Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Nagy probléma az üveges...

Nagy probléma az üveges bébiétel adása? Mit okozhat?

Figyelt kérdés

Légyszi ne ítéljetek el a poszt alatt, tényleg csak az infókra (+tapasztalatokra) lennék kíváncsi...

8 hós babám sokszor kap a babám üveges bébiételt (hozzáadott cukor nélkülit, főleg babylove, dm bio, hipp) mert nagyon kevés időm van, elég aktív, "ingerkeresőnek", "többemberesnek" mondott baba, borzasztó keveset alszik, segítségem nincs, és még otthonról is dolgoznom kell néha sajnos mellette. A lakást, a tisztaságot sem hanyagolhatom el, mert már mászik, lépeget, nem jó a dzsuvás lakásban mászkál, tapicskol. Ezért időmegtakarítás miatt kap bébiételeket. Néha főzök is neki, ha időm engedi, vagy pl. a párom tud rá figyelni addig, olyan dolgokat főzök, készítek főleg ami nincs üvegesben (vagy nem úgy, ahogy én szeretném) pl céklát, meggyet, cukkinit ilyesmit készítettem már neki többek között, de mondjuk sütőtököt, répát, hasonlókat üvegesből kap leginkább.

Ez probléma? Sokszor hallom hogy a "házikoszt" a legjobb, de valójában miért? Ugyanaz a zöldség van az üvegesben is, só, fűszer ugyanúgy nincs benne, olajat tesznek bele, tehát minden ugyanúgy, ahogy én is készíteném. Miért rosszabb mégis az üveges? Mit okozhat, ha gyakran kap üvegeset? Nagyon fontos lenne mégis átállnom a saját főzött ételre?


Tudom, hogy idővel muszáj lesz, ahogy jön a darabosabb étkezés, de reménykedem, hogy addigra őt is jobban le lehet majd foglalni, és nem kell szemmel tartani majd minden pillanatban...


(Magamnak külön kell főznöm, mivel külön diétán vagyok, olyasmiket nem nagyon kaphat a baba, amiket én eszem. Általában magamnak sincs időm főzni egyébként.)


2020. jan. 17. 18:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én 8-10 alkalommal főztem neki püréset, aztán feladtam. Szó szerint semmit nem volt hajlandó megenni. Azóta is válogatós, de makk egészséges, 5 éves.
2020. jan. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem


Ha minőséget veszel, akkor aemmmi.


Nekem sajnos nem ette meg, a készîtettet is alig

2020. jan. 17. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy, semmit nem okoz.
2020. jan. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A nagyobb lányom 2x kapott üvegeset (ajándékba kapta), mindkettőt kihányta. Amit főztem, mindent megevett. A kicsivel hiába próbálkoztam, hiába fagyasztottam le neki egy csomó mindent, semmi nem ízlett neki. Az első üvegeset szó szerint sírva vettem meg, de csak az kellett, úgyhogy fél évig azt ette. 1 évesen ráállt a házi kosztra. Makk egészséges.
2020. jan. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

😊 semmi baja nem lesz!

Van egy 4 éves többemberes lányom.

Üveges bébiételen "nőtt fel"

Igazából nem tudnám megindokolni h mivel jobb a házi. Talán max h "tudod mi van benne"

Nekem időpocsékolás volt. Nem is ízlett a gyereknek annyira mint a saját. És mindig kidobtam egy csomót, sisem tudtam csak annyit csinálni, amennyi kellett.

Amikor elkezdtem azt adni neki amit mi eszünk, csak összedaraboltam/ nyomtam, már tök ízlett neki. Ne aggódj. Jobb lesz ha már a tiétekből ehet 😉

2020. jan. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy rossz anya ez miatt.

Aki ez miatt elítél nyaljon sót. Költséghatékonyság miatt jobb a házi de üvegesben van amit én pl nem főzők magunknak. Nem vagyok bió mániás. Szerintem bió max az amit Te magad termelsz meg.

Nagyobbik lányom elmúlt 11 hónapos mire hajlandó volt elfogadni a házi kosztot, addig csak is üvegeset evett. Hiába főztem minden nap frisset, dobhattam ki. Mai napig válogatós. A kisebbik lányomnak esze ágában sem volt megenni az üvegeset max a gyümölcsöset. Ő a vaslábost is megenné.

2020. jan. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja nem lesz. A fiamnak hiába próbáltam főzni bármit, nem ette meg, a lányom meg az üvegeset nem ette, úgyhogy neki meg főztem. Másfél év van a két gyerek között, mindketten anyatejesek voltak és mindketten jól fejlődtek.
2020. jan. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!