Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagyszulo lathatasi joga,...

Nagyszulo lathatasi joga, hogy is van ez?

Figyelt kérdés

Peldaul, ha a szulok hazassagban elnek, de nem jonnek ki az egyik fel szuleivel, vagyis a nagyszulokkel, akkor hallottam ilyet, hogy a nagyszulo adhat be kervenyt, hogy lathassa az unokajat.


De mi van akkor ha a szulok elvaltak, akkor is jar kulon lathatas a nagyszulonek pluszban, vagy akkor borul minden?

Mert igy ugye az elvalt apuka minden masodik hetvege helyett, akar tobbet is kaphatna, ha a nagyszulok "besegitenek" neki ebben.



Szerencsere, nem vagyok ebben a helyzetben, csak hallottam egy sztorit, ami alapjan elgondolkodtam ezen, hogy hogy is van ez?!


2019. júl. 9. 15:09
 1/10 anonim ***** válasza:
31%
Attól, hogy a szülők elválnak, még a nagyszülők nagyszülők maradhatnak.
2019. júl. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

En ilyenkorra mar reg megfoztem, nalunk lassan mar a vacsora jon.

Amugy meg, aki ezen az oldalon irogat, azok kozul mindenki epp nagyon raeros, vagy meg rosszabb, unatkozik, nem csak en vagyok ebben a helyzetben. :D

2019. júl. 9. 15:18
 3/10 anonim ***** válasza:
21%
Amúgy meg normális esetben nem kell a nagyszülőknek "besegíteni" láthatás terén, mert normális ember nem korlátozza a láthatást, hanem a megengedi a másik szülőnek, hogy láthassa a gyerekét, amikor szeretné...
2019. júl. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Havi 1 vagy 2 óra, a szülő ragaszkodsz a felügyelethez, azaz nem kell "odaadnia" a gyereket, ott lehet ha akar.
2019. júl. 9. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
37%
4, akkor te még nem hallottál alkoholista nagyszülőkről.
2019. júl. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%
A férjem gyerekeinél a nagymamának is van havi 1 hétvége láthatása. Ez akkor lett kérvényezve, mikor a férjem néha szombat délelőtt is dolgozott, így reggel nem tudott a gyerekekért 9-re menni, délben meg az anyuka már adta oda őket, illetve azt sem engedte, hogy én hozzam el őket, mert nekem semmi közöm hozzájuk. Úgyhogy nagymama elhozta őket magához, mi meg mentük hozzá, amint tudtunk.
2019. júl. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Sokszor hallani olyan esetekrol, hogy anyuka alig akarja valas utan odaadni a gyereket az apanak, maximum a kotelezo latohatasokra, es azt se jo szajizzel, ami azt hiszem ket hetente egy hetveget jelent.

Valljunk be, ez nem tul sok...


De mi van, ha az apa tobbet szeretne latni a gyereket?!


Talan igy "kibulizhato" lenne?

2019. júl. 9. 15:32
 8/10 A kérdező kommentje:

7es,

Akkor ez egy plusz lathatas, az apa lathatasain felul?

Az mar csak rajtatok mulik, hogy akkorra idozititek, mikor a parod nem tud menni a gyerekekert, de amugy is nala lennenek?

2019. júl. 9. 15:34
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem sok plusz "kibulizott" időt kapna......a nagyszülői láthatás havi 1 vagy 2 óra, ahogy írtam, a szülő lakásában. Ez nem nagy buli.
2019. júl. 9. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Igen, ez csak a kéthetente hétvége láthatásban volt. De ha anyukának éppen volt pasija, akkor másik hétvégén is mehettek a mamához, mert anyának programja volt, amint a kapcsolat véget ért, be lett szigorítva a láthatás, csak a határozatban leírtak szerint.
2019. júl. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!