Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hogyan tanítsam meg a 15...

Hogyan tanítsam meg a 15 hónapos kislányomat villával és kanállal enni?

Figyelt kérdés
2019. jan. 25. 10:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Egyél villával és kanállal.

És adj a kezébe, hogy próbálgathassa.


Ennyi.

Ráér még, nem kell kimondottan "tanítani".

2019. jan. 25. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
11 hónapos kora óta ugyanazt eszi, amit mi, együtt leülünk, kap a kezébe evőeszközt, látja a felnőttet is enni. Most 13 hónapos, szinte semmit nem sikerül még kanállal a szájába tennie, kézzel eszik, de próbálkozik és lát minket. Ennél több szerintem nem kell. 😊
2019. jan. 25. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül fogja tudni, ha még idegrendszerileg nem érett arra befelé fordító mozdulatra - van, akinél ez már 1, másnál meg csak 2 éves kor után következik be. Egyébként meg add a kezébe, hadd próbálkozzon és ne "büntesd", ha disznóólat csinál, csak rakd körbe partedlivel, viaszos vászonnal.. stb. és nálad is legyen egy kanál, hogy be is menjen valami. (De ha ő még csak a szemét bökné vele, azért légy résem és vedd el.) Az sem baj ha kézzel próbálkozik, lényeg, hogy önállóan is legyen rá lehetősége.
2019. jan. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
63%

15 hósan az enyém tudott màr kanalazni. Amikor ki akarta venni a kezemből a kanalat, akkor adtam neki is hagytam próbálkozni. Volt, hogy a homlokára is jutott belőle.

Villàt viszont nem adnék ilyen kicsi kezébe, ráér az még.

2019. jan. 25. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha nem kifejezetten érdeklődik, akkor hagyd még. Nekem a nagy 2 évesen kezdett önállóan enni és nem kente össze a fél házat. Most 4 éves és remekül boldogul már a késsel is. A kicsi 21 hónapos, a villás ételekkel már boldogul, kanalat viszont nem kap még egy darabig. Mivel a hajmosást őszintén rühelli, nem akarom, hogy összekenje magát. Egyéb tevékenységekkel ügyesedik a keze.
2019. jan. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Tegyél ala egy nagy pledet, törölközőt, akármit amit nem sajnalsz es adj a kezébe evőeszközt.

Tobb fog jutni első körben a fejére, ölébe, meg a földre, de igy tanulja majd meg. Legyél vele türelmes, had tanulja a saját tempójában :))

2019. jan. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem kellene egy kis sznobot nevelni belőle már az elején :)

Messze van az még hogy ez probléma legyen. Egyenlőre azt javaslom sehogy, viszont ha a környezetében azt látja hogy mindenki használ akkor egy idő után magától fogja másolna a "példát" ;)

2019. jan. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Feltételezem mondjuk a bölcsi miatt akarod megtanítani.

Nálunk legalábbis ez volt az ok :)

Ha így van, ott úgyis látja a többi gyerektől, mert valamiért a kortársaktól hamarabb tanulnak, mint tőlünk felnőttektől :D

De ha csak otthon akarod gyakorolni, én olyan ételekkel próbálkoznék, amik adnak is neki sikerélményt, mert nem esik le mielőtt bekapja a kanalat. Például sűrűbb tejbegríz, rizses husi. Én mindig felveszek kislányomnak egy kicsi adagot a kanálra, leteszem a jobb keze irányába (mert jobb kezes) ő pedig nyúl érte, felveszi és bekapja. Ilyen ételeknél ő is sikerorientáltabb lesz, mint például egy húslevesnél, amit szinte tuti, hogy kiborítana.

De ahogy írták korábban is, ha még nem érett rá, akkor nem kell erőlteti. Nővérem kislánya ennyi idősen már levest is tudott egyedül enni, az én kislányom 2 éves is elmúlt, mire eljutottunk ide. Lassan 3 lesz, de ha megmakacsolja magát akkor őt is etetni kell, ami persze nem teher nekem.

Szóval lehet próbálkozni, de nem kell még erőltetni.

2019. jan. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!