Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van olyan család ahol nem...

Van olyan család ahol nem kapnak a gyerekek játékot vagy csak szigorúan egyet karácsonykor?

Figyelt kérdés
Nem arra gondolok ,hogy nincs pénz és azért hanem mert nem akarják,hogy az ünnep erröl szóljon.
2011. dec. 18. 14:48
 1/5 anonim ***** válasza:
47%
Nálatok ez van?
2011. dec. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk szigorúan egyet, de az nagyobb ajándék amit év közben szokott kapni :D.Mi felnőttek nem veszünk egymásnak semmit csak egy közös vacsora lesz.De a gyerekek kapnak.
2011. dec. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
77%

Én nem tudom így elképzelni a karácsonyt. A fiam még kicsi, neki a Jézuska hozza az ajándékokat, nem értené, hogy miért van olyan szabály,. hogy csak egyet. De nem is akarok ilyen szabályt, nálunk sem csak erről szól az ünnep, a felnőttek csak apróságokat kapnak, jelezve, hogy "Rád is gondoltam", de a gyerekeknek mindenki vesz vmi a családból. Számomra hozzá tartozik az ünnephez a gyerekek csillogó szeme, örömteli arca. Egy szabály van, ami nem megbeszélt szabály, de mindig tartjuk magunkat hozzá: az ajándék mindig, mindenkinek meglepetés, senki nem tudja előre, mit fog kapni. Nem szeretem, ha megkérdezik, mit szeretnék és én sem szeretem megkérdezni, mert akkor tudja, mit fog kapni. Inkább megpróbálom kipuhatolni, vagy rájönni, minek örülne, ez is része annak, hogy szeretem és gondolok rá, örömet szeretnék szerezni neki. Egyszerűbb megkérdezni, de ha kitalálod, minek örülne az adott személy, ahhoz többet kell foglalkoznod vele. És nekem ez a készülődés is az ünnephez tartozik.

Már most is alig várom, hogy mit fog szólni a fiam az ajándékokhoz :) És mégsem csak erről szól, hívő vagyok és a nap része Isten is, Vele lesz teljes az ünnepünk. És ezt tanítom a fiamnak is.

2011. dec. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem ezen múlik, hogy miről szól az ünnep. A "ne erről szóljonnal" végülis ugyanarra hívják fel a figyelmet: a pénzre. Egy gyerek ezzel nem foglalkozik, azt sem tudja mi az.


Értékelni nem ettől fogja kevésbé a dolgokat, hogyha karácsonykor el van halmozva.

És akkor sem fogja jobban értékelni, ha csak karácsonykor kap.


Amire szüksége van azt úgyis megvesszük, miért ne kaphatna karácsonykor is vmi játékot??


Egy valami fontos nekem: az ajándék hasznos legyen és életkorának megfelelő.

2011. dec. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
48%

Nem szabály szerint zajlik a karácsony. Mert vallom az ajándékozásnak, ünnepnek nem szabad erről szólnia, sem oda-sem vissza.

Szerintem az ha valaki felvásárolja a játékboltot százezreket költve ugyanaz az mintha valaki szándékosan egy 300 forintos kifestőfüzetet ajándékoz, hogy elmondhassa nálunk nem erről szól a karácsony. Hát dehogynem, csak visszafele.

És a gyerekeknek igenis az ajándékról, a fáról-ne szabályokról, pénzről szóljon a karácsony.

2011. dec. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!