Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az anya életkora összefügg a...

Az anya életkora összefügg a szülés utáni test állapotával?

Figyelt kérdés
Tehát aki huszonévesen szül annak kevésbé sínyli meg a teste a várandósságot, mint aki 35 felett? Vagy ez csak genetika kérdése és nem a kortól függ?
2019. júl. 16. 10:56
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Genetika és életmód. Sőt, ha már kor, akkor pont fordítva van szerintem. Pl.40évesen már eleve nem olyan feszes a nők teste, mint mondjuk 20évesen. Nagyobb eséllyel túl van az ember több hízás-fogyás cikluson terhesség nélkül is. Ha pedig már eleve "megnyúlt" kicsit a bőr, akkor terhesség alatt van hova hízni, míg a feszes bőr a hirtelen hízáshoz nem tud úgy alkalmazkodni.Így az "előtte-utána" kép között szerintem nagyobb lehet a különbség fiatalon, mint idősebben. De ez csak az én elméletem.
2019. júl. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

20 és 28 évesen szültem, de az első terhességem jobban megviselte a testem. Rengeteg csíkom lett, sokat hiztam, nagyon megnyúlt a bőr a hasamon. A másodiknál új csíkjaim nem lettek, szinte semmit nem hiztam, hát a hasam bőre az meg maradt,amilyen volt.

Meg amúgy is minden tekintetben könnyebb volt a második terhességem.

2019. júl. 16. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
21 évesen szültem. Köldöktől lefelé tiszta stria a hasam. 16 kg-ot híztam, 1 kg maradt rajtam még, 4 hónapos a pici. A hasamon nem nyúlt meg a bőr, igazából visszanyertem az alakom, a csípőm lett valamivel szélesebb. Viszonylag nagy mellem volt terhesség előtt, ami tovább nőtt...hát, látszani fog rajta, hogy szoptattam, nyilván a végeredményt még egy ideig nem fogom látni. Anyukám 30 körül szült engem és tesóm, neki pl. nincs striája sem, és az első szülés után fél évvel ő is teljesen visszanyerte az alakját, a második után maradt rajta pár plusz kg.
2019. júl. 17. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!