Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mosható pelenka miatt piros a...

Mosható pelenka miatt piros a feneke. Mit rontok el?

Figyelt kérdés
Kézzel mosom, majd ecetes vízben áztatom, utána mosógépben mosom. Totál piros lett a feneke én kezelem rosszul ezeket a pelenkákat vagy magára az anyagra lehet allergiás? Most kezdtem egy kicsit kezdő vagyok és nem akarom, hogy az én tudatlanságom miatt okozzak kárt benne.
2019. júl. 14. 12:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
42%
Vegyél normális pelenkát. Nyilván vagy amivel mosod, arra allergiás a babád, vagy irritálja, vagy ki tudja. Próbáld meg az eldobható pelenkát és abból is a jobb minőségűt, nem a műanyag vacakokat.
2019. júl. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:

[link]

[link]


Ezekkel a videokkal többször is összefutottam már, de nálam nem aktuális, tehát nem néztem végig.

Nem tudom te láttad e már, sokaknak hasznos volt, hátha neked is.

2019. júl. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ecetben nem áztattam soha, bár azzal szoktam takarítani, szóval szeretem, de a pelenka anyagát szerintem károsítja. Használat után benedvesítettem a pelenkát, és nedvesen tároltam, este kimostam mosószerrel és adtam hozzá egy kanál pelus fertőtlenítő adalékot. Gondolom a mososzerre allergiás, vagy az ecetre, ha esetleg marad benne valamennyi. Próbálj másik mosószert.
2019. júl. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%

3 mishato pelenkás gyerekem van. Milyen típusú pelenkat használsz? Mivel mosod?


Pl. Szénszálas betezre sok babának érzékeny a bőre

2019. júl. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Plusz


Van olyan, hogy a baba széklete,vizelete a ludas.

Mosipelusban nem vagyok kompetens, de e lányomnak eldobhatósban is vannak napok, amikor bajododik..

Gyakoribb csere, szellőztetés, aloevera, csukamájolaj szokott használni..

Nem biztos, hogy a mosipelus a ludas

2019. júl. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet az anyagra is allergiás, meg a mosószerre is, meg a popsitörlőre is, meg lehet simán fogzástól is popsi-kicsípős a kakija, ha a többi eddig bevált, és most jött elő.
2019. júl. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Pop in bambuszosra ruháztam be. De nagyon kezdő vagyok nem is ismerem a többit igazán. Marhaepe szappannal dörzsölöm át, utána ameddig össze nem gyűlik egy mosásra való ecetes vízben ázik és ugyan azzal a mosógéllel mosom amivel a többi ruhát. Lehet, hogy az ecet a ludas akkor kipróbálom, hogy nem teszek a vízbe. Köszönöm a videókat, nem láttam még de megnézem.
2019. júl. 14. 13:31
 8/13 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem az ecet nagyon durva.

Én babaprogramon mosom a ruhákat, plusz 2 tiszta vizes öblítés van benne. De így is csak a bőrgyógyász által ajánlott sensitive mosószert és öblítőt bírja a kisebbik lányom bőre. Ezért sem használnèk mosható pelenkát, bármennyire is jónak találom..

2019. júl. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg a mosószered összetételét. 2 dologra ügyelj: ne legyen a szappantartalma nagyobb mint 5%, és ne tartalmazzon enzimeket. Előbbi "eltömítheti" a pelenkát, utóbbi bőrirritációt okozhat. Nem egyszerű ezeknek a kritériumoknak megfelelő mosószert találni, de azért nem is lehetetlen.

Szerezz be ezen kívül egy csomag szárazontartó betétet. Nekünk a Little Lamb márka vált be, ár-érték arányban is jó.

2019. júl. 14. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem se áztasd ecetbe. Vannak spec mosószerek mosipelushoz és babaruhához.

Az is lehet, hogy nem cserélted elég hamar és a nedvesség miatt ilyen.

Ezek all in one pelenkák?

2019. júl. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!