Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Közös felügyeleti jog esetén...

Közös felügyeleti jog esetén megtilthatja az apa, hogy másik városba költözzünk?

Figyelt kérdés
Nálam vannak elhelyezve a gyerekek, a közeli nagyobb városba szeretnék költözni, a volt férjem viszont nem engedi. Mit tehetek, hogy lakcím és iskolaváltásnál ne legyen gond?

2018. ápr. 12. 19:14
 1/9 anonim ***** válasza:
55%
Csak a külföldre költözést tilthatja meg.
2018. ápr. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem kell aláírnia a lakcím változást, meg a suliba iratást?
2018. ápr. 12. 19:17
 3/9 anonim ***** válasza:
55%
Ha nálad vannak elhelyezve a gyerekek, akkor valószínűleg nem tilthatja meg. De azért megkérdeznék a helyedben egy ügyvédet a költözés előtt.
2018. ápr. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%
De, alá kell írnia, kötelezve van rá, mivel nincs joga megtagadni.
2018. ápr. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Megtilthatja, igen, meg akkor is, ha kizárólagos felügyeleti jogod van. A lakóhely, iskola/óvoda és a névváltoztatás a gyermek sorsát eritno lényeges kérdés, ezekben mindig közösen kell dönteni a törvény szerint. Ja viszont apuka nem akarja és nincs rá valódi ok, csak a nem akarja, akkor a bíróságon kerni kell , hogy erre az esetre engedélyezzek a kizárólagos döntést
2018. ápr. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Lakcímváltozásnál tőlem csak a bírósági határozatot (a gyermekelhelyezésről) kérték az okmányirodában.
2018. ápr. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem tilthatja meg. Nekem pl. az iskolai beíratásnál sem kellett az aláírása. Útlevelet is csináltattam nélküle.
2018. ápr. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hivatalosan kell mindkettőhöz a beleegyezése és az aláírása is, utolsó
2018. ápr. 13. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
72%

Mikor en koltoztem sem kertek apuka alairasat.nekem is eleg volt megmutatni a hatarozatot az elhelyezesrol.

Orszagon belul elvileg koltozhetsz ahova akarsz,annyiszor ahanyszor akarsz.

Iskolaba iratasnal sem kellett az exemnek alairni semmit.

Szemelyigazolvanyt is apjuk nelkul csinaltattam.

Gondoljatok bele,ha egy apuka etunik a gyereke eletebol,vagy epp kulfoldon dolgozik,masik varosban el akkor,hogy rangatna oda az anyuka valas utan mindenhova?

Ezert van a hatarozat arrol,hogy kinel vannak elhelyezve a gyerekek.

De kerdezo,felhivod az illetekes okmanyirodat es megkerdezed.

2018. ápr. 13. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!