Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mikor adtatok először tehéntej...

Mikor adtatok először tehéntejet a babátoknak? 1 éves babának már szabad adni?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 11. 15:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet igen.
2019. ápr. 11. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%
Én korán, de én már "öreg" vagyok, a régi hagyományos módszerek alapján csináltam mindent. Inkább hallgattam anyámra és nagyanyámra (sőt! anyósomra), mint az idióta gyerekorvosunkra, aki konkrétan nem volt normális. A védőnő meg pár évvel később saját unokájával szerzett tapasztalatok alapján megkövetett és mondta, hogy nekem volt igazam. Tanácsot viszont én már nem adok (majd max. a gyerekeimnek), mert manapság megkövezés jár érte.
2019. ápr. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%

1 éves mar nem baba.

No es hogy erdemben is valaszoljak. En 1 evesen adtam eloszor, hazi tehet higitva, forralva. Fele viz fele tej. Amikor nagyobb lett, ugy masfel eves korara adtam tejet csak forralva. De en azert igy adtam, mert anya ezt a tanacsot adta. Anyosom mar siman adta volna neki a hazitejet forralatlanul. De nem vagyunk egyformák.

2019. ápr. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
24%

Vesztemre anyósomra hallgattam és én is túl korán adtam. Előhozta neki az asztmát. Akkor megfogtam, hogy soha többet nem hallgatok senkire. Azért majd végig gondolom, hogy merjek e neki még valaha adni.

Egyébként erre felénk szinte mindenki adja a babának 2 hós kortól és semmi bajuk. Nem volt szerencsénk. Nem éri meg kockáztatni.

2019. ápr. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Mi nem adtunk tehéntejet. A tehéntej tökéletes táplálék a kis boci számára. Az embernek ugyanez az anyatej. Egy bizonyos kor után már nincs szükségünk az anyatejre, miért vegyük el más fajtól az ő anyatejét? Annyi más táplálék van. Nekünk egészségtelen (nagyon sok hurutos betegségnek ill. allergiának, gyulladásnak a tehéntej fogyasztása az oka), a teheneknek meg folyamatos szenvedés, ami után megváltás a halál.

/Kényszermegtermékenyítés, a kicsi azonnali elválasztása (sokáig siratja!), a kicsi szopizna, de nem teheti, ha hím, levágják, a nőstény, megy ő is kényszermunkára. Rendszeresen gyógyszerezik, hormonokkal kezelik, hogy minél több tejet adjon, majd ha elapad, újra mesterségesen megtermékenyítik, majd megint elveszik a kicsinyét, és természetes körülményekhez képest életének kb. 1/3-át elérve már nem fog elég tejet adni, ahhoz, hogy megérje tovább tartani, így levágják./

2019. ápr. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Meton ***** válasza:
74%
Azért hagyjuk a vad dolgokat. Előszöris a tejben kórokozók lehetnek, ezért kell felforralni, de le is kellene hűteni azonnal. A tej zsírtartalma a másik gond, mert a tehéntej zsírtalma sokkal magasabb az anyatejnél. Tehát amíg anyatejet kap, addig nem szabad tehéntejet adni. Amikor már nagyobb, át lehet állni, ha nem lesz tőle hasmenése. Az allergia és az asztma meg a szmogtól van, a járművek által kibocsátott égéstermék miatt és nem a táplálék miatt. A táplálékra csak érzékenyen reagál a szervezet, tehát nem a tejtől fog megbetegedni. Sőt sokkal inkább a tej megköti a káros anyagokat.
2019. ápr. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Koszi 5os az okoskodast nem ez volt a kerdes. Akkor te ne adj a gyerekeidnek tehentejet nekem aztan mind1.
2019. ápr. 18. 16:29
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem olyan 10-11 hónapos lehetett amikor konkrétan tejet ivott, de tejjel készült ételt jóval hamarabb evett már, de régen volt.

9,5 éves, de a mai napig reggel-este iszik egy bögre tejet.

Egy éves korban nyugodtan adhatsz màr neki, ha bántaná a hasàt, azt észreveszed, és akkor nem adsz neki.

2019. ápr. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!