Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az olyan anyukár...

Mit gondoltok az olyan anyukáról, ahol válás után közös a felügyelet a gyerekek apukájával?

Figyelt kérdés

Ugy vettem észre , hogy az ilyen anyukák le vannak nézve . Nagyon ...

2 hét itt , 2 hét ott .

Anyuka sem robot , hogy apuka szórakozzon egesz hónapba , es hét hetente egyhétvégén elviszi a gyerekeket és akkor ő az isten ( álltalába ) .

2 gyerekem van. Anyagilag is könnyebb igy , és bevallom idegeim sincsenek ki annyira , mint régebben , mikor csak én voltam gyerekekkel . Dolgozni is könnyebb .

Plusz ketten vállaltuk a gyerekeket , attól , hogy elválltunk , anyukára es apukára is szükségük van , nem ?

Mit gondoltok erröl a témaról ? Gyerekek szempontjából ? Anyuka , apuka részéről ?


2019. jún. 22. 09:58
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
41%
Én ismerek olyat, ahol 3 naponként váltanak, ez szerintem a gyakorlati élet szempontjaból nagyon nehéz lehet.
2019. jún. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
54%

Hat éve élünk így, de nem heti bontásban, hanem fel vannak osztva a hét napjai egymás közt, hogy melyik nap kinél van a gyerek. Ez több szempontból is nagyon praktikus. Egyikünk sem klasszikus 8-16 munkaidőben dolgozik, van, amikor később megyünk dolgozni és van, hogy késő estig dolgozunk. (A gyerek apjának is, nekem is van másodállásom is a főállás mellett.) Így tudjuk összehangolni a munka-család-szabadidő hármas egységét.

Jól működik, a gyerekem saját elmondása szerint nem csak megszokta, hanem élvezi is a helyzetet, hogy akinél éppen van, attól több figyelmet és törődést kap, mint amikor házasságban éltünk. (Pedig már kamasz, de igényli...)

Praktikus, mert mindketten másban tudunk neki segíteni a tanulásban is, így egy héten belül mindig van lehetőség arra, hogy a kritikus anyagokat átnézze azzal, aki annak az adott tárgynak a szakértője.

Persze nagyfokú rugalmasságot igényel és jó kapcsolatot a szülők között. Közel is lakunk egymáshoz, ha valami elfelejtődik (tipikus eset: holnapra ünneplő kell, stb.), akkor 5 perc alatt át tudunk ugrani egymáshoz kocsival. Ha valamelyikünknek programja van, megbeszéljük és tudunk csereberélni a napok között.


Egyébként amikor ebbe így belevágtunk, akkor már volt a környezetünkben (baráti körben) hasonló minta, és láttuk, hogy működőképes a dolog. Nálunk is működik, nekünk ez vált természetessé. De a fő indok az volt, hogy egyikünk sem bírta volna ki, hogy hosszú ideig ne legyen a gyerekével... Így csak néhány napot kell kibírni (nyáron max. 1 hetet, mert olyankor a nyaralások borítják a rendszert).

2019. jún. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
81%

"Általában azért egy anya nem szívesen van a gyereke nélkül heteket folyamatosan."

Egy apa sem... legalábbis ha jó apa.

2019. jún. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
16%
Persze 13,egy apa sem, de attól még nem ez a bevett. A gyereket elsősorban nem véletlen az anyánál szokták elhelyezni. Szerintem ahol az anya hetet meg kéthetet AKAR állandóan gyerek nélkül lenni az fura. Ez van.
2019. jún. 22. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
20%
# 14: Ebben azért az is benne van, hogy hagyományosan a legtöbb családban az anya végez el a gyerek körül minden teendőt, az apukák pedig maguk is tartanak tőle. Amikor mi különváltunk a férjemmel, ő is pánikba esett, hogy hogy fogja tudni ellátni a gyereket a ráeső időben, szüksége is volt az édesanyja segítségére. Aztán később belerázódott. Szóval ehhez apukának is "bevállalósnak" kell lenni, mert az szociológiai tény, hogy az elvált szülőknek egy személyben fel kell vállalni a férfi és női szerepeket is. Ha ezt felvállalják, akkor működik a dolog. Ha nem, akkor marad a hagyományos "anyukáé a gyereknevelés minden terhe, apa csak a pénzt adja hozzá" felállás - ahogy a legtöbb házasságban is van.
2019. jún. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
40%
Nem értek egyes válaszolókat, szerintem ez egy teljesen jó rendszer. Sok ember sajnos nem fogja fel, hogy normális esetben az apa is ugyanolyan szülő, mint az anya. Akkor pedig miért ne tölthetne ugyanannyi időt a gyerekével? Vagy fordítsuk meg azt a dolgot, amit az egyik válaszban láttam:milyen apa az, aki két hétre lepasszolja a gyerekét? Persze csak olyan esetben, ahol az anya is partner az egészben.
2019. jún. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
44%
Én is külföldön élek, és itt általában így működik válás után. És nem látom, hogy a gyerekeknek ez rossz lenne, a lányomnak 3 barátnője is van, akik egyik héten az anyukánál, másik héten az apukánál van. Mondjuk itt egyébként is jobban kiveszik a részüket az apukák a gyerekkel való foglalkozásból. Míg Magyarországon éltünk, azt láttam, hogy a hétvégi apukák sokszor nem is tudtak mit kezdeni a gyerekükkel, elvitték a nagyszülőkhöz, aztán ennyi volt a láthatás. Vagy a másik, hogy apuka pénzzel próbálja "megvásárolni" a gyereket, mindent megkap, mikor ott van, mindent szabad, nincsenek szabályok, aztán a gyerek otthon az anyukával morog, hogy apánál mennyivel jobb.
2019. jún. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
20%

14!


Ez csak Magyarorszagon általános. Külföldön ugyanannyi esélye van az apának is, mint az anyának arra, hogy nála helyezzék el a gyereket. De legtöbbször bizony a 50-50 a bevett, működő elh3lyezes.

2019. jún. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

A gyerek nem csomag, akit ide-oda rakosgatunk.

Akkor költözzenek a szülők. Marad a gyerek a helyén, és 2 hétig az anya költözik a gyerek mellé, aztán cserél az apával és az apa költözik a gyerek mellé.

A gyerek(ek) nem tehetnek a szülők problémájáról egymással, miért a gyerek(ek) költözzenek.

2019. júl. 21. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!