Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az olyan anyukár...

Mit gondoltok az olyan anyukáról, ahol válás után közös a felügyelet a gyerekek apukájával?

Figyelt kérdés

Ugy vettem észre , hogy az ilyen anyukák le vannak nézve . Nagyon ...

2 hét itt , 2 hét ott .

Anyuka sem robot , hogy apuka szórakozzon egesz hónapba , es hét hetente egyhétvégén elviszi a gyerekeket és akkor ő az isten ( álltalába ) .

2 gyerekem van. Anyagilag is könnyebb igy , és bevallom idegeim sincsenek ki annyira , mint régebben , mikor csak én voltam gyerekekkel . Dolgozni is könnyebb .

Plusz ketten vállaltuk a gyerekeket , attól , hogy elválltunk , anyukára es apukára is szükségük van , nem ?

Mit gondoltok erröl a témaról ? Gyerekek szempontjából ? Anyuka , apuka részéről ?


2019. jún. 22. 09:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
35%

Teljesen okés.

Az nem járja - bár az esetek 99%-ban így megy - hogy anya, mint egy robot 24/24 és havi 2-4 nap van amikor ember lehet, apuka meg éli a világát gondtalan.


(Házasságban élek, 2 gyerek, mielőtt valaki azt hiszi megkeseredett elvált nő lennék)

2019. jún. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
46%

Ez nem közös felügyelet, hane, megosztott elh3lyezes. A kettő nem ugyanaz.

Külföldön élek, itt ez a normális. A sogoromeknal is így volt. Három fiú, egy hét apánál, egy anyánál. Momdjuk értelmes emberekről van szó és csak pár utcaijaira laknak egymástól.

2019. jún. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
41%
Amúgy meg az ő dolguk. Ha nekik így jó, kepesek normálisan kommunikálni és a gyerekeknek mindkét helyen meg van a maguk biztos helye, tokeletes megoldas. De mondom, alap, hohy a ket felnőtt normálisan álljon egymáshoz. A gyerekek ezt fogják megszokni, nem lesz semmi bajuk tole
2019. jún. 22. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Szerintetek mert nézik le az ilyen anyukákat ?

Egyik válaszoló irta , hogy pl külföldön ez a normális ...énis ugy látom , mivel probáltam , mind 2 helyzetet , hogy sokkal jobb megoldás ez , gyerekek szempontjából is ! Nem sirnak naponta , hogy hiányzik apa , hanem teljessen jól megszokták ezt .

Pl párkeresésnél is elöfordult , hogy mint véres rongyra néztek rám , hogy milyen anya vagyok , hogy tudok igy élni . De,ha egyfolytába velem vannak a gyerekekek sok esetbe az se jó , mert akkor meg az a duma , h mikor legyünk kettesbe pl 🤣

Vagy munkaba a kollega nőim , hogy ők nem lennének képessek 2 hétre elhagyni a gyerekeiket .

Sőt még a családom is érdekessen fogadta , talán a mai napig is gondjuk van ezzel a dologgal .

2019. jún. 22. 10:24
 5/19 anonim ***** válasza:
56%
Azért, mert Magyarorszagon az a fixa idea, hohy csak az az anya, aki mártír módon mindent felad a gyerekért. Pedig a valóban jó anya a gyerek érdekét nézi. Nyilván egy link apucira nem lehet huzamosabb időre gyereket bízni, de 3gy normálisra simán.
2019. jún. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem senki nem nézi le a megosztott felügyeletet. Azon lehetnek ledöbbenve, ahogy előadod. Elvileg nem azért szoktak a szülők megosztott felügyeletben megegyezni, hogy az idő felében ne náluk legyen a gyerek, meg legyen lehetőségük randizni, stb. Épp fordítva, azért hogy legalább az idő felében náluk legyen a gyerek. Ha azt hangsúlyoznád, hogy te szeretnéd, hogy mindig veled legyenek, de az apának is jár a gyerekkel töltött idő, akkor senki nem nézne le.
2019. jún. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
44%

Én elvált szülők gyerekeként mondom, hogy a gyereknek pokol lehet! Egy hét itt, egy hét ott, pláne ha új partnerek és féltestvérek is vannak - mindenkihez folyton alkalmazkodni, semmi állandóság, a tornauccom itt, a matekkönyvem ott stb.

Nálunk a régi "klasszikus" volt: kéthetente hétvége és a szünetek fele. De mivel a szüleim normálisak voltak, nem volt kőbe vésve, viszont apám MINDEN alkalommal értem jött, soha nem passzolt le stb. Minden este beszéltem apámmal telefonon stb.

Szerintem sokkal jobb volt így, mint folyton "dobálva" lenni.

Régen rossz, ha a szülő azt várja, mikor viszi el végre az exe a gyereket. Szerencsére az én szüleim sosem éreztették, hogy teher lennék számukra. (Amellett, hogy megértem, ha egy anyuka is kikapcsolódásra vágyik, nagyon is:), de ennek nem az a módja, hogy két hétre lepasszolom a gyerekem.

Nyugodtan le lehet pontozni!

2019. jún. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Nem kell félre erteni , nem azért lett ez igy , hogy én randizgatni meg bulikázni tudjak amugy . Igen kicsit úgy jött le az irásból ,tudom,de ez csak egy példa volt .

A munkahelyem miatt lett ez a megoldás , mert a munkám nélkül nem tudtam volna eltartani a gyerekeket , más munkából albérletet fizetni meg stb nem tudtam volna, segítség nélkül . Ez miatt voltam ki idegileg is , és igy ez volt a legjobb megoldás😊

2019. jún. 22. 10:40
 9/19 anonim ***** válasza:
9%

Teljesen semleges



Kb annyi minthogy barna vagy szőke valaki vagy panelban vagy kertesben lakik..

Ez nálam nem releváns infó vélemény szempontjából

2019. jún. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
19%
Általában azért egy anya nem szívesen van a gyereke nélkül heteket folyamatosan. Ez nem mártírkodás, hanem csak általános felfogás, amit még is értek, és mellesleg egy gyereknek is kell az állandóság. De ismerek épp váló szülőket ahol hetente váltani akarják, de ott azért hogy anyukának is legyen szabadsága, ezzel nincs is baj de nekem el elég lenne kéthetente egy hétvége pihire.
2019. jún. 22. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!