Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A terhessègi tesztet azèrt...

A terhessègi tesztet azèrt ajànljàk reggel, mert sok idő telik el, vagy van valami különösebb oka?

Figyelt kérdés

A vesènk elvileg függetlenűl attòl hogy alszunk vagy sem, ugyanùgy vègzi a kivàlasztàst. Tehàt napközben is ugyanannyi hcg kerül a vizeletbe mint èjszaka alvàs közben. A reggeli ajànlàs oka az, hogy eltelik sok idő, mondjuk 8 òra a kèt pisi között ès azidő alatt több hcg vàlasztòdik ki mint mondjuk 2 òra leforgàsa alatt. Ezek szerint inkabb az a lènyeg hogy a lehető legtöbb idő teljen el a kèt pisi között. Ìgy napközbeni vizelet is lehet ugyanolyan biztos, ha mondjuk 8 òràja nem pisiltem màr.

Biològiàhoz èrtők, ez ìgy helyes következtetès? Vagy màskèpp van?



2019. jún. 29. 17:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%

Nem, alvás közben más hormon szabályozza a vizeletkiválasztást. Ha nem így lenne, senki nem tudna 8órát aludni.

Ez az egyik oka, hogy koncentráltabb lesz hormonális okokból, illetve igen, a több eltelt idő.

2019. jún. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Az éjszakai vizelettermelődést az antidiuretikus hormon (ADH) szabályozza, melynek mennyisége az esti órákban megemelkedik, így a vizeletkiválasztás csökken.
2019. jún. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Az aktus utàn 16 nappal, (valòszìnűleg az ovulàciò is 15-17 napja volt) a vàrt menstruàciò napjàn mennyire bìzhatok az eredmènyben? Dèlutan csinaltam, 7 òra telt el a kèt pisi között.
2019. jún. 29. 17:24
 4/12 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem már délután is ki kellene mutatnia, de attól is függ milyen tesztet használtál.
2019. jún. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
91%
Teljesen (kivéve, ha volt a dátumhoz közelebb is aktus). Ha pozitív, akkor biztosan, ha negatív, akkor még előfordulhat, hogy fiatalabb a terhesség és nem mutatja ki.
2019. jún. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
25-ös èrzèkenysègű, az nem szàmìt annyira èrzèkenynek.
2019. jún. 29. 17:30
 7/12 anonim ***** válasza:
A negatívat még ne vedd biztosra azért
2019. jún. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Azon a napon, nem reggeli vizeletből, amikor meg kellene jönnie a vérzésnek 25-ös érzékenységű teszttel, simán mutathat negatívat a teszt akkor is, ha valaki terhes. Majd ha 2-3 nap múlva tesztelsz reggeli vizeletből és negatív, akkor azért már elég valószínűtlen a terhesség.
2019. jún. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Előttem már jól leírták miért is koncentráltabb a reggeli első vizelet.

Azonban én sem bírtam várni még pár napot, így megcsináltam. Sima x-epil teszt szépen kimutatta hogy bizony lakik valaki bent. Már 2 éves a fiam.

2019. jún. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok: úgy akartam írni hogy másnapig nem vártam, hanem délután csináltam meg a tesztet és már akkor is kimutatta. Bocs...fáradt vagyok.
2019. jún. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!