Szabad adni vagy sem?

Figyelt kérdés

A babám teljesen tápszeres,5 hónapos.

4 hónaposan megkezdtük a hozzátáplálást a gyermekorvos javaslatára. Egy hónapig gyümölcsöket kóstolgatott illetve pépet. Már kuváltódott egy étkezés.

Rengeteg táblázatot megnéztem és sok posztot olvastam hogy pl:marhahúst,csirkemellet,pulykahúst később szabad bevezetni. Viszont amikor épp nem én készítem neki akkor 1-1 üveges pürét kap. Nézegettem az 5 hónaposnak való püréket és annak java része pulykahús,csirkemell stb...

Nem mertem megvenni és továbbra is azokat kapja amiket mindenhol írnak és amiket én készítek házi gyümölcsből/zöldségből.

Mi a tapasztalatotok? A cikkek teljesen mást írnak,viszont a pürés üvegeket már 4-5 hósnak ajánlott van írva.

Melyik az igaz?

Szabad vagy sem?


2019. szept. 1. 21:58
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Olyan táblázatot keress, amiben az elején a hónapok megosztva vannak.


Egyébként én igaz 6 hósan kezdtem. Akkor sem adtam 4-5 hósnak valót, hiszen nem vezettem még be belőle alapanyagokat.


Most 14 hós, ha gondom van ( olyan helyen vagyunk, ahol nem tudok neki venni ebédnek valót, az időjárás miatt vinni sem) akkor kap bébiételt.

Csak 2 félét eszik meg. 6 hós babának valóak.

2019. szept. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az üveges ételek úgy vannak elkészítve, hogy adhatod ahogy írja rajta. Természetesen azokat is be kell vezetni!
2019. szept. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Szeretném be vezetni de csak ha szabad ezért kérdezem.

Pont az ilyen táblázatokkal gyűlt meg a bajom. Hogy írja pl:4 hósnak szabad őszibarackot,almát stb stb aztán majd a húsokat 7-8 hósaknak írja,közben a boltban látom hogy 4-5-6 hósan ajánlott. Kicsit megtévesztő. Talán elkezdem kínálgatni és ha szabad akkor elkészítem neki itthol. A boltban csak ritkán vásárolok üvegeset de mindig szétnézek ha arra járok. Köszi a válaszokat

2019. szept. 1. 22:52
 4/7 anonim ***** válasza:

Azért én ezt nem dimenzionáltam túl. Én is frisset készítek, de program, nyaralás stb alatt az üveges van, sok mindent onnan adtam először.

Igaz èn 6 hónaposan kezdtem, most 8 hónapos, 2 étkezést kiváltottam.


Viszont van azért egy tempó, amit érdemes tartani, és nem egyszerre 5 új dolgot adni. Meg a fehér húsokat előbb szoktàk, mint a vöröst. Így én nem adnék marhát, ha még csirke sem volt.

2019. szept. 1. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem már a fejem tetején jött ki a hülye táblázat! Megkérdeztem róla a védőnőt mikor már azt sem tudtam mit szabad mit nem. Ő azt mondta lehetetlen ezeket a táblázatokat követni. Csináljam ahogy jónak látom. Így is lett. 6 hónapos kortól kaphat már csirkehúst, pulyhahúst. 8 hónaposan már kaphat marhahúst stb.
2019. szept. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A táblázatot nagyjából követem, főleg azokkal, amik olyanok. Pl máj, t.sárga.

De kapott husosat 5 hósan, 3-4 napig kóstoltatva. Én pl sárgabarackot is adtam 5 hósan, pedig 8 hóstól írja, de 4 hós babakajában is benne van. Eleinte inkább a bébiételeket néztem. Jó, mangosat, vagy banánosat nem adtam, de körtéset igen.

A táblázat csak irányadó. A kisebb 7 hós, de pl még rengeteg olyan dolgot nem evett, amit mar ehetne, pedig mindig kap újakat.

A nagy pedig soha nem evett mángoldot és avokádót, pedig mar 6 eves.

Olyan nyomi ez a táblázat, utálom nagyon.

2019. szept. 2. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen,akkor magamban fogok bízni.

Megpróbáljuk a csirkét valamilyen zöldséggel aztán majd később talán a pulykát és marhahúst is.

2019. szept. 2. 11:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!