Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pajzsmirigy problémában...

Pajzsmirigy problémában jártastól kérdeznék?

Figyelt kérdés

Ma kellett volna mennem endokrinológushoz,de történt egy kis baki...

A lényeg Letrox 50 mg-ot szedek, hétfőn friss TSH labor eredményem 3,013 lett. Az interneten olvasom hogy a határérték a 2.trimeszterben 3,0. Ez még belefér? Nem tudok orvoshoz menni csak 1 hét múlva, addig viszont idegesít hogy nem e lesz gond! 15 hetes vagyok.

Köszönöm előre is.


2019. okt. 2. 22:33
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Dehogyis. Nem lesz gond. Ez már egy ilyen szűkített normàltartomány a gyógyszerbeállításhoz terhes pajzsmirigybetegeknek. Másoknak, akik nem pajzsmirigybetegek, ezt az értèket nem kell elkezdeni kezelni.

Nekem a 4-re is csak azért kezdtek el 50-et mert babát terveztünk.

Valóban 2 köré szeretik beàllítani de vki 2 alá.

Nekem 2 alatti de még normál értéktől pl szívritmuszavarom lett, most szrakodunk, mert lehet hogy arra is kell gyógyszer, miközben szoptatok, de a TSH majdnem 6 ha nem szedem...

Számíts rá hogy szülés után fellángol ez a betegség majd.

2019. okt. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Először is nagyon fontos, hogy ha autoimmun eredetű a pajzsmirigy alulműködésed, akkor Jódmentes terhesvitamint kell szedned (ilyet a Jutavit és a Trimeszter gyárt).

Másrészt terhességben az a legfontosabb, hogy a T3 és a T4 értékeke (a hormon aktív formái) legyenek a normál tartományban. A TSH egy ún. feedback hormon, ami igazából azt jelenti, hogy Neked van-e elég hormonod, ha magas, akkor még szükség van az aktív formára. A baba szempontjából az a fontos, hogy T3 és T4 értéked jó legyen.

Vannak olyan endokrinologusok egyébként, akik azt vallják, hogy terhes nőnek, ha a T3 és T4 normális, akkor a TSH lehet egy picikét magasabb, 4 körüli. Amúgy valóban a 2-2 alatti érték a cél. De ez, ami Neked van szerintem bőven jó, főleg ha a T3 és T4 jó. Legalábbis még 1 hétig szerintem belefér, inkább, minthogy megemeld az adagodat, aztán rosszul legyél. :)

Egyébként én most, a 21. hétre jutottam el odáig, hogy kb 9-es TSH-ról letornáztuk 0.79-re :) a T3 és T4-em végig rendben volt, de az elején nagyon megugrott, és pont akkor volt aktuális a vérvételem. Nézzük az eredményt, (akkor még nem tudtam, h 4 hetes terhes vagyok), azt írja, 9 valamennyi és így köpni-nyelni nem tudtam... Ennyiszer tuti nem felejtettem ki :D És amúgy így volt egy hátsó gondolatom, hogy ezt akár a terhesség is okozhatja, mert olyankor megnő a hormon-igény :) Utána pár nappal teszteltem és pozitív lett, akkor eléggé ráfeküdtünk a témára :)


21 hkm

2019. okt. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!