Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ilyen manapság még tényleg van?

Ilyen manapság még tényleg van?

Figyelt kérdés
Nemrégiben beszélgettem egy anyukával (és a férjével de ő inkább csak bólogatós kutya volt) és szóba kerültek a gyerekeink. Neki egy fia és egy lánya van nekem pedig két kislányom. Először csak megjegyezte hogy milyen rossz lehet ha az embernek csak lányai vannak, erre még csak mosolyogtam, hogy én imádom őket, sosem cserélném el őket fiúkra. Majd lenézően végigmérte a lábamba kapaszkodó kislányomat és ellentmondást nemtűrően közölte velem, hogy AZ. ELSŐ. GYEREKNEK. FIÚNAK. KELL. LENNIE. Teljesen megrökönyödtem ezen, nehezen lepleztem azt, hogy mit gonoldolok és csak annyit bírtam kinyögni a végén, hogy nem a középkorban élünk amikor ennek volt jelentősége. A férje közben heves bólogatással mondta, hogy igen, igen mindenképp. A nő egyébként egy átlagos, vékonyka szürke egér háztartásbeli anyuka de nem is ez a lényeg hanem hogy komolyan a 21. században ez még mindig fontos lenne? Komolyan vannak anyukák akik a mai napig lenézik azt aki “nem tudott fiút szülni”? Tudom, ne foglalkozzak a hülye pitsával de engem komolyan sértett ez a megnyilvánulás és az, hogy a lányaimat teljesen lenézte... Én mindig kislányokat szerettem volna és a férjem is lányos apaként képzelte el magát tehát nem azért bánt mert nincs fiunk hanem általánosságban furcsállom ezt a gondolkodásmódot. Ti mit gondoltok? Itt is van olyan anyuka aki hasonlóan gondolkodik mint a hölgy akitől ez elhangzott, ha igen kifejtenétek miért gondoljátok így?

2019. júl. 9. 23:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%
Én Olaszországban éltem, délen, és esküvőkor még mindig úgy gratulálnak, hogy "Gratulálunk, és fiúgyermeket kívánunk!". Egyébként volt anyósomnak 5 fia volt, és mikor a lányom megszületett, beszólt, hogy én csak lányt tudtam szülni. Aztán 2 hónap múlva megszületett a fiú unokája. De később rengeteg gond volt a gyerekkel, viselkedés, iskolai gondok, míg az én lányommal soha nem volt gond.
2019. júl. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%
Én egy fokkal jobban szerettem volna lányt, a páromnak bevallása szerint csak az volt a lényeg, hogy egészséges legyen, de szerintem ő is lányt akart inkább. Lányunk lett, mindketten örültünk, de az egyik ultrahang előtt teljesen megrökönyödtem, mikor az sztk-ban egy öreg néni kérdezgetett a szokásos dolgokról, hanyadik hét, fiú vagy lány stb. Közölte, hogy neki most lesz fiú unokája, de ne szomorkodjak, nem baj,hogy lány, lányok is kellenek. Sajnos pont akkor hívtak be, így nem volt időm összeveszni vele ezen. Más negatív dolog nem ért ilyen téren. Amúgy szerintem ez egyénfüggő is, nagyapám világ életében lányt akart, a negyedik fia után feladta a próbálkozást, másik nagypapámnak az első gyereke lány lett, a másodiknál állítólag egyenesen csalódott volt, hogy fiú. Nálunk mindenki örült, hogy lány, bár nálunk a családban inkább a férfiak vannak többségben, lehet ezért is, de senki nem gondol rá úgy, hogy nem sikerült fiút összehozni/szülni.
2019. júl. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
88%
2 kislányom van. A faluban 1-2 néni azzal bíztat, hogy majd a harmadik hátha “ember lesz”. Mindig azt válaszolom, remélem, kislány lesz ő is, erre többnyire elhallgatnak. Nem értem ezt a felfogást, de nem is érdekel, én nem is szeretnék fiút.
2019. júl. 10. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
83%
Fura, az én környezetemben meg pont azbellenkezője megy. A csaladban és a baráti körben a pasik mind lányt akarnak, ezért az én fejemben mindig az van, hogy egy férfinak mindig lány kell. Nekünk fiaink vannak, persze senki nem szólt még be emiatt, de érzem a sajnálatot ezzel kapcsolatban.
2019. júl. 10. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
84%
Szia! Nekem 3 gyerkőc van. 2 fiú 1 lány. A lány a legkisebb, mikor vele voltam terhes megkérdezte egy nő hogy fiú vagy lány lesz és mikor közöltem, hogy lány akkor elfintorodott és közölte hogy nem baj akkor csak egészséges legyen. Tudta, hogy van 2 fiam. Nagyon felhúzott ezzel, ott is hagytam - azóta 3 lány unokája van.
2019. júl. 10. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
48%

Én most fiút szeretnék.

De semmi ilyesmi, mint a fenti anyuka 😱


Főnököm mondta van 1 gyereke meg 2 lánya.....



Van màr lányom, csak szeretném megtapasztalni milyen, ha fia van az embernek...


Férjem fiút szeretne...és a lányunknálnua azt akart

Nem, nem A szokásos miatt.

Inádja, de már most be van xarva a kamaszkor, tinikor miatt

2019. júl. 10. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
80%

Én a környezetemben nem tapasztaltam ilyet. Még jó, elkerülik a veszekedést 😅

Én egészen 32.hétig nem tudtam hogy mi lesz de legbelül abban reménykedtem, hogy lány. Valahogy nem tudtam elképzelni hogy fiam legyen. Lány is lett.

Van egy szomszédunk nekik 5 fiuk van és már teljesen el voltak keseredve, hogy sosem lesz lányuk. A 6.gyerek lett lány.

Szerintem egyébként hülyeség, tényleg az a lényeg hogy egészséges legyen!

2019. júl. 10. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
35%

Felénk pont fordítva ment. Mikor terhes voltam a kicsivel és kérdezték a nemét, mindig ilyesmi válaszokat kaptam:

Már megint fiú?

Nem baj, csak egészséges legyen.

Majd a 3.lány lesz.(Nem lesz 3.)

Nem baj,a fiúk is jók valamire.

Jelzem a saját anyám elkeseredett, hogy az állítólagos jósnő barátja megmondta, hogy lányom lesz, a doki biztos elnézte.(Ja, a herezsacsit, meg a fütyköst nem is értem, hogy lehet.)

Én sosem akartam lányt, mindig is fiúkat. Elegem volt abbol, hogy folyton azt hallgattam, kell egy lány, aki majd a barátnőm lesz.(Van barátnőm, a gyerekem a gyerekem, ezt azért tegyük helyre, plusz a fiammal is lehet felnőtt korára baráti viszonyom.)

Sokan mondták, hogy a fiú nem tud úgy szeretni, mint 1 lány. Cáfolom, 5 kislányt lekőröznek a szeretetükkel.

Nem lehet öltöztetni őket. Dehogynem, sokkal menőbben, és nagyobb a színválaszték, manapság amúgy is divat csak rózsaszínt aggatni a lányokra, fujj...

Sokkal több ölelést, szeretetet kapok a nagytól, mint más a lányától. Persze igazi fiúgyerek, autót szerel, nyakig koszos már délelőtt, folyton dolga van.

A kicsi nevet, ha meglát, alig várja, hogy felvegyem. Szóval köszi szépen, nem szeretnék lányt. Max lányunokát egy távoli jövőben, de én nem szülök többet, csak azért, hogy talán lány lesz. Nem kell lány.

2019. júl. 10. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
80%

Az első gyerekkel voltam várandós amikor 25. héten be kellett mennem a sürgősségire nem a terhesség miatt. A vizsgálatot végző orvos kérdezte hogy fiú vagy lány, mondom kislány erre: Nem baj majd legközelebb fiú lesz....

Amúgy azóta van egy fiam is. De nekem pl tényleg mindegy volt csak egészséges legyen

2019. júl. 10. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
80%

Őszintén?

Ha 2 fiam lenne, sírnék egy lányért.

Lányom lett elsőre, szomorú lettem volna, ha másodjára is lányt szülök. Természetesen nem azért, mert "csalódtam" a lányomban, mielőtt belemagyarázná valaki.

Egy lányom és egy fiam van. Mindig így képzeltem. Nekem így kerek.

2019. júl. 10. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!