Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyjából mennyi a havi plusz...

Nagyjából mennyi a havi plusz kiadásotok mióta megszületett az első baba?

Figyelt kérdés
Nyilván ez minden családban eltérő, csak kíváncsiság.

2019. júl. 5. 21:05
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem már abból összejön a különbség legalább fele, hogy az ember használtan veszi a ruhákat vagy C&A, H&M és hasonlók.
2019. júl. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
65%
A legnagyobb különbséget az okozza, hogy van, aki csak a pelenkát számolja, esetleg az ételt és a ruhát, pedig rengeteg más költség is van. Rezsi, lakhatás, stb. Nekünk pl. ha nem lenne gyerekünk, akkor elég lenne egy kisebb lakás is.
2019. júl. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
97%
A rezsink nőtt a nagyobb lakással, de mivel sajátot vettünk, a hitel törlesztő olcsóbb, mint a lakbér volt előtte - nagyon elszállt árak vannak bpen. Mi mondjuk nagyon minimalisták vagyunk, főleg környezetvédelmi okokból, a gyereknek is ezt tanítom, természetes, hogy nem veszek neki túl sok dolgot - a kevesebb úgyis több. Plusz itt szerencsések vagyunk, rengeteg az ingyenes lehetőség, jó gyerekprogram, azokért máshol sokat kell fizetni (pl minden héten megyünk ingyenes ringatóra, az a szomszéd kerületben alkalmanként 2000 Ft, plusz oltástámogatás is van, ezért a választhatót is ingyen kapjuk - másoknak ezek nagyon nagy kiadások lehetnek, ha jól tudom a rota pl kapásból 3*30k) arról nem is beszélve, hogy milyen szerencsés vagyok, hogy szoptathatok és nem kell gyógyszerekre se költeni, vagy fejlesztésre. Plusz pl a tömegközlekedés is olcsóbb kisgyerekkel.
2019. júl. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
92%

Pl: az anyatej vs tápszer is okozhat jelentős különbséget, és ez nem a beteg gyerek kategória.

4 hónapos a második gyerekünk, ő csak pótlásként kap tápszert, de pl: ha kiszámolom, hogy mennyi lenne, ha full tápszeres lenne: kb. 18 ezer per hó. És ez nem gyógytápszer.

Rotát megkapta 2*25. Mivel van egy közösségbe járó nagytesója, így a Bexsero-t is hamarabb kapja, mint a tesó, így több oltás kell. 3*28 ezer.

Nyilván az utóbbiak nem minden hónapban felmerülő ktgek, de az átlagot emelik.

Nálunk nincs kisgyermekes bérlet csak a gyeseseknek. Csed, gyed alatt nem jár. Nem spórolunk vele.

Ruha - eltérő neműek, más, az évszak is, ezért olyan mintha, első gyerek lenne, mindent venni kell és már 74-esnél tart. Ez 4 hónap alatt 4 méretet és teljes ruhatárváltást jelent. Ez másodkézből se olyan olcsó.

És vannak persze a nem kötelező költések, de jól esnek azért. ;)

2019. júl. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem kB 20.000 Ft. Reagálnék az egyik válaszoló által írt rezsi növekedésre. Amióta gyerekünk van nincs idő számítógépezni, PS4-ezni. Jóval kevesebb lett a villanyszámla. 😀 A vízhasználat az persze több lett, általányt fizetünk, majd kiderül leolvasáskor. Pillanatnyilag erőnk nincs lemenni a vízóraaknába😀
2019. júl. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Attól függ. Ha valaki tud örökölni ruhákat, baba holmikat akkor ezekre már nem kell költeni.

Mi nem voltunk ilyen szerencsések.

Mivel első baba így mindent újat vettünk neki.

Aztán később próbáltam spórolni, pl olcsóbb pelus...de ez nem olcsóbb hanem drágább lett, mert óránként kellett cserélni.

Vettem csomagban használt ruhát, de a 40 darabból kb 8 volt szép állapotban. A többi fakó, mosott stb. Nyilván képen nem látszott. Így ismét ráfizettem, mert vehettem újakat.

Már 2 éves a fiam. Általában pepcoban veszek neki ruhákat, vagy akciósan máshol.

Ha méret váltás van, akkor dob az áron a ruha.

Kaját azt eszi amit mi is.

Persze annyi, hogy neki sokkal több gyümölcsöt veszünk, meg minőségi joghurt sajt stb, míg nekünk jó az olcsóbb.

Kb havi 80-90 ezer. Ahogy nő, úgy nőnek a kiadások. Néha becsúszik egy két játék is, vagy fizetős program, pl télen játszóház.

2019. júl. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!