Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg kárpótolja a tömérdek...

Tényleg kárpótolja a tömérdek energiát egy-egy mosoly, ölelés?

Figyelt kérdés
Nincs gyerekem és mindig szerettem volna, de mostanában csak a szívást látom velük és idegesítenek. (Régen ez se volt, minden babát cukinak láttam, a gyerekeket szerettem) Próbálom visszaszerezni ezeket az érzéseket, ezért kérdezem. Mi olyan felemelő egy mosolyban? Mi kárpótolja a végig sétált éjszakákat, a szétharapott mellbimbót, a dackorszakot, a tinikort? Mit éreztek pontosan ilyenkor? Megköszönöm ha megpróbáljátok legalább megértetni velem, ha már nem érzem. (Előnyben azok, akik pontosan és nem általánosan fogalmazzák meg érzéseiket.) Köszönöm!
2019. júl. 2. 11:51
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
79%

Kárpótol. De nem érzed ezt rögtön az elején. Én legalábbis nem éreztem. Kellett születés után egy, két hónap mire jött az érzés hogy igen ez az. Hogy imádod, hogy szereted, és mindegy hogy mit csinál akkor is így érzed. Ez fokozotosan fog kialakulni,szépen lassan jönni fog a kötődés, a szeretet.

Vannak rossz pillanatok, napok. Olyankor nehéz, persze. De kárpótol, mikor megölel a két éves lányom, mondja hogy anya szer (szeretleket így mondja hogy szer), te is vissza öleled és ezt leírni nem lehet, ezt érezni kell. Minden nehézség megéri, ilyen pillanatokat kapsz érte, ami úgy feltölt hogy csak na.

2019. júl. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
76%

Nekem az anyaság 21 hónapjának egyik legboldogabb pillanata az volt mikor a fiam először bújt oda hozzám azzal, hogy “szeret téged! Nagy puszi!” és már cuppant is.

Én mondjuk halálosan oda vagyok a fiamért, mégha lett is vagy 100 ősz hajszálam mióta megszületett.

2019. júl. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Igen, utolsó, az alkalmazkodásban lehet valami, én szeretem a férjemet, de egyedül könnyebb volt, hogy nem kellett folyton igényeket egyeztetni.

A "minek kell ezt magyarázni" féle destruktív válaszokat, kérem hanyagoljuk, elég részletesen leírtam mi és miért érdekel, a válaszadás pedig önkéntes, nem kötelező.

2019. júl. 2. 12:37
 14/20 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem olyan is, mintha egy növényt nevelgetnél. És látod, hogy szépül, fejlődik, és ez egyrészt a víztől meg a jó földtől van, amit adsz neki, másrészt mégis valahogy magától.


Tetszik, hogy a munkából nem vki más (főnök, igazgató) profitál, hanem az én családom lesz szebb és jobb.


Kisbabánál sikerélmény, hogy Te vagy neku minden és ezzel meg tudsz birkózni. Hogy nem kell neki más, csak Te. És még nagyobb siker, amikor minden más is elkezdi érdekelni.

2019. júl. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
75%

Voltál már szerelmes? Úgy igazán, minden hibájával együtt is bolondulva a másikért? Én ehhez tudnám a legjobban hasonlítani.

Én pl meg tudnám folytani egy kiskanál vízben a férjem, amikor horkol éjjel és nem tudok tőle aludni. Baromi idegesítő és gusztustalan hangokat ad. De amikor ébren van, vagy ha fordul és nyugodtan alszik, felkerül rám a rózsaszín szemüveg és csak azt látom, milyen jóképű, milyen kívánatos a teste és mennyire szeretem a lelkét, a humorát, a gobdolkodását.

A gyerekek ugyanez. Marha idegesítő tud lenni, amikor a dackorszak közepén minden peluscsere vagy fogmosás felér egy közelharccal. Vagy amikor felkel hajnali 6-kor, amikor én 3-kor még ébren voltam, mert úgysem kel egyik sem 9 előtt... csak pont aznap. De egyébként, ha rájuk nézek, csak gyönyörködöm. Okosak, szépek, kedvesek egymással és másokkal is. Csodálatos látni, ahogy fejlődnek, ahogy elkezdenek hasonlítani rám vagy a férjemre. Ahogy egymással kommunikálnak. Ahogy lélegeznek. ❤️

2019. júl. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
58%

Dehogy kárpótol! Rohadt nagy szívás az egész!

Hiába szereti az ember a gyereket, az, hogy cuki meg aranyos nem kárpótolja azt, hogy nem vagy a magad ura, nem csinálsz azt és akkor amikor akarsz! Pl új munkát kell keresnem, k b aszott nehéz lesz olyat, ami fizet annyit amiért egyáltalán megéri bemenni és mèg el is tudom vinni a gyerekeket oviba és haza is tudom őket hozni! A párom 4 műszakban dolgozik, így nekem kell fix délelőttöset találni, persze azt is csak H-Pig.

Hiába van itt a szomszédban anyukám, ő 2 helyen dolgozik kiszámíthatatlan beosztásokban, így ha bármit akarunk 1 hónappal előbb egyeztetni kell.

Nincs olyan, hogy gondolok egyet és elmegyek valahová..

2019. júl. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
31%

Nem éri meg. Nem kárpótol. De én valahol mazochista vagyok, ezért sokszor élvezem.

De nem szabad úgy gyereket vállalni, hogy azt nézed, vajon mikor furdul mínuszból pluszba a befektetett idő, energia, szeretet. Mert nem fog. :)

2019. júl. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
41%
Kicsit furcsán fogalmazol, mi az hogy "előnyben azok..", mint valami állásinterjú. Ez egy fórum. Na mindegy, biztos nem úgy értetted. Nálam ez nem arról szól hogy kárpótol, vagy megéri, hanem egyszerűen tudom hogy nem lennék boldog gyerek nélkül. Vágynék rá, irigykednék a gyerekes családokra. Így két picivel marha nehéz, de nem vagyok boldogtalan, csak nehéz és fárasztó. De azért ahogy nőnek egyre könnyebb. Nekem így teljes az élet, nem attól leszek boldog hogy könnyű valami, és a "boldog vagyok" sem azt jelenti hogy minden pillanatban az vagyok. De aki érezte már hogy valami nagyon és folyamatosan hiànyzik az életéből az érti hogy miről beszélek.
2019. júl. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
69%
Igen kárpótolja ,nagyon megható tud lenni mikor anyák napján felköszönt a gyereked oviban vagy mikor először kezd önállóan lépéseket tenni,pedig a gyereknevelés nem sétagalopp az bizonyos de nekem mégis megéri ,szeretem magam körül a gyerekeimet.
2019. júl. 3. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Kinek és mi a franc baja van azzal hogy azt írtam hogy én gyereket akartam, és így teljes az életem a nehézségek ellenére is? Ennyire utáljátok a saját életeteket?
2019. júl. 3. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!