Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Segitene, aki 3-4 honaposan...

Segitene, aki 3-4 honaposan elkezdte a hozzataplalast?

Figyelt kérdés
hogy lehet elkerulni, hogy a baba kilokdosse a nyelvevel az etelt? odaig van erte, tolja a szajaba a kanalat, nytogatja is a szajat, nyeli is, de egy reszet kiloki. azt osszeszedem kiskanallal es visszateszem. de meddig lesz ez igy?

2012. máj. 28. 15:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem még meg kell tanulnia kanállal enni.

Bár az én fiaim is 4 hónaposan kaptak először (a kicsi 3,5 hónaposan) a reszelt almát, és már szépen tudtak enni.

2012. máj. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
69%

Nincs ezzel gond, majd megtanulja.

De nem adsz véletlenül sokat egyszerre?

2012. máj. 28. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk ugyanez volt :-) Majd megtanulja.


Nekem most 8 hónapos, most újra ezt csinálja. Persze most gondolom azért, mert szórakoztatja :-))

2012. máj. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
27%
én felülről öntöm a kanálból és kiszopja, kissé leszorítom az alsó ajkát így tökéletesen megy
2012. máj. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
58%
Ez nem gond, a szopóreflex miatt van. Gyakorolnia kell és el fog múlni. :)
2012. máj. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
oke, koszi :-)
2012. máj. 28. 18:07
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Azért tolja ki, mert még nem érett meg a gyomra, szervezete más étel befogadására az anyatejen (tápszeren) kívül. Bőven ráér a hozzátáplálás 6-7 hónaposan, nagyon kevés baba érik meg rá ilyen korán.
2012. máj. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 gabszem ***** válasza:
44%
Ők még nem tudnak mit kezdeni a szilárd táplálékkal, darabos étellel. Csináld neki minél folyósabbra, pépesebbre, és fokozatosan sűrítsd. Nálam bevált.
2012. máj. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 gabszem ***** válasza:
44%
Előző voltam: Ja és nyugodtan add neki kanállal.
2012. máj. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
62%

7-es válaszoló, mi ez a hülyeség,hogy azért tolja ki,mert még nem érett meg rá a gyomra? Semmi köze hozzá,azért tolja ki,mert még a szopóreflexe működik,egész idáig csak szopizott,nyilván meg kell szoknia,tanulnia kanállal enni.



Nem értem,hogy a 4-es választ miért kellett 0-ra lepontozni,mi abban a rossz,én is úgy csinálom,semmi rosszat nem találok benne,könnyebb úgy a kanálhoz szoktatni,mert az a technika átmenet a szopizás és a kanalazás között,kicsit hasonlít arra,mikor a cumival eszik.


Szerintem próbáld minél kisebb kanállal adni,csak kis adagot tegyél a kanálra,föntről tedd a szájába és picit hagyd benne a szájában,amíg le nem fogy róla teljesen,ne vedd ki rögtön,így nem folyik vissza vagy legalábbis csak minimális esetleg.Először az én kisfiamnak is mindig visszafolyt szinte az összes,de amióta így csinálom,azóta sokkal ügyesebben eszi.

2012. máj. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!