Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Hozzátáplálás ha nem jól...

Hozzátáplálás ha nem jól viselkedik?

Figyelt kérdés
Mit csináljak 7 hónapos gyerekkel? Pár hétig jó volt, már azt hittem, kiváltottunk egy étkezést. Hetek óta mindent csinál, csak nem eszik 5 kanálnál többet, mindegy hogy gyümi vagy főzelék. Előkét nyalja, tépi le, lábát dugja a szájába (etetőszék még korai, nem ül), ha lábát letakarom textil pelenkával, akkor pelenkával együtt nyammog rajta, de melegben már csupaszon is etettem, hátha kevesebb dologhoz tud nyúlni ... egy 7 hónaposnál nem lehet azt mondani, hogy rosszul "viselkedik", csak nem találok rá jobb szót.

2019. aug. 26. 23:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Éhes, amikor etetni akarod?
2019. aug. 27. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem, alapból nem egy éhes természetű. Van amikor várok, hátha megjön az étvágya. Magától csak nagyon ritkán éhes. Tegnap 2 órával később is csak a tej ment be, de azt szépen issza.
2019. aug. 27. 01:39
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem fogzik? Általában akkor kevesebbet esznek. Én volt hogy evés előtt megfürdetem ebben a melegben, pancsol egy kicsit, kihúzza a víz jobban esett a kaja. Aztán még volt hogy kanalat tettem a kezébe, addig elgondolkodott, nézegette és

bekapott néhány kanál pürét. Persze, ha nem éhes nem fog enni.Az enyémet nem lehet megtömni, ha nem akar, száját becsukja és elfordítja a fejét.

2019. aug. 27. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne eroltesd, ha nem, akkor nm. Eszik majd kesobb, vagy kovetkezo honapban, lwhet h tenyleg nm lesz egy nagyetku, de ha erolteted, o is, te is, csak stresszelni fogtok minden etkezesnel es meg fogja utalni az eveseket, te meg az eteteseket!
2019. aug. 27. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
54%
Miben eteted? Arra a 10-15 percre lehet etetőszék be rakni, vagy a hordozoba. Ki kell várni hogy éhes legyen, húzd az időt!
2019. aug. 27. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne nyúzd, ha feszkó és cirkusz van a kaja körül, akkor ez az érzelmi állapot állandósulni fog. Nem egy és nem két gyereket ismerek, akik 9-10-11-12 honaposan kezdtek el enni. Az enyém 8 hónaposan, például. Egyáltalán nem vagytok elkésve semmivel sem.


Illetve ha még nem ül, akkor gondolom nem is mászik aktívan. Ha elkezd erősen mozogni, megjön az étvágya is.

2019. aug. 27. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az enyém pl csak melegen eszi meg a kaját. Hideg almát szó nélkül kiköpi, de melegen visítva eszi meg :D
2019. aug. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Utolsó voltam. Szóval próbáld meg melegen/hidegen adni, hátha valamelyiket elfogadja. Vagy készítsd hígabbra/darabosabbra, lehet az utóbbi fog jobban tetszeni.

De persze lehet simán fogzás miatt, a fiam is pár napig pár kanállal nem evett többet amikor fogzott.

2019. aug. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Ugyanakkor kínálom, amikor a tejet kínálnám. Sűrű, híg, hideg, meleg, főzve, nyersen ... ezek megvoltak... ma is 5 percig tartott a projekt, utána bement a tej. Hordozó ugyanaz mint a pihenőszék, ott is tud hadonászni. Szerintem hagyom pár napot.
2019. aug. 27. 13:01
 10/12 anonim ***** válasza:

Jelenleg arra tanítod, hogy ha ellenkezik, akkor utána megkapja a tejet.

Most hagyd el a hozzátáplálást legalább egy hétig, hogy kicsit a feledés homályába kerüljön a dolog, utána pedig fokozatosan kezd el a dolgot és olyan időpontban, amikor tudod, hogy már valóban éhes. Érdemes volna először egyszerűen tejet adni neki kanálból, hogy magához a kanálból történő evéshez kellemes élménye kapcsolódjon. Keverhetsz a hozzátáplálni kívánt bármihoz is tejet, hogy jobban elfogadja. Fontos lenne az is, hogy a hozzátáplálást akkor hagyd abba és kezd el tejjel kínálni, amikor még elfogadja a kanálból az ételt.

2019. aug. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!