Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ki kaphat GYED-et? Nem tudok...

Ki kaphat GYED-et? Nem tudok eligazodni.

Figyelt kérdés

Sziasztok! 10 hetes terhes vagyok. Évek óta KATA-s E.V.

Azt szerettük volna, ha a párom megy GYED-re, de neki az elmúlt év márciusáig volt munkaviszonya, valamint most júniustól. A köztes időre a TB-t kifizettük.


A gyerek januárban fog születni. Most akkor ő mehet GYED-re, vagy nem elegendő ez a munkaviszony?


Köszönöm előre is!


2019. jún. 26. 07:49
 1/7 anonim ***** válasza:

mivel több, mint egy év maradt ki a férjednek, ezért neki nem lesz két éven belül 365 napja.

Te mehetsz, csak rohadt keveset fogsz kapni. HA tudod, hogy nem akarsz dolgozni a baba egy éves koráig, most kilépni a katából, akkor azért lesz normális ellátásod. Annyi, hogy újra katás csak 2021 januártól lehetsz.

2019. jún. 26. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Úgy terveztem fel évig nem dolgozok papíron. Gyakorlatban muszáj, és én nem is akarok otthon bedepizni, szóval már márciusban is heti 1-2 nap 5-6 órára beugranom dolgozni.


És ha a KATA-t 75 ezerre emeltetem?

2019. jún. 26. 08:36
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ahhoz már késő.
2019. jún. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kérdés, hogy fél év alatt (2020 második felében) lesz-e annyi jövedelmed, hogy 300e adód legyen. MErt gyed alatt nincs minimum járulékfizetési kötelezettséged, ellenben a katát fizetned kell akkor is. ÉS nem biztos, hogy a kata jön ki olcsóbbra.

A 75 kata pénzkidobás.

2019. jún. 26. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Jó kérdés. Fogalmam sincs. :( Agrárvallalkozas, magas kockázattal, hatalmas befektetéssel.


Ado alatt a Katát érted? Mert 6x50 000 az 300 000. Vagy másra gondolsz?

2019. jún. 26. 09:18
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha 2020 januárban születik, akkor a gyed jogosultság feltétele 2018 január és 2020 január között legyen 365 nap biztosítási jogviszony.

Ha ez megvan, az összeget pedig úgy számolják, hogy szülést megelőző 3. hónap utolsó napjától visszaszámolnak 180 napot. Tehát ha januárban szülsz, akkor a május 5- október 31 közötti tényleges béred lesz az alap. Itt ugye KATÁNÁL nem bér az a lap.

Tehát még javíthat is a helyzeten a 75 ezer, ha végig dolgozol. Kérdés, kapsz-e annyival többet, mint amennyit befizetsz.


Szerintem kérdezz meg egy könyvelőt.

2019. jún. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2019. jún. 26. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!