Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 2 hétig vigyázok egy babára!...

2 hétig vigyázok egy babára! Mit eszik egy 7 hónapos baba? Segitene valaki?

Figyelt kérdés

Hogyan főzzem meg neki ?

Egy ismerősömet műteni kell. Csak én tudom vállalni a babát. De nincsen pénzem napi 2 üveg bébiételre. 2× eszik tápszert a baba. Jól elvagyok vele,de még soha nem főztem babának.


2015. aug. 30. 17:30
 1/10 anonim ***** válasza:

[link]


Itt részletesen leírják.

2015. aug. 30. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Arra figyelj, hogy az öt étkezés meglegyen neki.

2 tápszeres (gondolom reggel és este), közötte pedig három "rendes" étel.

Ebből egy lehet pürésített gyümölcs, olyan, amit a táblázat alapján már ehet.


Érdemes lenne tudni, hogy mikor kezdték el hozzátáplálni, mert nem mindegy, hogy 4 vagy 6 hónaposan indult.

2015. aug. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ja és még egy: bors, só, egyéb fűszerek felejtősek még neki. Ilyet ne tegyél az ételébe, a számára szükséges sómennyiség megvan a tápszerben.


Egyszerűsített főzelékkel próbálkozhatsz: főtt krumpli+valamilyen korának megfelelő zöldség. Megfőzöd, összeturmixolod, kész. Ne ízesítsd semmivel.

2015. aug. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az ismerősöddel beszéld meg. Gondolom már elkezdték a hozzátáplálást, de csak ő tudja megmondani, hogy miket adtak már neki.

Azért gondolom nem lesz 2 hétig teljesen elérhetetlen az anyuka, szóval menet közben is tudsz vele egyeztetni.

2015. aug. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

az anyukája mondja meg neked, hogy miket eszik, vagy ő adjon neked pénzt ételre...érdekes kérdés...én, ha ilyen esetben át kellene adnom 2 hétre a gyerekem, tuti hogy előre lefőznék neki mindent mirelitbe, hogy ne kelljen ezzel is terhelnem azt, aki szívességet tesz nekem. De nem vagyunk egyformák.


Egyébként egy 7 hónapos még napi kétszer tápszert/anyatejet fogyaszt, a többi étkezésre főtt zöldségek, és hámozott gyümölcsök, valamint esetleg keksz, zab, rizs, hús kombinációját, fűszer, só, cukor és olaj nélkül, attól függően, hogy mi az ami már be lett nála vezetve. Ezért mondom hogy az anyával egyeztess, csak ő tudja, hogy pl a glutént bevezette e már. De csodálkoznék, ha a műtét előtt nem tartana neked kiselőadást abból, mikor mi a teendő vele és miket eszik.

2015. aug. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg az anyukát! Egyedül nem fogod tudni, mit eszik meg egyáltalán, mi volt már bevezetve. Ha nincs pénzed rá, kérj tőle, bár nekem is teljesen evidens lenne, hogy fedezem a gyerekem költségeit.
2015. aug. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
20%

"én, ha ilyen esetben át kellene adnom 2 hétre a gyerekem, tuti hogy előre lefőznék neki mindent mirelitbe, hogy ne kelljen ezzel is terhelnem azt, aki szívességet tesz nekem. De nem vagyunk egyformák. "


Műteni kell. Ha összeesett és még a mentők után éppen fel tudta hívni a kérdezőt, akkor szerinted a mentősöket kellett volna befogni kuktának, vagy hogyan oldja meg?

2015. aug. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

mivel a kérdezőnek van ideje a GYIK-et bújni a témában, illetve az anyjától nem kapott tanácsokat, nem készült fel, feltételeztem, hogy e pillanatban nincs nála a pici, tehát előre megbeszélt baby sitterkedésről van szó.

Természetesen nem főzőcskéznék én se mirelitbe a műtőasztalról...

2015. aug. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

amit bevezettek már neki :)

répa, krumpli, borsó, cukkini, tök - ezeket lehet mixelni

húsból csirke, pulyka

rizs

gyümölcsből kb minden ami most van és nem aprómagos. Almával, barackkal és körtével tutira mehetsz

2015. aug. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
nekem alap lenne,hogy én fizessem a saját gyerekem evését. ezt beszéld is meg az anyukával,mert szép gondolat,hogy te majd főzől,de ha nem eszi meg? mert nagyon tudnak válogatni,vagy megeszi a főztőd,vagy nem és ne állj ott pénz nélkül. az anyuka helyében be i vásárolnék,pár tartalék üveg legyen otthon,a többire adnk pénzt,ha eszi már húst fagyasztanék le kicsi főzők adagokba stb. egyébként meg neki kell elmondani mit ehet már,mert az se mindegy. 7 hónapos? akkor szárnyast ehet,vegyetek csirkét,főzd/párold meg,turmixold le (tegyél hozzá vízet mert ehez kell) és kis adagokba fagyaszd le. nem tudom mennyit szokott enni egyszerre húsból. ezt csak beledobod majd főzelékbe neki. krumpli főzeléket szerintem ehet már, a savanyítást neki kihagyod,vagy főzől magadnak főzeléket és kiveszed az ő adagját az ecet előtt. sárgarépa főzeléket is ehet már. tízóraira,uzsonárra tejpépek,gyümölcsök. igazából az lenne a legjobb,ha megkérdeznéd miket eszik,de szerintem el is fogja mondani,mert nem létezik,hogy két hétre rábízd valakire a gyereked pénz és tanácsok nélkül.
2015. aug. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!