Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mi a véleményetek a BLWről?...

Mi a véleményetek a BLWről? Van köztetek olyan, aki ezt alkalmazta? Nem ástam még bele magam ezért minden tapasztalat, érv és ellenérv érdekel.

Figyelt kérdés
2020. ápr. 25. 17:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
83%
Imádom, már a második gyerekkel csináljuk. Semmi macera, létezem elé amit mi is eszünk, elnyammogja, én meg tudok rendesen enni. Az egyetlen hátránya, hogy sokat kell takarítani. Ja, nagyon parázósaknak inkább nem való, de nekem alapelv, hogy a gyerek osztoneiben bízok (enni fog eleget/nem fullad meg - persze azert figyelek)
2020. ápr. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A legelső próbálkozást leírnád? Elé tetted és magától elkezdett enni? Öklendezett nagyon? Hány hónapos volt amikor elkezdted? Allergiás reakció nem volt?
2020. ápr. 25. 17:09
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
Mi is kezdettől darabosat adtunk neki. Babája válogatja, hogy mennyire szimpi neki, de nekünk bevált. 15 hónapos korától ügyesen eszik kanállal és villával is. És néhány dolgon kívül bármit szívesen megeszik, ez nekem belefér mert pl a máj és a hal nekem dem a kedvencem. Korábban sok volt a maszatolás meg idő volt míg kanalazni megtanult. De megérte. Az elején tényleg maszatos.
2020. ápr. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
37%
Én nem szimpatizálok vele. A legfontosabb ok, hogy 4-7 hó között be kell vezetni a glutént, akkor még darabosat nem eszik, szóval marad a pép.
2020. ápr. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%

Mi úgy kezdtük el, hogy iszsz babám nem akarta a hozzátáplálást. Nem érdekelte se a püré, se a kanál. Aztán a kezébe adtam egy darab kiflit 8 hónaposan, és nagyon ügyesen elnyammogta. Onnantól át is tértünk arra, hogy ő evett egyedül, eleinte kézzel, de egy evésen műanyag villával már egész ügyes volt, kanállal jól evett.

Volt, hogy kézzel szedte ki a levesből a répát, aztán nem győztük öltöztetni, de nem érdekelt, csak hogy egyen és igyon.


Most három éves, nem válogatós, ügyesen eszik, és étteremben is vállalhatóan viselkedik. :)


Nagyon ritka, hogy öklendezett egyet-egyet, vagy köhögött egy morzsától. De ennyit a két nagy tesó is, akikkel azt se tudtam, hogy ilyen létezik.

2020. ápr. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%
Első gyereknél nagykönyv szerint haladtunk, nagyon rossz evő, válogatós. Második gyerek 5 hónaposan beleharapott a banánba és elnyamnyogta... mindent meg akart kóstolni és hagytuk neki. De volt hogy más kezdett partinzán akcióba a családban - epret 8 hósan pl, amitől a vajam égnek állt, nem aludtam aznap éjjel, de semmi baja nem lett. Van amit nem eszik meg, de alapból jó evő.
2020. ápr. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
86%
A fiammal 6 hónaposan kezdtünk volna, védőnői nyomásra. Ülni se ült még akkor. 3 napig kínlódtunk, az egész napunkra rányomta a bélyegét a dolog, ő nem akarta, nem érdekelte, utálta, én eltöltöttem az időt a kajacsinálással, utána meg a takarítással. De az egészet dobhattam ki. Szóval 3 nap után azt mondtam tuti nem az alma meg répa pürétől fog 2 hét alatt húsosra hízni a gyerek, szóval felfüggesztettem az egészet. Visszaállt a rend. Szerencsémre nem sokkal később egy ismerős említette a falatkákat és akkor eszembe jutott egy másik ismerős aki blw-re készült. Vele konzultáltam és kezdtem el utánaolvasni, utánajárni a témának. 7 hónaposan ugrott új neki újra a ht-nek, akkor már blw szerint. Soha többé gondunk nem volt.
2020. ápr. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
40%
Jó, hogy ilyen toleránsak az anyukák, pedig nem is írtam, hogy ordas baromság az egész.
2020. ápr. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
86%

Azzal hogy minél korábban egyen darabosat, egyetértek.

Azzal is, hogy hagyni kell a gyereket egyedül próbálkozni, nem pedig tömni.

DE a blw teljes sorrednélküliségével, nem tudok azonosulni.

Rögtön az elejétől darabosan kínáltam mindent, de nem azt ette amit mi, hanem inkább én azt, amit neki "lehetett'. A blw nem ismer ilyet, csak a méz, a füstölt húsok és a tk cuccok szerepelnek a BLW-s tiltólistán. A mi családunkban viszont van táplálékallergia, így nem akartam azt kockáztatni, hogy a sok komplex kajából kelljen totózni.

2020. ápr. 25. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
72%

Kedves előző! A BLW egyik alapja az, hogy minden receptet adaptál a babára és 1 éves korig a család étkezését igazítja a babához. Táplálék allergia gyanú esetén (ahol már van valakinek) meg szintén azt javasolja, hogy különös odafigyeléssel kezeljék a helyzetet.

Ezt csak úgy irom, mert én nem bírtam teljesen betartani a szabályaikat. Ha olyan étel volt akkor én kanalaztam neki, ha olyan akkor ő evett kézzel. És az összes tipikus allergént (glutén, tej, eper, méz stb) aprànként vezettem be, úgy hogy akkor semmi más újat nem adtam neki.

2020. ápr. 26. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!