Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » A babám alig fogadja el a...

A babám alig fogadja el a zöldségeket, ellenben a gyümölcsöt nagykn szereti. Járt îgy valaki? Mivel ért célt?

Figyelt kérdés

A kisfiam kb 6,5 hónapos. 4,5 hónapos kezdtük a hozzátáplálást. 1 hónap alatt kiváltottuk a 10 órait, akkor már csak gyümölcsöt és vizet kap. Kb 2 hete kezdtük az ebédet kóstoltatni. Korábban is nehezebben fogadta el a zöldségeket (kivéve a sütőtököt) de akkoriban mivel gyümölcsös étkezést váltottunk ki, erre nem paráztam rá, mivel a gyümi bármilyen mennyiségben jöhetett.

Viszont a zöldségekkel elég rosszul állunk. Általában krumli-sárgarépa, krumpli-cukkini, vagy krumpli-sütőtök párosítást adok. A főzőlevet picit megsózom, illetve petrezselyem levelet főzök még bele, hogy legyen valami íze. Nekem a védőnő azt mondta mindennap adjak húst, így egy kis jégkockányi husit még belefőzök neki. Persze nyilván így sincs olyan ízes mint a gyümölcs. Általában (90%-ban) házi készítésüt kap. De tudom hogy kb 60-70g-nál nem nagyon eszik meg többet. Ebből

Is csak az első pár kanál ami lelkesebben (!) megy. Gyümölcsből a házit és a konzervet is elfogadja. Teljesen mindegy lenne. Viszont ebből egyik sem átütő siker.

A tápszert ráadasul nagyon kéri utána. Még egyáltalán nem tudtam csökkenteni.

Mit tegyek hogy jobban szeresse.

Emellett ha az ebéd megvan és elkezdjük az uzsonnát (ami nem most lesz még persze) akkor az inkább legyen gyümölcs, ha azt jobban szereti. Esetleg tejpeppel? Vagy próbáljam a zöldséget, mert alapvetően nekem inkább ezt ajánlották.

Köszönöm, ha elláttok némi hasznos tanáccsal.



2019. aug. 20. 16:47
 1/7 anonim ***** válasza:
77%
Az én lányom is ilyen volt, kb 8 hósan kezdte el enni a zöldséges dolgokat is, eleinte csak a sárgarépa meg a sütőtököt ment. De pl a krumplis dolgokat nagyon nem csípte. Most is szívesebben eszi az édesebb dolgokat, esetleg adj neki krumpli helyett édesburgonyát. Most 10 hós már mindent eszik. A húsos dolgokat meg simán keverheted gyümölccsel is, barackkal, almával, körtével nagyon finomak. Addig meg kitartás! De az is lehet, hogy sose fogja úgy szeretni, mint a gyümölcsöt, nem akkora tragédia, majd a szilárdat szeretni fogja.
2019. aug. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Nekem sem ette eleinte így áttértem az üveges bébiételekre. Abban a formában megette. Most már darabosan eszik, (1éves) azóta hogy csak villával töröm egy kicsit, megeszi a "házi zöldségeket" is.
2019. aug. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
Habard vagy rántsd be a főzelékeket, de adhatsz neki abból is, amit magatoknak főzöl. A babák is szívesebben esznek jó ízű ételeket. Nem jó, h mindennek krumpli íze van csak.
2019. aug. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
2es vagyok. Nálunk a reggeli-vacsi tápszer. Tízórai gyümölcs vagy szendvics. Ebéd húsos/halas/májas valami, uzsonna tejbegríz vagy krémtúró vagy joghurt (tehát valamilyen tejes dolog) vagy sima zöldséges főzelék.
2019. aug. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Keverd a gyümit zöldséggel. Alma-krumpli, vagy barack-sütötök-édeskrumpli. Repa-barack, vagy körte barmivel. A kisebbem odaig van a barackért, de mindig egyfelét nem ehet azért, így mindenbe keverek egy kis barackot, amíg van, fagyasztottam is.
2019. aug. 20. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Próbáltad krumpli nélkül is adni, csak répa pl? Vagy gyümölccsel keverni? Az én lányom sem szerette, meg nem is szereti most sem a krumplit, krumplis ételeket, kivéve az édesburgonyát, azt szereti.
2019. aug. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
64%

Itt is hasonló volt

Nem eröltettem

Időnként visszakostoltatt


Krumplit 2 hete eszi meg, 14 hós

2019. aug. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!