Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Külföldön ahol 6 hét-6 hónap...

Külföldön ahol 6 hét-6 hónap a szülés utáni otthonlét hova teszik a babát?

Figyelt kérdés

Tudom hogy USA-ban pl 6 hét fizetett otthonlét van szülés után, Angliában meg éltem, ott azt hiszem 9 hónap volt. Meg a legtöbb helyen így van.

Hova teszik a babát? A bölcsöde, óvoda nem ingyenes sehol mint nálunk, egy kisebb vagyon. Au pair ezért van ennyi helyen? Vagy hova tesznek pár hónapos babákat?

Mikor Angliában éltem és ismertem gyerekeseket azok közt volt pár akik egyszerűn nem dolgoztak, otthon ültek jövedelem nélkül és az apa járt 2 állásba napi 16 órákat dolgozni. De külföldi babás oldalakn látom hogy 2-3 hónapos a baba és megy vissza dolgozni.


2019. júl. 16. 09:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%

- Ezért keresnek ennyi baby sittert, au pairt arrafelé.

- Aki megteheti otthon marad tovább, csak fizetés nélkülivel.

- Fizeti a bölcsit, ovit.

2019. júl. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok egy ősanya típus, ha 2 évet betölti a fiam megyek vissza fél állásban dolgozni, imádtam a munkám. De nehezen tudom még én is felfogni hogy egy pár hónapos babát hogy tudnak idegenekre hagyni.
2019. júl. 16. 09:37
 3/19 anonim ***** válasza:
87%

Egyrészt biztosîtott a részmunkaidő


4 h nem olyan sok 6 hó után.


Annak tudatában vállalnak gyereket, hogy a bébiszittert és a bölcsi/ ovit fizetni kell

2019. júl. 16. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
59%

Nem mindenki bízza másra. Sokan otthon maradnak.

Meg gondolom, nekik ez nem olyan fura, mert ott ez a szokás.

Egyébként itthon sem véletlenül vagy bölcsi. Nyilván nem pár hónapos babák vannak ott. De nagyon sokan mennek (vagy legalábbis mentek régebben) vissza dolgozni mielőtt a gyerek egy éves lett volna, vagy egy éves kora körül itthon is. Nem sok mindenkit ismerek itthon sem, aki 3 évig otthon maradt.

2019. júl. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Hát 3ig én se lennék. De pár napja egy olyan hirdetést is láttam hogy szülés előtt álló német nő hirdetett hogy a baba ha betölti az 5 hetet megy vissza dolgozni, au pairt keres. Nem teljesen értem még, hogy az ilyenek miért szülnek.

Hangsúlyozom én sem vagyok ez az üljünk itthon 8 évig típus, 38 hetes terhesen még dolgoztam és 2 éves kora után megyek vissza. De hogy egy újszülött babát egy idegen au pairre hagyjak, ezt nehezen tudom elképzelni legyen az bármilyen kultúra.

2019. júl. 16. 09:44
 6/19 anonim ***** válasza:
27%

Mi az, hogy az ilyenek miért szülnek???? Lehet, hogy annak a gyereknek így is jobb élete lesz, mint sok olyannak, akivel mindig otthon vannak.

És akár kényszer is lehet, hogy megy vissza dolgozni. Meg lehet, hogy csak 4 órában. Vagy lehet, hogy a férje otthon marad.

Nem kell másokat elítélni egy részinfó alapján.

2019. júl. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
66%

Skóciáról van tapasztalatom, de gondolom, Anglia is ugyanígy működik ebből a szempontból:

- Igaz, hogy nagyon drága a bölcsi, a heti öt teljes nap kb. egy kisebb fizetést visz el, de az alacsony jövedelműek valahogy leírhatják az adóból

- Sok munkahely ad bölcsi-támogatást béren kívüli juttatásként

- Ahol olyan a szülők munkaköre, felváltva járnak dolgozni. Volt olyan barátnőm, aki nappal a gyerekeit látta el, este meg, mikor hazaért a párja, ment pincérkedni éjfélig

- A gyerek 5 éves koráig elég sok támogatás elérhető, pl income support, úgyhogy az sem hal éhen, aki inkább otthon marad vele. Azt nem tudom, hogy most, hogy van/lesz a heti 30 ingyenes óra az oviban 3 éves kortól, ez változik-e.

2019. júl. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
78%

Nekem nem tetszik ez a rendszer. En is 38 hetes korig dolgoztam, sosem voltam munkakerulo, de ez a svajci 98 nap fizetett szulesi szabi , es utana semmi, ez szerintem nagyon gaz. A bolcsi, a babysitterek olyan dragak, hogy ha beadom a gyerekem, es csak 4 oraban dolgozom, akkor gyakorlatilag arra keresek, hogy mas vigyazzon a par honapos babamra, ami szamomra nem opcio. Az szinten nem egy jarhato ut szerintem, hogy az apukat kisajtoljuk, es 10-12 oraztatjuk, es az sem ‚ hogy felvaltva jarjanak a szulok dolgozni, hisz akkor mikor pihennek es mikor van egyutt a csalad????

Az egyetlen jarhato ut, hogy a baba elott felre kell tenni annyit , ami fedezi a hianyt, amig anyuka otthon van, VAGY ugy kell elni, hogy elfogadja az ember hogy most evekig nadragszij osszehuzas van.

En biztos hogy dupla annyi fizetesert sem biznam a 3,5 honapos babam a 4-6 oras munkaidom plussz utazas ( atlag 5-7 ora tavollet) idejere masra. Tudom h manapsag nem divat, de nincs fontosabb az elso eveknel, es ha nem egeto a kenyszer, akkor a legjobb ha ezeket az anyaval tolti el otthon.

2019. júl. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
40%

Bölcsi, ovi, bébiszitter, nyugdíjas nagyszülő.


Ha nem a semmire vállal gyereket, megoldható.

2019. júl. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
27%
Kedves kérdező, én pedagógia tanulmányaim alatt arra az álláspontra jutottam, hogy a gyereknek 3 éves koráig a legjobb otthon lenni az anyjával. Én biztosan nem fogom 2 évesen bölcsibe adni a gyerekem. Mit szólnál hozzá, ha megkérdezném tőled, hogy neked minek a gyerek, ha azt a szegény 2 éves belököd a bölcsibe, hogy ne legyél "ősanya" és visszamehess dolgozni? Gondolom nem esne jól. Ne ítélkezzünk, mindenki másként gondolkodik és más élethelyzetben van.
2019. júl. 16. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!