Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Anyukák, titeket is idegesít...

Anyukák, titeket is idegesít hogy az ételek bevezetése és baba etetése körül ekkora cirkuszt csapnak?

Figyelt kérdés
Jaj nehogy valami cukros legyen,nehogy egy kicsi sót is merjél tenni az ételbe,jaj nehogy a boltba vedd a gyümölcsöt,zöldséget,és bébi ételt meg pláne nehogy vegyél...mik ezek komolyan? Nem az lenne a lényeg,hogy megismerje megszokja, azokat az ízeket,ételeket amiket a család eszik? Hogy azokat a szokásokat vegye fel amibe született? 2019 van, persze,hogy a boltban fogok vásárolni, és attól h valami háztáji,ki tudja milyen körülmények között készült. Ismerek olyan nyúltartót,hogy ezerszer inkább a boltit veszem mint azt ami tőlük származik.Ez a biománia is elég idegesítő lett annyira tolják az arcunkba már. Én pl hülyét kapok mikor anyósom hozza a vegyszermentes fehérrépát,de kb akkora hogy nagyítóval kell nézni,és megőszülök mire megpucolom,hogy maradjon is belőle valami. Meg hogy ehet a baba tonhalat,de nehogy sós olajban legyen...akkor mégis miben? Fuuuu

2019. júl. 29. 12:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
Nem. Van annyi önbizalmam, hogy úgy etessem ahogy szerintem megfelelő.
2019. júl. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%

Az emberek nagyon szeretnek fontoskodni :)

Az elsőnek amúgy, ha nyers is egy kissé, de igaza van, az anyuka, ha magabiztos, és tudja, mit akar, akkor a gyereknek sem lesz semmi baja. Egy kis utánaolvasással lehet az alapokat megérteni, hogy mi az, amit egy kisgyerek szervezete tényleg nem tud még feldolgozni, a többi meg pótcselekvés.

Az öcsém például semmilyen pempőt nem volt hajlandó megenni, mindent undorodva kiköpött. Anya egyszer kétségbeesésében, miután megcsinálta nagy gonddal a kelbimbós csirkét, és pürésített neki egy fűszermentes adagot, és nem és nem ette a büdös kölök, megpróbált neki a saját sózott-enyhén fűszerezett, nem pépesített adagjából adni neki. A ded eltüntette az egészet, és követelte tovább :) Mára szép nagy legény, harminc éves, atletikus, nulla ételallergiával, mindent megeszik.

Amúgy van natúr tonhal, az a sima lében, vagy mi. Olyan kék dobozban van.

2019. júl. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
86%

Nem


Igazából odafigyelek hogy egészségesen egyen


Ebben a cukormentesség is benne van



De neki más az egészséges, mint nekünk, ezt figyelembeveszem


( teljeskiőrlésű neki még nem jó pl)



Viszont eszik a pörköltemből is (13 hónapos)


Odafigyelek a minőségre


Bio


Hagyjuk

( élelmiszermérnök vagyok...

Mesélhetnék mi a bio. És miért nem az amire azt írják 😉)


Szóval szerintem te is tulzásba esel


Az ősanyák is..



Aranyközéputat kell megtalálni

2019. júl. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
57%
Manapság divatos az étkezéssel foglalkozni, ezért van akkora cécó körülötte. Ha megfigyeled a felnőttek is a szénhidrát, fehérje, nyomelemek, teljes kiörlésű, bio, vegán, paelo divathálóba ragadtak, persze, hogy a gyereket is bevonják.
2019. júl. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Persze,én is úgy csinálom,ahogy én gondolom jónak,pár dolgot betartva,nem hagyom,hogy beleszóljanak. Csak úton útfélen ebbe botlik az ember ha akarja ha nem. A neten, a játszótéren, a rokonoknál stb.
2019. júl. 29. 13:19
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem zavar, mert utánajártam és mi családunkra "szabtam" a szabályokat. Én nem féltem a gluténtől, tejtől, allergizáló gyümölcsöktől, DE nem kapott semmi hozzáadott cukrosat 2 éves koráig és csakis vizet ivott kezdetekben... Kapott bolti bébiételt is, nem tartom ördögtől valónak, de figyeltem az összetevőket. Azért az sem jó a gyereknek, ha krémtúróval meg tejszelettel kezdik s hozzátáplálást, de a másik "3 éves koráig semmi tejtermék, eper, mogyoró" sem jó hozzáállás. Tényleg az arany középutat kell megtalálni, és mindenkinek "más fér bele" 🙂
2019. júl. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"nehogy sós olajban legyen...akkor mégis miben? "


Talán saját levében. Úgy a legértékesebb felnőttnek is

2019. júl. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Enyém is csak vizet iszik,és nem használok cukrot semmihez,csak ésesítőszert( tudom,hogy ezt nem szabad adni babának)szóval persze odafigyelek,de kicsi sót teszek a kajájába és fűszereket is használok. De boltban vásárolok majdnem mindent. Anyós a nagy kertész,de onnan sem fogadoknel mindent hiába tukmálja. Vannak csirkéi is,a tojás és a csirkehús tőle van, de azért mert pl disznókat vagy tehenet nem tart senki a családban attól még adok a babámnak is meg persze mi is eszünk.
2019. júl. 29. 13:33
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy csinálom, ahogy jónak látom, mindenkinek úgysem lehet megfelelni. Nálunk mindent ehetnek, csak mértékkel (persze egy bizonyos kor után). Csecsemőkorban nagyjából figyeltem, hogy mikor mit lehet bevezetni, de azt is rugalmasan. (Például ha most van bizonyos gyümölcs szezonja, de csak 1 hónap múlva kaphatná, akkor most fogom megkóstoltatni)
2019. júl. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A hozzátáplálás ajánlásokra épül. Vagy megfogadod vagy nem.

A gyereked úgyis felülírja majd.

Én nem éreztem akkora hűhónak. Tudtam mit akarok és ahhoz tartottam magam.

2019. júl. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!