Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kislányomnak kiestek a fogai,...

Kislányomnak kiestek a fogai, mit adjak enni neki?

Figyelt kérdés
7 éves kislányomnak az elmúlt 2 hétben 6 foga esett ki,ezek mind elől,az első fogai.Már így is tök nehezen eszik,és megint mozog neki felül kettő.Valaki járt már így?Mit tudott enni a gyerkőc?Attól félek legjobban egyébként,hogy nem mostanában fognak kinőni az új fogak és akkor hónapokig majd csak pépeset meg puhát ehet.(Nővérem kislányának a felső két foga egy év volt mire el kezdett nőni,ettől parázok kicsit)
2019. júl. 1. 23:43
 1/7 anonim ***** válasza:
71%
a rágófogak hátul vannak
2019. júl. 2. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen tudom,a probléma hogy nem tud igy szinte semmibe se beleharapni.Megrágni tudja ha már eljut odáig.Egy ideig úgy próbálta,hogy a hátsó fogaival harapott,de annyira nagyra kellett nyitni a száját,hogy pár nap után kisebesedett neki és fájlalta.

Most egyébként falatokra vágók neki mindent,a kenyértől kezdve a húsiig.Csak gondoltam jó lenne már újabb pépesebb étel is.Tejbegrízen,joghurton meg pudingon kívül nem tudom mit lehetne csinálni.Elsősorban olyat ami nem édesség hanem rendes étel.De hát ha nincs más maradunk a falatkáknál meg a turmix és hasonlóknál.Fel fog azért nőni valahogy igy is :D Engem csak szimplán érdekel tudtok e valamit ajánalni.

2019. júl. 2. 00:35
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szezon van, úgyhogy főzeléket. Spenót, sóska, paraj, tök, cukkini, cukorborsó, kelkáposzta, sárgarépa stb.
2019. júl. 2. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Krémlevesek, azt mindenféle zöldségből lehet csinálni és nagyon finomak is! Amúgy hidd el hogy pár napon belül megszokja a fogatlanságit és nem is fogja zavarni.

Ha fáj Neki akkor meg kéne nézetni fogorvossal, már az is fura hogy 2 héten belül 6 foga kiesett. Nálunk ez sokkal lassabb folyamat volt mindkét gyereknél.

2019. júl. 2. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%
Hát vágd fel neki apró darabokra, akkor nem kell beleharapni, összeragni meg össze tudja.
2019. júl. 2. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
81%

Bármit


Csak katonázd fel neki, hogy ne kelljen harapnia

Rágni hátul kell

2019. júl. 2. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!
2019. júl. 3. 09:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!