Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Régi" anyukákat kérdeznék?

Régi" anyukákat kérdeznék?

Figyelt kérdés
Lányom 1 éve jár oviba,az óvónénik és a dadus,kéthavonta kérdezték dolgozok- e már mindenre fizetjük,szép ruhákba jár,közben vetélésem volt,amiről nem beszélek,és nem esek teherbe,sajnálom hogy nincs testvére unatkozik,azon vagyok hogy munkám legyen csak lelkileg is kivagyok,ettől csak nagyobb a nyomás rajtam,hogy sürgetnek,a férjem se sürget. Nem is értem hisz 33 gyerek van ,az ágyak az ajtóig vannak ,már el se férne még egy.mindenhol pont az a probléma hogy nem engedik bent aludni a gyereket,ezért furcsa nekem hogy itt miért ennyire fontos.régen is ennyire kérdezgették a szülőket? Vagy azért mert csak egy gyerekem van? 2. Én egyke voltam sajnos,de így is szerettem hazajárni pedig tesóm se volt,kértem hogy ne legyek napközis,oviban is csak feküttem sose aludtam.mi a jobb a gyereknek,ha korán jön oviból suliból vagy ha napközis? 3.annyira mozgékony a gyerekem mindig kell neki program hétvégére,és sokat nyaggat,rámnőtt..(anyósom piszkál is érte) Aki több gyereket nevelt,ott jobban elvoltak a tesók? Játszanak és nem igényelnek annyira vagy csak többen unatkoznak ? Köszönöm a válaszokat.
2019. okt. 12. 07:35
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Fáj hogy még nincs testvére,és azon vagyok hogy munkám legyen,csak kíváncsi lennék másokat is sürgetnek- e és mi az oka?
2019. okt. 12. 07:40
 2/15 anonim ***** válasza:
97%

Elöször is tagold a kérdésedet mondatokra és bekezdésekre, használj írásjeleket (vesszö) mert így alig lehet kibogozni, mit akarsz.

Másodszor nem világos, mi a problémád. Az, hogy megkérdezik töled, hogy dolgozol-e, a gyreket benn tartják alvásidöre is vagy micsoda?

Azt meg nem tudja neked senki megmondani, hogy a gyereket hogy fog egy esetleges testvér születése után viselkedni.

2019. okt. 12. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
95%
Mi kérdés? Eddig azt hittem megy az erto olvasás, de ez akkora káosz firkálmány, hogy nem értem mit akarsz....
2019. okt. 12. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
93%
Az a gond hogy kérdezgetik miért nem dolgozol?
2019. okt. 12. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
45%
Azért kérdezgetik, mert rohadtul idegesíti őket, hogy 33-ból dolgozik 5 anyuka, mégis mindig teltházas a csoport. Igen, ilyen létszámnál már elvárják, hogy ne 8-16-ig legyen bent egy gyerek 5 napon át. Amikor a kicsivel itthon voltam, 3 napot járt hetente a nagyobb oviba. Biztos úgy vannak vele, ha nem dolgozol, akkor mi a frászt csinálsz otthon egész nap, amíg ők a gyerekedre vigyáznak.
2019. okt. 12. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
61%

Nekem szerintem sikerült értelmezni a leírtakat. Elvileg itt pont arról van szó, hogy a gyerek nem alszik ott, ezért írta gondolom a Kérdező, hogy már nem is férne el még egy ágy, miért tűnik úgy, hogy azt akarják dolgozzon és akkor ugye nem tudja vinni délben.

Amit 5-ös ír az tényleg helytálló lenne a másik esetre,ha nem vinné délben úgy sem, hogy otthon van. Egyet nem értek ezzel se,de úgy értem, hogy helytálló,mert sok óvodai dolgozó tényleg ezen van ki.

Én arra gondolok, hogy csak próbálnak beszélgetni,mert tudják, hogy munkát keresel. Vagy esetleg késve érsz oda, akkor kérdezik? Még erre tudok gondolni.

2019. okt. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
10%

Értelmezés? A kérdező ebéd után hazaviszi a gyerekét, csak a KÖTELEZŐ napi 4 órát van bent az oviban.


Amúgy nálunk is mondogatták h aludjon bent. Sztem egyszerűbb nekik. De tényleg. Nem kell 2 fele szakadni. Az ebéd utáni "macerat" ugyanugy megcsinaljak a hazamenos gyerekekkel is. Egyszerűbb nekik letenni, mint még kint felügyeletet biztositani... Plusz aki nehezen szokik be(mint az en fiam) ugy gondolták h jobb ha minél tobb időt ott tölt. Ettől független első évben hazahoztam ebéd utan. Most alvas utan. De fel 4kor jövünk ki az ovi kapun. Viszont még nem dolgozom. Mivel egy hónapban még mindig legalabb 2 hetet beteg... Amikor már csak 1 hetet lesz beteg havonta, akkor mar megeri bebiszittert fogadni :D

2019. okt. 12. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Én csak az unatkozásra reagálnék: Kérdező, attól, hogy lesz egy kistesója, nem fog kevésbé "unatkozni", nem várhatod el egy babától, hogy ezt megoldja. Az elején még nem is tudnak együtt játszani. Vidd többet gyerektársaságba, játszóházba, plusz néha igenis hagyd unatkozni, hadd találja fel magát.
2019. okt. 12. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
48%

Az óvónők sokszor hiszik, hogy a munkájuk végzésével szívességet tesznek..


Azért kérdezik, mert vagy beszélgetni akarnak és nincs elég érzelmi intelligenciájuk ahhoz, hogy tudják, hogy a másik munkaviszonyához, álláskeresési nehézségeihez semmi közük, vagy azért, mert utálnak és téma a csoportban, hogy te még mindig nem dolgozol, a férjeden élősködsz stb.. ez is érzelmi, meg sima intelligenciahiány.


Tedd helyre őket, “ha dolgozni fogok, egyből szólok”


Mellesleg 5 éves kortól csak 3 napot lehet igazolni a gyereknek oviban nálunk, egy 5 évesnek pedig rettentő szociális igénye van, szabad játékra is közösségben, nem csak a délelőtti irányított foglalkozásra, a legtöbb ovis különóra meg 3tól kezdődik, hogy nézne ki, hogy elviszik a gyereket fél egykor ebéd után, 2 óra múlva meg visszahozzák az oviba..

2019. okt. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Látom, valaki már neki is esett a Kérdezőnek, hogy mi az, hogy oviba jár a gyereke... Emberek, az óvoda kötelező! Nincs ilyen, hogy jaj most csak 2 napra mész be, utána csak 3-ra. Tőlünk orvosi igazolást kérnek hiányzáskor. Ez nem a gyerekmegőrző, miről beszéltek itt?
2019. okt. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!