Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Terhes vagyok és az egész...

Terhes vagyok és az egész család azt szajkózza, hogy vegyük fel a babaváró hitelt és/vagy csokot. Hülye vagyok tényleg, hogy nem akarom?

Figyelt kérdés
Nem vagyunk gazdagok de örököltem egy családi házat van kocsim,munkánk a párommal,kis félretett pénzünk. Én úgy vagyok vele bármi történik ( kirúgják valamelyikünket netán válás) én akkor is egyenesben vagyok. Akinek semmilye nincs annak biztos jó lehetőség,de én így a hitelben csak a bizonytalanságot látom. (Családban sokan szívtak a svájci frank miatt)Mit gondoltok?
2019. jún. 29. 08:40
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
94%
Nem kell mindenkinek bedőlni a kormánypropagandanak.
2019. jún. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Van józan eszed, azt gondolom. Akkor kell hitelt felvenni ha muszáj, sajnos mi pl rászorultunk, de ha lett volna saját, eszembe nem jutott volna.
2019. jún. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
96%
Miért adósítanád el magad, ha nincs szükség rá?
2019. jún. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy hülye, csak jol látod a helyzetet. A szüleid meg nem. Felesleges a hitel, ha megvan mindenetek szerintem.
2019. jún. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
5%

Hát figyelj, a babaváró kamatmentes, gyerekek után pedig engednek el belőle, 3 gyerek után az egèszet, tehát csak úgy kaptad. De 2 után is milliókkal kevesebb a visszafizetendő. Nyilván ha nem akartok több gyerkőcöt ès nem vagytok rászorulva, akkor fölösleges.

Csokkal kiegèszítve, szintèn 3 gyerekre az megint ingyen 10 millió. Gyakorlatilag kapsz egy új lakást, az egyiket kiadva fix bevèteled van, nem kell èrte tenni semmit.


Borzasztóan rossz modell ez, torz ès igazságtalan. Viszont más gondolkodás nèlkül felveszi ès te fizeted vissza az ő kamatait is. Mind adózunk, igazából mind szívjuk ezt, csak ha ki tudjuk használni, akkor kicsit kisebbet...

2019. jún. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Nem szeretnénk 3 gyereket és amúgy is a mai világban hol lehet garantalni hogy még ha akarom össze is jön?

Az a baj, hogy a kormány egy tollvonással meg tehet bármit. Én pedig nen akarok eladósodni. Jobb a biztos kevesebb mint a több de bizonytalanság.De ha nem lenne otthonunk és ez lenne az egyetlen lehetőség akkor élnénk vele.

Én így látom de ezzel egyedül vagyok a családban.

Mindenkinek köszi.

2019. jún. 29. 09:19
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Neked van igazad. Miért vennél fel milliós hitelt ha megvan mindenetek? Mert akárhogy nézzük is ez egy hitel. Amit ugye vissza is kell fizetni. Kivéve persze ha szülsz 3 gyereket. De azt meg ugye meg is kell szülni, eltartani, iskolázni, felnevelni. Ne hallgass senkire csak a saját józan eszedre
2019. jún. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem vagy hülye. Mi felvennénk, de nekünk szükségünk is van rá, nekünk sokat segítene. Ha nektek megvan mindenetek, akkor csak azért, mert lehet, azért felesleges szerintem is, ha egyébként nem érzitek szükségét.
2019. jún. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
79%
Babaváró H I T E L. Tehát HITEL. Nem a 2 szép szemedre adják.
2019. jún. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
75%

"Csokkal kiegèszítve, szintèn 3 gyerekre az megint ingyen 10 millió. Gyakorlatilag kapsz egy új lakást, az egyiket kiadva fix bevèteled van, nem kell èrte tenni semmit."


És ha tönkre megy a házasság egy gyerek után, akkor se költözhetsz el, hiszen az ottlakás x évig feltétele a csok-nak. Sőt, a tönkrement házasságban szülj még kettő gyereket, hiszen bevállaltad!

2019. jún. 29. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!