Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Több embertől hallottam már,...

Több embertől hallottam már, hogy a gyerek a világon a legjobb dolog, ez tényleg igaz?

Figyelt kérdés
De akinek nincs, el se tudja képzelni, mennyire jó. Ez tényleg így van? És ha igaz, miért? Nekem volt kistestvérem, jó volt meg minden, de ennyi. Ha az embernek sajátja van, az ennyire más lenne? A gyerek tényleg mindennél jobb az életben?
2019. júl. 12. 22:37
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem nem mindenkinek jó. Nekem például igen, pedig sokáig féltem gyereket vállalni, az ezzel járó felelősség és kötelezettségek miatt.

De biztosan van olyan, akinek meg nélküle a jobb.

Egyébként sem szeretem, mikor valaki megmondja másoknak, hogy mi lenne nekik a jó.

2019. júl. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
81%
Nekem igen, de ez teljesen szubjektív. Van aki nem szeretne, neki más a világon a legjobb dolog.
2019. júl. 12. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
74%
Gyerek elott szuper eletem volt, parommal nagyon jol elvoltunk es meg sok-sok ev mulva akartunk gyermeket vallalni. Rengeteg tervunk volt meg sok helyre el akartunk jutni es sok mindent ki akartunk probalni. A baba becsuszott. Termeszetesen megtartottuk pedig feltunk ilyen hirtelen szulokke valni. Ahogy nott a pocakom egyre jobban szerettem es mar a terveim kozt nem az utazasok es a szabad elet jart hanem hogy hogyan fogom dedelgetni,szeretni,beszelni tanitani stb. Amiota megszuletett hatartalan boldogsagunk van, a kapcsolatunk erosebb, a gyermekem minden nap mutat valami ujat. Nem mondom hogy konnyu de anyanak lenni a legjobb dolog a foldon, nehezsegekkel jar igen de ez benne van a pakliban. En soha nem forgatnam vissza az idot pedig valoban nem akartunk meg egy jo par evig ekkora elkotelezodest, es ezt a hirtelen jott szabadsagvesztest illetve nagy felelosseget vallalni. Baba nelkul en sem tudtam elkepzelni milyen is anyanak lenni,felelek egy eletert akit a szivem alatt hordtam es hogyan lehet a legfontosabb o. Valahogy amikor az emberbol anya/apa/szulo lesz teljesen megfordul a gondolkodasmenete. Persze nem mindenkinek, jobb esetben igen.
2019. júl. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 Mihago ***** válasza:
18%
Nem a gyerek a jó, hanem amíg megcsinálod.
2019. júl. 12. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
72%
Nekem pld hullámzó,pedig bőven kiéltem magam a gyerek előtt.Ha rossz napunk van néha forgatom a szemem, hogy vazeg tényleg kellett ez nekem, ha meg cuki mint ma is akkor el vagyok ájulva, hogy mennyire fantasztikus és csodálatos minden:)Szerintem a gyerekvállalás felér egy hullámvasutazással.Legalábbis pillanatnyilag ezt gondolom.
2019. júl. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
41%
Egyéni, nekem pl rohadtul nem
2019. júl. 12. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
62%
5-ös válaszolóval teljesen egyet értek! Nekem is egy igazi hullámvasút. De ugyanakkor nagyon sok a szép napunk is. Igazából imádom és nem tudom elképzelni nélküle az életemet, de néha nagyon fel tud bosszantani. De akkor mivan? Attól hogy anya vagyok még ember.
2019. júl. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
30%
Ha valakinek a gyerek a legjobb dolog, siralmasan szar élete lehet, vagy pedig mazochista.
2019. júl. 12. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
26%
Most is láttam a boltban egy anyukát 2 gyerekkel. A 2 gyerek kétfelé szaladt, pakoltak, az egyik majdnem kiszaladt a pénztártól az utcára. stb. úgy kellett rohanni érte és visszahozni. Már attól szédültem, hogy néztem őket. Az anyuka csoda, hogy nem bolondult még meg, igazából nem is értem, hogy bírja még ép ésszel, hogy évekig, napi 24 órában ez megy. És valakinek ez a legjobb dolog. Hát....oké.
2019. júl. 12. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
75%

Igen, apaként is egyetértek, hogy a legjobb.


A kis tesó az teljesen más kategória.


Én azt gondolom, hogy akinek nincs gyereke az erre a kérdésre nem is tud válaszolni. A "láttam kettőt a boltban", "volt egy kis tesóm" és stb az egyik sem olyan élmény mint folyamatosan velük élni, minden örömöt és bánatot megtapasztalni.

2019. júl. 13. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!