Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyósék láthatási jogukat...

Anyósék láthatási jogukat szeretnék érvényesíteni. Lehetséges ez ha az apának is van?

Figyelt kérdés

Férjemmel elváltunk, felügyeleti jog az enyém, láthatási jog az övé.

A nagyszülők életükben kétszer látták a gyermekünket, aki most 5 éves. Apa kevesli az időt amit együtt tud tölteni a fiával és kitalálták, hogy akkor a nagyszülők bírósági úton kérnek láthatást, hogy több ideje lehessen az apának.

Én úgy tudom, hogy ez az apa láthatási idejével fog egybeesni. Egyébként nem fognak vele találkozni, ez az idő is apáé lenne.


Mire számíthatok?


2016. ápr. 27. 08:48
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
92%
Én is úgy tudom, hogy az apai nagyszülők láthatása a gyerek apánál töltött idejébe esik.
2016. ápr. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 acelsziv ***** válasza:
56%
Miért nem hagyod az apjának, hogy több időt töltsön együtt a gyerekkel? Örülj, hogy érdeklődik utána.
2016. ápr. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Azért nem, mert a kisfiú nem szeretné. Örülnék, hogy keresi, ha foglalkozna vele. De csak elviszi és ennyi. Nem szeret nála lenni.
2016. ápr. 27. 09:11
 4/23 A kérdező kommentje:
Korábban sem foglalkozott vele, nem tudom válás után mit várnak az apukák. Odaadom mikor oda kell.
2016. ápr. 27. 09:12
 5/23 anonim ***** válasza:
54%

mit mond a gyerek miért nem szeret nála lenni?


23F

2016. ápr. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

Apa sokáig alszik és ő már rég felébredt és éhes, de nem kel fel ( ezt nagyon utálja). A telefonját nyomkodja, hiába hívja játszani mindig azt mondja apa, hogy mindjárt.

Délutánra néha átmennek a barátjához ( egy sima legénylakásba,unatkozik) és későn érnek haza amikor a gyerek már fáradt és még olyankor kell hazasétálni stb.

2016. ápr. 27. 09:29
 7/23 anonim ***** válasza:
42%

Ha esetleg több időt adnak az apának, mert olyanokra hivatkozik, hogy megkapja, akkor te hivatkozz ezekre a dolgokra, hisz itt nem te és nem az apa, vagy a nagyszülők a lényeg, hanem a gyerek!


23F

2016. ápr. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
94%
A nagyszülői láthatás havonta 1 nap szokott lenni és a gyámhatóságon 1 szobában történik nem pedig úgy, hogy nagyszülő elviszi és visszaviszi. Tehát a nagyszülőnek meg kell jelennie rajta. Szóval szerintem ne aggódj, igényeljék nyugodtan, de nem valószínű, hogy megítélik, mert ezt olyan esetekben szokták mikor a szülők nem engedik a láthatást, de ha alapból elváltatok, a volt férj, az apa pedig tartja a kapcsolatot a szüleivel, látogatja őket, akkor el is tudná vinni az ő idejében a gyereket. Tehát nem sok esély van rá. Ne aggódj ezen szerintem. Ne hangold a volt férj ellen a gyereket, hogy minél kevesebb támadási felületet biztosíts. Egyébként ha ennyire nem foglalkozik a gyerekkel (nem ad neki enni) a saját idejében ezt lehet jelezni a gyámhatóságnak és még az se kizárt, hogy csökkentik a láthatási időt vagy módosítják a módját. (pl reggeltől estig viheti vagy csak látogathatja, stb.)
2016. ápr. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
35%
A gyerek azt mond, amit kiérez a szülője magatartásából. Ne kösd a gyereket magadhoz, nem a tiéd. Biztosan jobb lenne, ha több időt töltene az apjával és netán közben még a nagyszülők is láthatnák. Te tulajdonképpen bosszút akarsz állni valamiért, holott téged csak az a sérelem ért, amit magadnak okoztál.
2016. ápr. 27. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
A nagyszülők bármikor láthatják mikor az apánál van, de nem élnek vele mint már mondtam.
2016. ápr. 27. 11:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!