Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Akiknek a gyereke nem eszik...

Akiknek a gyereke nem eszik húst segitene? Többi lent.

Figyelt kérdés

2 éves és nem esti még a húst.

Tejet, tojást és egyéb ilyen jellegű ételek eszik.

Kellene valamivel pótolni vagy ezzel lefedi azt, ami kell neki?

B12 vitamint olvastam, de az van a vitaminban, meg olvastam már üdítőn, szóval jut a szervezetébe.

A védőnő azt tanácsokta a felvágottat, de azt nem eszünk és nem is szeretnék neki adni. Valamint "átverni" sem szeretném, hogy beleturmixolom a kajába.


Mi sem vagyunk nagy húsevők a férjemmel, de a hozzátáplálásnál természetesen adtunk a gyereknek. Már lassan 7 hónapja éve nem eszik.



2019. aug. 23. 16:36
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy jól fejlődik, izmos, aktív, okos gyerek. Átlagos.
2019. aug. 23. 16:38
 2/11 A kérdező kommentje:

*eszi meg

*7 hónapja

2019. aug. 23. 16:41
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Akik gyúrnak babra,lencsére esküsznek, fehérjetartalom terén.
2019. aug. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
39%
Fasirt, bolognai, esetleg hazi pizzan vmi? Semmi nem kell neki?
2019. aug. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem nem gond, enyém se eszi a húst, tejtermék, tojásban van minden, mellette persze egészséges táplálkozás. A vegánoknál más, ott tényleg nehéz lehet összehozni, hogy minden benne legyen.
2019. aug. 23. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
85%
Úgy nőttem fel, hogy mindig is utáltam a húst. Semmi bajom nem lett tőle.
2019. aug. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%
Semmi baja nem lesz :)
2019. aug. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
48%

Fiam sem eszi, már 6 éves. Amit megevett mindig is az a fasírt, mert őszerinte az nem hús. Ezen kivül a bolognai.

Viszont mellé adok neki magas hústartalmú felvágottat, virslit, száraz szalamikat, kolbászt, meg a parizsit is megeszi. Ha egyben van, nem kell neki, mondjuk ő max tejet iszik, szóval pótolom mashogy.

Amugy a karaj sonkát, simán adhatsz neki, mert az kb színhús. Persze csak ha szerrti.

Plusz ott van még a bab, tofu esetleg. De a lenyeg, hogy ne erőltesd, majd idővel lehet, hogy elkér egy rantotthust vagy ilyenek, ha akarja.

2019. aug. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Fasírtot sem eszik. Bolognain ha megkostolja a szószt, akkor utána a széléről megeszi az üres tésztát. Kivágásiságból Vöröslencse bolognait csináltunk, azt megette.

Halrudacska, lazac, kirántott csirkemell, pörkölt, saslik, steak.... Semmi.

Szója nálunk nem játszik, mert én szója allergiás vagyok, így kerülendő nála is 6 éves koráig, aztán meglátjuk. Azért sem kap felvágottat.

Erőltetni semmiképpen sem szeretném. Nagyon sok zöldséget, gyümölcsöt eszik. Kap még zabot, inkább teljes kiötlésű kenyeret, sajtokat, joghurtot, tojást, hüvelyeseket, bulgurt, quinoat, magvakat... Tehát eléggé változatosan és odafigyelve étkezünk.

Csak ugye, ha valaki meghallja, hogy nem eszik húst, akkor következik az ijesztgetés. Nem fejlődik jól az agya stb.

Hozzátartozik még, hogy amióta több 10 ezer Ft landolt már a kukában, mi már nem is veszünk húst. Így már a "mi erőltetjük rá" szöveget is megkaptuk. Rokonoknál sokfajta húsétel van, de ott sem eszi. Szóval nincs tiltva.

Azért is kérdeztem, hogy akiknél hasonló a helyzet mit tesznek.

De köszönöm az eddigi válaszokat. A lényeg, hogy nem lesz ettől nyegle és csökött agyú.😁

2019. aug. 23. 21:26
 10/11 anonim ***** válasza:
Millió vegán és vegetáriánus él és virul, nem lesz a fiaddal semmi gond. Egyébként ha szereti , sok spenótot, sóskát, brokkolit adj, abban rengeteg vas van.
2019. aug. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!