Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek az első szülés császár...

Akinek az első szülés császár lett, a 2. babával automatikusan veszélyeztetett terhes lesz?

Figyelt kérdés
2019. júl. 12. 15:29
 1/10 anonim ***** válasza:
49%

Nem.


Kolléganőm pl 2,5 évvel császár után természetes úton szülte meg a második gyereket.

2019. júl. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mért lenne?
2019. júl. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem. 😊 Nekem 13 hónappal a császárom után született a vbac babám.
2019. júl. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
Kicsit összekeverednek a fogalmak. Ebben az esetben a várandós "magas rizikóba" tartozik (régebben veszélyeztetett terhességnek hívtuk), tehát bizonyos dolgokat nem tehet meg, pl. nem gondozhatja a várandósságát orvos helyett szülésznő és nem szülhet otthon. Táppénz szempontjából azonban nem lesz automatikusan veszélyeztetett, hacsak nem áll fenn mellette más betegség vagy állapot, ami ezt indokolná, tehát önmagában ez nem ok a táppénzre.
2019. júl. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó erre gondoltam.
2019. júl. 12. 16:19
 6/10 anonim ***** válasza:
75%

De a sok vbacs ősanya azértlecsapott a kérdésre, mint tyúk a takonyra.


Nálunk automatikusan járt a magasabb kockázat, bár én az elsőnél cukros voltam, így nem biztos, hogy ez a két dolog külön-külön is indokolja. A táppénzre nem indok automatikusan.

2019. júl. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Itthon vettem észre, hogy "magas rizikó ", nem igazán foglalkoztam ezzel. Csak most esett le, hogy akkor ezzel lehetne menni tpre, mert, h veszélyeztetett vagyok? Nem mintha akarnék, csak simán megfogalmazódott a kérdés, hogy egy előző császár úgymond ehez elegendő? De szépen leírta a válaszoló, hogy ez azért nem így működik.
2019. júl. 12. 18:04
 8/10 anonim ***** válasza:
38%
Hatoska nagyon frusztrált lehet. Attól, hogy valakinek összejött a vbac még nem lesz ősanya. Viszont joggal büszkék magukra, hogy vállaltak és sikeresen véghez vittek egy nem kevés kockázattal járó szülést.
2019. júl. 12. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
82%

Nem.

6-hoz annyit tennék hozzá, hogy szerettem volna a másodikat természetesen szülni, csatlakoztam is facen egy vbac csoporthoz, de ott abban a csoportban esküszöm mindenki totál kattant volt. Végül gyorsan ki is léptem onnan, éltem a kis életem, megszültem természetes úton..

2019. júl. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem kultiválom ezeket a csoportokat, már én is kiléptem. Persze én is az elsőnek is sima szülésre indultam, most a másodiknak is. Vagy pl át álltam mosható pelenkára és nekik is van csoport. De már amikor kiírnak ilyeneket, hogy o jahj szobatiszta lesz a gyerek és nem kell többet mosni most akkor mi lesz vele és társai. Nekem ez sok. Igazából inkább használom ezt az oldalt ha valami kérdésem van, átlagban hasznos válaszokat szoktam kapni. Egyenlőre ez az ami bejött nekem.
2019. júl. 13. 10:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!