Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Miért nem fogadja el a kanalas...

Miért nem fogadja el a kanalas ételt?

Figyelt kérdés
Kisfiam 6 hónapos, de minden ízre (ami nem anyatej) fintorog és kiköpi. A következő kanállal már el sem fogadja. Próbáltam szopik után, vagy akkor amikor éhes, de nem hajlandó megenni. Mi lehet a baj? Másnak is ilyen nehéz? Meddig megy ez így? Amikor mi eszünk azt nézi, érdeklődik es minden áron meg akarja csócsálni, de az amit mi eszünk azt mégsem adhatom neki.
2020. ápr. 26. 19:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Nyugi. Majd eszik ha akar. Az én babám 8 hónapos lesz. Még nem váltottam ki étkezést mert mennyiséget nem eszik. Ugyan úgy rá van ő is kattanva a mi kajánkra.

Ami nálunk nagy siker volt az az édesburgonya, sütőtök és a répa 6 hósan. Hátha nektek is jó lenne.

2020. ápr. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Amúgy mit adsz neki? Üveges? Saját? Párolva? Főzve?
2020. ápr. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Amit eddig kapott :

Répa, alma, banán, burgonya, hús (marha és csirke is) paszternák, petrezselyemgyökér, sütőtök.


Amit már többször is kapott:

Répa, püré formában és préselt formában is. Volt belőle üveges és saját készítésű is. Tettem bele anyatejet is hátha szívesebben elfogadja.


Alma püré és préselt is. Üveges és saját készítésű is.


Burgonya püré. Üveges és saját készítésű is. Adtam hozzá anyatejet is.


Banán püré. Üveges és saját készítésű is.


Csirke husi. Üveges és saját készítésű burgonyával elkeverve.


A többiből csak üveges bébiételt kapott.

Amit hőkezelni kell, azt párolva adtam.

2020. ápr. 26. 21:01
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát ez elég sokminden. Egy ízt több nap is kínálsz neki? Lehet még nem érett a hozzátáplálásra. Ha a szájába teszed rögtön tolja ki a nyelvével? Mert ez arra utal, hogy még várni kell. Mikor kezdtétek?
2020. ápr. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Bő 1 hónapja kezdtük el. Egy-egy ízt 3-5 napig kap, attól függően mennyire elutasító az adott étellel. A nyelvével nem tolja ki azonnal. Kb amit a szájába adok annak a fele lemegy a másik fele pedig az arcán végzi. A gyerekorvos 4 hónaposan mondta, hogyha szeretnének akkor kezdhetjük. 5 hónapos kora előtt 1-2 héttel kezdtük el.

Mostanra viszont már ennie kellene mert az anyatej nem elegendő önmagában. A hízása nagyon lelassul és az utóbbi 1 hétben csökkent is a súlya. Az anyatej mennyiségével nincs gond. Viszont a fiam nagyon sokat mozog napközben. Én azt feltételezem ez állhat a súlycsökkenés mögött. Nem beteg, vidám jókedvű gyermek.

2020. ápr. 26. 21:42
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Mikor kezdett el enni a babád? Mi is ugyanebben a cipőben járunk, most lett 5 hónapos, kóstolt barackot, almát és répát, de egyik sem tetszett neki 😐
2021. aug. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A férjem unszolására 2 hétig próbálkoztam csak kanalas ételekkel. Utána áttértem a falatkás hozzátáplálásra. Azokból az alapanyagokból főztem/pároltam/sütöttem meg neki amit mi is ettünk. Bababarát módon. És ujjnyi vastagra vágva kapta meg. Úgy evett, ha ő rakhatta a szájába és darbkás volt. A kanalat kb másfél éves koráig nem fogadta el. Utána azzal sem volt gond. Mostmár lassan 2 éves és nagyon szépen eszik mindent, evőeszközökkel is. Megérte hogy hagytam. Nagyjából 1 éves volt amikorar teljesen önállóan evett. Nekünk csak annyi dolgunk volt, hogy elé rakjuk az ételt.
2021. aug. 11. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!