Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikor kezdett babátok próbálmo...

Mikor kezdett babátok próbálmozni a kanállal evéssel?

Figyelt kérdés
Enyémet nem érdekli kicsit sem. Csak dobálja a kanalat,a tanyért is dobná kajával együtt ha hagynám. Hagyja,hogy etessem, ill ő maga amit lehet megfog és megesz. De főleg pürét eszik még. Amugy most mindent csak ütöget,dobál,rágcsál. 9hónapos. Csak látom/hallom,hogy más babák már próbálkoznak, 11hósan egyedül esznek stb, az enyém ettől még nagyon messze van. Segítsek neki,vagy csak időnként adjam a kezébe a kanalat makd megérik rá?

2019. aug. 10. 20:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
11 hónaposom van de egy darabig még biztos nem fog egyedül kanállal enni, de lehet én csináltam rosszul valamit 🤔
2019. aug. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
Blw-s gyerkőcöm van és hiába volt előtte első perctől az evőeszköz is (7hónaposan kezdtünk) elmúlt egy éves mire rendeltetésszerűen kezdte használni a kanalat, villát. A minap végre kés is került a reggeliző szettje mellé (22hónapos most) mert végre nem felejtettem el venni neki való darabot. Megdöbbentően jól bánt vele.
2019. aug. 10. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Olyan 14-15 hónapos korától, azóta egyedül eszik. Korábban nem sok értelmét láttam odaadni neki. Időnként adtam kanalat a kezébe, hogy nézegesse kicsit, de akkor még én etettem. Egyszer aztán próbaként odaraktam elé a pürét és a kanalat, és kiderült, hogy tök jól tudja csinálni. :) Ma már nem is engedné ki a kanalat a kezéből.

A te babád 9! hónapos. Nyugodtan adj kanalat a kezébe, de egy ilyen pici babától nem várnék még túl sokat.

2019. aug. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

10 hósan, de nem nagyon hagytam, túl nagy kosszal járt. 11,5 hósan jó meleg volt már, nem

Kellett mindent mosni utána, skkor igen.


Most 13 hósan ha épl van türelme akkor szépen eszik egyedül.. De mindig besegítek

2019. aug. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém 13 hós, érdekli a kanál, próbálkozik is, de ritkán landol a szájában az étel, etetni kell még. A nagyobb tesók is 15 hósan kezdtek el normálisan kanalazni.
2019. aug. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet mi nagyon le vsgyunk maradva, de szerintem nem osztanak nobel díjat kanál használatért, úgyhogy nem erőltettem, 26 hónapos, minden reggel egyedül eszi kanállal a joghurtját, nem tökéletesen, így is sok kosszal jár, teljesen felesleges egy 10 honaposnak kanalat adni, nem olyan jó a finommotoros mozgásuk.
2019. aug. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
10-11 hónapos kora körül adtam először kezébe a kanalat és kb 2 hónap alatt tanulta meg használni rendesen.Viszont ahogy pár falat bekerült egyre ügyesebb lett és onnantól én már egyáltalán nem etethettem, mert nem fogadta el.Úgyhogy sokszor tartott a kajálás 1 órán keresztül, meg hát ugye volt utána mit takarítani.De nagyon élvezte.Add a kezébe a kanalat, ha megérik rá fogja majd próbálni használni.15-18 hónapos bölcsiseknél ,,elvárás", hogy a gyerek rendeltetésszerűen tudja használni az eszközöket.Úgyhogy nem kell kétségbe esni:)
2019. aug. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Holnap lesz 14 hónapos, és 1 hete csak akkor hajlandó enni, ha magának kanalazhat. Eddig nem is érdekelte, ahhoz képest nagyon ügyesen eszik, alig maszatol.
2019. aug. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
12 hónapos a kislányom; többnyire egyedül eszik kanállal. Időnként kell csak kicsit besegítenem.
2019. aug. 10. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
26 hónaposan ment bölcsibe, eleinte ott sem akart egyedül enni, ahogy velem sem, aztán gondolom, látta a többieket. Most megy oviba, gyönyörűen eszik önállóan. Próbálkozz, de ne görcsölj rá, ráér még.
2019. aug. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!