor történik valami a babával? Mennyire káros ez?


2019. jún. 19. 08:25
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
Semmi nem történik a babával. A mai gyógyszereknek minimális hormontartalma van.
2019. jún. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
97%
Van barátnőm, vele így volt. 2eves egészséges a gyereke.
2019. jún. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
97%
Az első 6 hétben semmi sem árt a babának, mert nincs még összeköttetésben veled. 😊
2019. jún. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
57%

En igy jartam.

Evek ota szedtem,keves hormontartalmut.

Nem tudtam hogy terhes vagyok igy szedtem.

Az eredmeny? Ures petezsak 7 hetesen sem volt semmi benne igy Missed abm volt muszeres befejezessel.

Ritka de elofordul . :(

2019. jún. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
40%
Van ismerősöm, aki így esett teherbe. A babának se keze, se lába nem fejlődött, így elvetették.
2019. jún. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
#5 Jesszus... be tudták bizonyítani, hogy ezt a tabletta okozta? Nem lehetett teljesen más hátterű a dolog?
2019. jún. 19. 20:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!