Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Létezik, hogy mosható pelenka...

Létezik, hogy mosható pelenka mellett is pelenkakiütéses a popó? Azon a részen vannak piros pöttyök, ahol csak a PUL anyaggal érintkezik a bőre. Vagy valami más lenne?

Figyelt kérdés
mostantól krémezzem azon a területen?

2013. aug. 5. 11:26
 1/9 anonim ***** válasza:
persze hogy létezik. pelenka kiütés régen is volt, pedig akkor is mostk a pelust. Lehet a fogzástól is. Persze hogy krémezd, olyan jó krémek vannak már manapság hogy pár óra alatt helyre hozzák. Eddig nem is krémezted vagy miért kérdezed? A kiütések akár lehetnek fogzástól is ha már akkora a babád.
2013. aug. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

persze, mosható pelus nehezebben szívja magába a pisit így több ideig érintkezik a bőre a csípős pisivel, egyrészt az kicsípi, másrészt gombás is lehet attól, hogy nyirkos a popsija.

krémezd, és próbáld meg minél több időt pelus nélkül hagyni a babát, tegyél alá egy pokrócot és pucérkodjon kicsit :)

2013. aug. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
most úgy egy hete nem krémeztem, mert azt vettem észre, h. a krém eltömíti egy bizonyos betét anyagát, és bár a pelus szinte száraz, a combjánál kifolyik a pisi. de inkább akkor krémezem, és nem használom azt a betétet. amúgy 4 hós, nem látom jelét a fogzásnak, bár ez nem jelent semmit.
2013. aug. 5. 11:46
 4/9 anonim ***** válasza:
ebben a melegben simán kiütéses lehet bármitől. a műanyag+izzadt bőr a legesélyesebb. szerintem inkább próbáld kicsit kijjebb húzni a pelusbelsőt, hogy csak az érjen a bőréhez.
2013. aug. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

tetrát hajtok bele téglalap alakúra. de akkor kipróbálom a nagymamáink féle hajtogatást.

köszönöm szépen a segítséget!

2013. aug. 5. 14:04
 6/9 anonim ***** válasza:

A mosható pelenkában is előfordul a pelenka kiütés. Főleg azokban a zsebes pelenkákban, aminek microszálas (Poliészterből készült polár jellegű anyag, csak puhább) a belső felülete. Főleg ott lesz ilyen, ahol szorosabb a pelenka. Szerintem próbáld kicsit lazábban ráadni. Vagy tiszta pamut, kender vagy bambusz pelenkát tegyél rá. Ezek természetes anyagok, kevésbé füllednek be, mint a microszálas.

És krémet is használhatsz, a pamutot nem tömíti el olyan mértékben mint a microszálas anyagot.

2013. aug. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
legnagyobb valószinűséggel mégis a fogzás okozta. néhány nap múlva megjelent az ínyében a két kis fehér csík . köszönöm szépen a segítséget!
2013. aug. 21. 20:39
 8/9 anonim ***** válasza:

akkor jó!

szívesen.


olyan jó hallani hogy tetrába csomagolod! nekem is ez vált be leginkább újszülöttnél. és olyan sokan bolondnak néznek miatta...

2013. aug. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
:) én is nagyon szeretem, no meg ingyen volt, van vagy 60 db, adta magát, h. ezt használjam.
2013. aug. 26. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!