Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan lehet áthidalni a 250...

Hogyan lehet áthidalni a 250 km-t a gyerek érdekében? Mi a legjobb döntés?

Figyelt kérdés

Van egy másfél éves gyermekünk, Budapest mellett élünk. Szeptembertől én is dolgozom már, megyek vissza, tanító vagyok. Viszont itt nincs bölcsöde, csak családi napközi, ami nagyon drága (70 ezer körül) és bébiszittert is úgy kell vadászni, ami szintén nagyon drága (1000-1200-1500 forint per óra).


Zala megyében lakunk egy városban a családunk, 2 nyugdíjas nagymama, akik nagyon örülnének az unokának, ha tudnának rá vigyázni. Ott helyben lenne most tanítói munkám és a férjemnek is lenne állása, mert hiáynszakmája van.


Viszont mi nem a kisvárosban szeretnénk letelepedni, hanem a megyeszékhelyen, ahol minden jobb, talán munka szempontból is ideálisabb és ott vannak jobb iskolák stb.


Tehát maximum egy-két évet élnénk a kisvárosban.


Amit tudunk:

nem szeretnéknk már hosszú évekig ilyen messze lenni a családtól.

Viszont szülővárosunkba sem szívesen költözünk, csak átmenetlieg egy két évre. És a gyerek is pici még, tehát neki is jót tenne most mamázni.


Szívem szerint elfogadnám az állást. Eszem szerint kicsi félelem van bennem, mert Budapest agglomerációjában egész jó a megélhetés..


2015. jún. 29. 13:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Nálunk a nagyszülők költöztek fel Pestre. Mi nem kapnánk ennyiért állást vidéken, ők pedig nem akartak kimaradni az unoka életéből. Nekünk is jobb, mert így mi is azonnal tudunk segíteni, ha valami baj van.
2015. jún. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha valamelyik nagymama egyedülálló, akkor tényleg az lenne a legjobb, ha ő költözne.

Esetleg nagymama is mehet GYES-re, szóval ha valamelyiknek még van 1-2 éve a nyugdíjig akkor ez is egy megoldás, és akkor addig lakik nálatok. Aztán utána mehet a gyerek már oviba.

2015. jún. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nektek kell megoldani. Ha Budapestre költöztök, vagy az agglomerációba, a nagyszülőkhöz mehettek látogatóba, úgy, mint sokan mások.
2015. jún. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Sajnos a mamák hozzánk nem tudnak feljönni, több okból sem. Rossz belegondolni, hogy ha Budapest mellett maradnánk 10 ezreket fizetnék vadidegen embereknek, míg Zalában ott van a 2 "malmozó" nagymama, akik fél kezüket odaadnák azért, hogy vele legyenek.


Őszintén szólva tudom, hogy a gyereknek mi a legjobb, csak a megélhetés (hogy a megyeszékhelyen mennyire könnyen találunk majd állást) és a változás miatt félek.

2015. jún. 29. 14:10
 5/10 anonim ***** válasza:
... és ezek közül a változástól félsz egyedül.
2015. jún. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ha nem is tudnak örökre felköltözni akkor esetleg ha felváltva jönnének 1-1 hetet?

Meg elég lenne gondolom csak hétfőtől péntekig, tehát mivel egy hónapban van 4 hét egy mamára 2x5=10 nap jutna. Havi 10 napot se tudnak megoldani?

Ráadásul nektek is van szabitok, gondolom nyáron még kevesebb nap lenne, főleg, hogy te tanító vagy.

2015. jún. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Sajnos ez teljesen megoldhatatlan. Így most havi 1x szoktunk hazajárni, ennyire van lehetőség, ez viszont nagyon kevésnek érezzük.
2015. jún. 29. 14:35
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem olyan fura, hogy mindenki csípőből rávágja, hogy a nagyszülők költözzenek, mintha nekik beleszólásuk sem lenne. Én ilyet sose várnék el a szüleimtől, nekik is van életük, ott, ahol ők élni akarnak. Ha nekem szükségem lenne a segítségükre, akkor én költöznék oda, ahol ők vannak, pláne, ha még munkát is kapnánk mindketten a környéken.

Elhiszem, hogy nem kisvárosban akartok élni, és hogy akkor már inkább megyeszékhely, de szerintem addig, amíg szükség van a nagyik segítségére (szóval amíg a kicsi nem megy oviba), addig akár lakhattok abban a városban is, ahol ők élnek.

Ahol most laktok, az saját ház/lakás? Nem tudjátok kiadni bérlőknek egy-két évre? És akkor utána, ha már ovis a kicsi, vissza is költözhetnétek.

Vagy nem tudom, milyen távolságra van a nagyszülők városa a megyeszékhelytől, de akár azt is meg lehet tenni, hogy ti mentek a megyeszékhelyre, a nagyik meg váltásban mennek a kicsire vigyázni, ha nem olyan borzasztóan hosszú az út (azért megyén belül nem hiszem, hogy annyira nagy távolságok lennének), persze csak akkor, ha a közlekedés megoldott, bár ez is elég drága mulatság lenne napi szinten.

2015. jún. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem sem jutna eszembe költöztetni a mamákat...Külön család, külön élet.
2015. jún. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen, mitn írtam nem tudjuk a mamákat mozgósítani. Ennyira sajnos nem vagyunk jó helyzetben. Nekem is furcsa, hogy tübben ezt írták, mivel az én környezetemben több 100 km-re nem költözgetnek, utazgatnak a nagymamák.
2015. jún. 30. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!