Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Ki mikor és mivel kezdte a...

Ki mikor és mivel kezdte a mellétáplálást? A mikornál napszakot is kérdeznék.

Figyelt kérdés

Most múlt 3 hónapos a babó... Tejem szerencsére van annyi amennyi... 😀 vhol már 4 hónaptól mondják h lehet ismertetni az ízekkel vhol meg csak 6 hónaptot írnak.

Ti mikor kezdtétek mellétáplálni?


2019. dec. 13. 10:41
 1/10 anonim ***** válasza:
70%

Én mindig reggel vagy délben etettem vele új ízeket, ha esetleg fájt tőle a hasa akkor ne estére szenvedjen vele.

A tápszeres babáknál is elég a 6 hónap én 5 hónaposan kezdtem, majdnem 6volt. Igazából nagyon szépen haladt nem volt semmilyen probléma, sztem várj még vele egy kicsit. Főleg, hogy van tejed.

2019. dec. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az lemaradt, hogy almával kezdtem.
2019. dec. 13. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
38%
Ha mellétáplálod, akkor éhes marad. :-) Ami a hozzátáplálást illeti, akár 5-6 hónapos korig is lehet vele várni, ha szépen fejlődik a baba. Ha viszont őgy tűnik, a tej már nem elég neki, akkor finoman el lehet kezdeni előbb is. 20-30 éve még ez volt az általános, úgyhogy baj nem lesz belőle.
2019. dec. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Tapszeres volt a harom gyerekem, 6 honaposan kezdtem hozzataplalni mindegyiket. Rendszerint alma es edesburgonya volt az elso gyumolcs/zoldseg, amit adtam, illetve tejpep es zabkasa, de anyatejes babanal a tejpep lenyegtelen.

Altalaban ket etetes kozott kostoltattam, amikor nem voltak mar tele, de meg nem voltak nagyon ehesek sem es igyekeztem keso delelotti/kora delutani orakban kostoltatni, amikor elotte aludtak is egy jot es farsdtak sem voltak.

Ehes/faradt/almos/frissen jol lakott babat nehez etetni, ezeket igyekeztem elkerulni.

2019. dec. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

A fiam tápszeres sajnos 4 hósan kellett kezdenem mert már nem volt tápláló neki a tápszer hiába váltottunk másikra,a gyerekorvos ajánlotta és azóta szépen hízott is.

Almával kezdtem ebéd időben. Most 8 hónapos és 3 étkezés van kiváltva,darabosat is eszik illetve azt is amit mi.

2019. dec. 13. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
68%
Varj vele 6 honapig. Ha elkezded 4 honaposan akkor nagy esely van arra hogy kesobbiekbe gyomorproblemai lesznek illtve asztmas lesz stbstb. Ezt vedono mondta pont tegnap. En nekem is 3 hos babam van. Azt mondta tejpepet lehet neki adni 4 homaptol attol nem lesz baja de 6 honaposan keszul fel a gyomra a mas fajta etelekre. Igen tudom sokan 4 hónaposan kezdik de en 6 honaposan ajanlom. Enis 4 hótól akartam de varunk inkabb :) en babam tapszeres lett egyébként 2 hónap utan ha ez számít valamit
2019. dec. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Anyatejesek voltak a gyerekeim. A lányomat 6 hónaposan, a fiamat 5és fél hónaposan kezdtem hozzátáplálni. Én még várnám minimum az 5-6 hónapos kort. Addigra képes feldolgozni a táplálékot a bélredszere a babáknak, nem köszön ugyanúgy vissza az étel, ahogy megette.
2019. dec. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%

Akkor, amikor az érettség összes jelét mutatta.

- minimum támaszkodva megül

-nyelvkiötlő reflex leépült (nem tolja ki a falatot)

-tud fogni, nyúl a tárgyakért (idegrendszeri érettség)

-érdeklődik az ételek iránt, cuppog, tátog.

Általában 6 és 9 hónapos kor között érnek meg erre.

Elsővel korábban kezdtem, eredmény: 10 hónapos koráig semmi nem kellett neki (akkor teljeítette a fentieket maradéktalanul)

Másodikkal megvártam, nála 8 hónaposan jött el az idő, "rögtön" jól evett köszönhetően a türelmemnek

2019. dec. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Anyatejes babával 4 hónaposan kezdtem a mellétáplálást. Nagyon érdekelték az ízek, imádta az almát :). De sajnos az emésztőrendszere még nem volt érett rá. De őt nagyon érdekelte minden gyümi, zöldség. Nagyon jó evő volt 3 éves koráig :). Azóta is, de már nem eszik meg mindent.

Amúgy tejem is volt bőven 2 évig. A védőnő és a gyerekdoki mondta egyetértve hogy kezdjem el a mellétáplálást.

2019. dec. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat... Akkor azt hiszem még várunk az új ízekkel pár hónapot... 🙂🙂🙂
2019. dec. 13. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!