Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Cérnagiliszta fertőzésre...

Cérnagiliszta fertőzésre lehet szedni Vermoxot (mebendazolt) terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Volt már, aki szedett? 21 hetes vagyok, teherbeesés előtt elkaptam valahonnan(állandóan kezet mosok, minden zöldséget, gyümölcsöt, húst megmosok evés előtt) szóval a mai napig nem értem, hogy történhetett ez meg velem... De nem is ez a lényeg. Minden hol azt olvasom nem lehet, nekem ezt az orvos felírta. Teratológiát hívtam ott a betöltött 12.hét után javasolták. Szedett valaki a várandósága alatt? Ugye nem lesz baja a babának? Nagyon félek, tegnap vette be egy szemet, mert már nem bírom ezt az állapotot elviselni!
2019. júl. 6. 07:56
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
25%

Elolvastad a betegtájékoztatót? Ott az van írva, hogy terhesség alatt nem szabad szedni. De ha orvos felírta, akkor gondolom lehet.

Fokhagymát nem próbáltad?

2019. júl. 6. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
21 hetes terhes vagy, és terhesség előtt kaptad el? Miért nem kezeltetted magad még akkor? Azért ez elég régóta tartó állapot.
2019. júl. 6. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem a Teratológia osztályt, ott azt mondták 12.hét után szedhető. De nem mertem bevenni, húztam az időt hátha elmúlik magától. Szegfűszeget rágcsáltam, és minden nap mindent kimostam. Többször lefürödtem, de mind hiába volt, semmi javulás nem következett be sajnos. Ezért tegnap a gyógyszer mellett döntöttem
2019. júl. 6. 08:24
 4/17 anonim ***** válasza:
37%
Először fokhagymát kellett volna kiprobalni, napi 10 gerezd. Az nagyon jó féreg hajtó!!!!
2019. júl. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
95%
Pfuj, fél éve van ilyen fertőzésed, ez undorító. Vedd be a gyógyszert, 12. hét után lehet, semmi baja nem lesz!
2019. júl. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Azt tudod, hogy te is siman megfertozheted a kornyezeted??


Elkepzelni se tudom, h tudtal fel evig ezzel egyuttelni es igy nogyogyaszhoz meg kozossegbe jarni....?!

2019. júl. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy undorító, sőt ááhhh leírhatatlanul gusztustalan. DE!

A szegfűszeg jó volt rá, de nem hozott végleges megoldást. Igazából csak egyszer láttam kis fehér undorító izét, utána soha többet nem, csak éreztem, h néha mozog ott valami, és viszket. :( Ez akkor volt, mikor elfelejtettem a szegfűszeget. Nyilván a higiéniára itt most 1000 %-osan figyeltem, nehogy a család többi tagja elkapja. Nem igénytelen vagyok, hogy eddig húztam az időt, csak nem szeretném, ha a babámnak ez a bogyó bármilyen magzati károsodást okozna. Orvosoknál megoszlanak a vélemények a terhesség alatti Vermox szedésről. Nyilván, ha mindegyik azt mondta volna konkrétan, h tilos, akkor inkább igen igénytelenül vittem volna végig a terhességem, mint hogy kockázztassak. Éppen ezért tettem fel a kérdést, hátha van köztetek hasonló helyzetű kismama.

2019. júl. 6. 14:16
 8/17 anonim ***** válasza:
De ha most 21-23 hetes terhes vagy, a terhesség előtt miért nem szedted a Vermoxot? Hiszen azt írody hogy a teherbeesés előtt fertőződtél meg......... Ez igazából felelőtlenség a részedről, tök mindegy, hogy igénytelen vagy, vagy sem.
2019. júl. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Azért, mert pár napra rá pozitivat teszteltem...
2019. júl. 20. 07:05
 10/17 anonim ***** válasza:

Bennem csak az a kérdés merül fel, hogy így hogy éltetek a férjeddel házas életet?

Én rosszul lettem volna a tudattól, hogy giliszták mászkálnak a fenekemben. Arra nem gondoltál, hogy ezzel rosszabbat teszel a babádnak, mintha bevennéd a gyógyszert?

2019. júl. 20. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!