Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Bruttó 180 as fizura mennyi...

Bruttó 180 as fizura mennyi lesz a max gyedem nettóban adójóváírás és kedvezmény nélkül?

Figyelt kérdés
Az adójóváírást nem kérem, akkor ha 2 gyerkőcöm van, ki tudom használni a max 2 gyerek után járó adókedvezményt a gyedemből, vagy felezzünk apával?Köszi a választ!
2011. aug. 18. 11:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Helló,nekem is ennyi volt a fizum.te is a maximumot kapod majd ami most 109200ft brutto,ami 88600ftra jön ki kb.nekem ennyit szoktak küldeni.a kedvezményt nálunk apa kapja.
2011. aug. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

miért nem kéred az adójóváírást? az 12 ezer Ft

a párod meg a családi adókedvezményt? így maximálisan ki tudnátok használni mindent

2011. aug. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem azért nem kéri, mert jobb egyben megkapni. Én ezért nem kérem.
2011. aug. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Így van:)azt majd jövőre visszaigénylem egyben.

Elsőtől kérdezném, hogy amellé azért még ki tudtad volna használni a max családi adókedvezményt?Azt mondta vki, hogy a 109et fel kell szuperbruttósítani , szorozni 1.27 el és annak a 16%át venni az az adó.Kiszámoltam és van 20ezernyi adóm amire kérhetem a 2 gyerek utáni maxot.Jó az elmélet sztetek?

2011. aug. 19. 09:21
 5/5 anonim ***** válasza:
Helló,az elsö vagyok.hát nekem azt mondta a könyvelö ismerösöm hogy ha esetleg nagyobb összeget kapsz az év folyamán ami jövedelemként az adózásnál bejátszhat akkor már nem jár a cs.kedvezmény.de ha meg adózásnál nincs ilyen akkor visszakapom.a 12ezres jóváírás meg benne van a gyedemben csak elfelejtettem leírni.
2011. aug. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!