Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A kormány az adójóváírás...

A kormány az adójóváírás kivezetését tervezi. Az igaz, hogy a szuperbruttót is törli, na de, hogy érinti ez a GYED-eseket?

Figyelt kérdés
Ugyanis a GYED-en jelenleg van ugye 15000 adójóváírás, ha kivezeti a következő 2 évben, akkor a kismamák zsebéből kivesz 15 ezret? (Azért elég necces, ha ez az elképzelésük a demográfiai mutató emelkedéséről és a családi adózásról... nem?) Érdekelne, ki, mit tud erről!
2010. júl. 9. 23:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, elbukjuk az adójóváírást. A szuperbruttósítás eltörlés jó, de nem járunk jobban. jelenleg ez így néz ki mondjuk ha 100 ezer bruttót veszünk: 100000*1,27 ez az adóalap (127000)

szja 17% (21590) nyugdíj 9,5% (12065Ft).

Adójóváírás 15100Ft, ehelyett kevesebb lesz az adótartalom: adóalap csak 100000, szja 17000, nyugdíj 9500. Összesen 7155 forinttal lesz kevesebb az adó. Vagyis bukunk 8000Ft-ot havonta:(

Baromi jó ötlet. Ismét senki nem jár jól, csak a kevesebbet keresők szívnak:(

2010. júl. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Rohadjanak meg (amúgy is utálom a fityeszt)hiába csökken az adóm 18-ról 16%-ra, ha eltörlik az aójóváírást:-((((((

Csak azzal foglalkoznak, ami baromira nem fontos.

2010. júl. 10. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Közben meg a csapból is az folyik hogy csökken e népesség, miért nem vállalnak gyereket az emberek...hát ezért!!! Mert éhen hal az egész család, akármit teszel!!! Hiába kerestem 160+ juttatásokat, GYEd-et akkor is csak 86-ot kapok jóváírással...+csp. Nem tehetek róla, hogy a férjem nem keres tisztán 250-300 ezret! Mert kb ennyi kéne!
2010. júl. 10. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Így van. Gyakorlatilag mindegyikőtökkel egyetértek! Sajnos nálunk is az van, hogy a feleségem meg én is több műszakban dolgozunk (ő négyben én jelenleg kettőben, de én keresek jobban nehéz fizikai miatt) és így is épp elég kijönni, nem, hogy még gyerek is legyen... Elég szomorú, hogy ha az ember gyereket szeretne, akkor osztani-szorozni kell, meg folyamatábrákat kell gyártani, és végiggondolni minden lehetséges problémát ami közbejöhet, stb. Mert ha most vállalnánk gyereket, az annyira kiélezné a családi költségvetést, hogy gyakorlatilag a következő 2-3 évben semmi különkiadásnak nem szabadna bejönnie, különben megnézhetjük magunkat. Vicc.
2010. júl. 10. 10:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!