Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Baba étkezése, segítség,...

Baba étkezése, segítség, elakadtam? Nem tudom hogy legyen.

Figyelt kérdés
Babám 6 hónapos kora óta kostólgat, eszik szépen szilárdat, egy étkezéset a reggelit ki tudtam váltani. Az főzelék volt eleinte. Sok mindent szépen eszik, folyamatosan és türelmesen kostóltattam vele. Szóval napi egyszer evett szépen reggel és ivott vizet. Na már most. Bevezettem két étkezést... és borult minden. Reggel mostmár van gyümölcs babakekszel. De elkezdett sírni szilárd étel evése közben. De amúgy szereti ezeket az ízeket, nem az a baja, hogy nem izlik neki. És azt csináltam ma, hogy kapta a gyümit és közben 60 ml tápszert, aztán még egy kis gyümi. Most az ebéd is lehet, olyan lesz, hogy közben kell majd tápszer és csak úgy eszi meg... úgy örültem, hogy kiváltottuk az étkezést. De most elkezdte követelni a tápit. Viszont, ha visszatérnék egy étkezésre a főzelékéjébe rakjam a kekszet (a glutén miatt, mert így vezetem be). Nem akarom sürgetni, azt hittem jó úton vagyunk... De ez így nem jó, hogy kajálás közben iszik egy kis tápszert. Vagy nem olyan nagy gond, majd leszokik róla? Amúgy hízik rendesen, minden oké vele. Köszönöm a válaszokat.

2019. okt. 14. 11:07
 1/4 A kérdező kommentje:
Most 7 hónapos és egy hetes.
2019. okt. 14. 11:09
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha kéri a tápszert, semmi gond, adjad neki. Abban minden tápanyag benne van. Nem baj, ha csak egyszer eszik főzeléket. És szilárd étel mellé is adhatsz tápszert, ha úgy kéri. Nem marad végleg tápszeres, ettől ne félj!
2019. okt. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Az ebédet tàpi nélkül ette :) Rájöttem ha nyűgös, akkor kéri a tápit vagy ha túl éhes. Akkor nincs türelme kanalazni.
2019. okt. 14. 14:36
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálunk is így volt..sokáig szenvedtünk emiatt, igaz nekünk az ebéd okozta a fő gondot. A tizorai gyümölccsel sose volt baj. Mikor jött az ebéd akkor viszont besokalt.

Én nem adtam fel. Vízzel próbáltam terelni a gondolatait.🙄 amikor elhagytuk a tápszert eldöntöttem hogy mem adok már az étkezés mellé. Most 8 hónapos volt es már nincs gond. Az uzsit is kiváltottuk tejpépre gyümölccsel vagy akár főzelèkkel.

Nem tudom jól csinaltam-e, soksn biztos kegyetlennek tartanak de nekünk végülis működik. :)

2019. okt. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!