Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Üveges bébiétel vagy otthoni...

Üveges bébiétel vagy otthoni turmixolás/főzés/paszírozás?

Figyelt kérdés
Több cikket is olvastam pro és kontráról. Nektek mi vált be? Persze, tudom, hogy minden baba más, más ízlik mindenkinek. A bébiételek tényleg tartósítószer mentesek?

2020. máj. 10. 21:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Ha az van ráírva, akkor annak kell lennie, elégg megbüntetné a gyártót a hatóság különben.


Szerintem utazáshoz praktikus a bolti, vagy ha siet az ember. Egyébként sokkal-sokkal olcsóbb, ha maga főzi az ember.

2020. máj. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

Én szívesen pepecseltem neki az itthoni kajákkal. Avent 2in1 pároló+turmixot vettem, azzal készítettem neki. Szerettem, de ehhez az is hozzátartozik, hogy jó étvágyú a babám, és szívesen ette, amit csináltam neki.

De ha mentünk valahova, akkor üvegeset vittem. Meg előfordult, hogy nem volt időm főzni neki, vagy elcsesztem a kajáját, akkor mindig nagyon jól jött, hogy bonthattam neki egy üvegeset.

2020. máj. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek más válik be. 😊 Van amelyik babának nem ke a házi van amelyiknek meg nem kell a bolti. A boltinál nézd meg a címkét. Van abból is jobb fajta es átlagos. 😊
2020. máj. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mint minden másban, ebben is célszerű egy egészséges egyensúlyra törekedni. De azt is lehet, hogy kihagyod a pürés állagot és apróra vágott szilárd táplálékkal kezded a hozzátáplálást.
2020. máj. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%

Én szerettem otthon elkészíteni.

Eleve volt otthon pároló és turmix gép is.

Elolvastam az üveges bébi ételekbe mit tesznek, azokat megvettem és az egészet egybe megpároltam, majd turmixoltam. Volt, hogy én is azt ebédeltem. 😂

Azóta is van olyan, amit megcsinálok szósznak tésztára vagy rizsre.

2020. máj. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%

En akkor vagyok nyugodt ha latom mi is van abban az uvegben ill h keszul 🙂

Hosszútávona mindennapokra foztem neki, volt h fagyasztottam is jegkocka tartokba, aztan zacskoba ontottem, igy csak elo kellett kapni.ugyanezt gyumolccsel is. Az elejen csak igy, aztan kesobb mikor mar nem igazan tudtam elokeszulni, adtam neki uvegeset ha elmentunk valahova de Nem igazan szerette. Baromi dragak ezek a babakajak foleg az elejenh kb 3 falatot eszik meg belole,aztan lehet h kesobb se kell neki tobb. Egyebkent volt olyan etel amit adtam neki, elvileg ugyanazt keszitettem mint az uveges, de meg se kozelitette ízvilága. Az enyemet megette,az uvegeset kikopte.

2020. máj. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%
Vettem néhány üveges bébiételt(hipp) ,hátha jól jön, ha nincs idő főzöcskézni. A fiam csak a gyümölcsös üvegeset ette, a többit elajándékoztam. Így főzöcskéztem, kertünk van, nem aggódtam, hogy mi kerül a pocijába. Én csak hippet vettem, nem mertem mást venni. Elvileg bevizsgált termék. Egyszer a keresőbe beütöttem:bébiétel termékvisszahívás, hát nem egyet hívtak vissza, és ha a pici babák már megették, épp elkezdenek szilárdat enni, aztán mindenféle mérget egyenek:(
2020. máj. 11. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Horaires ***** válasza:
0%

Én azt pártolom, hogy az anyuka főzzön a babának, sokkal egészségesebb, olcsóbb... Persze pepecs meg fáradtság, de az is az, hogy magára főzzön az ember, ha azt vesszük. Nem

fárasztóbb egyik, mint a másik. Én nem bízom abban, hogy bármelyik bolti lenne olyan természetes mint amit én főzök, úgyhogy én annyit néztem meg, hogy hozzáadott cukor ne legyen benne, azonkívül meg a lehető legolcsóbb legyen. Irreálisan drágák, komolyan fel nem fogom, hogy pl. egy kis üveg/tasak almapüré miért kerül annyiba, mint 2-5 kg alma. Na mindegy. Amúgy nem vagyok ellenük, ameddig mértékkel vannak használva, elvégre azért vannak, hogy megkönnyítsék az anyukák életét. Pár darab mindig volt itthon, heti 2-3 ment el. Legtöbbször kevertem bele főtt zabpelyhet, de volt, hogy csak úgy adtam, mikor felkeltem reggel s a mosogatórongy élettel telibb volt nálam. :) Pár adag általam készített babakaját a fagyasztóba is szoktam tenni, bár rendszerint csak egy adagot főzök, de onnan is van így mit előkapjak ha úgy van. Szóval én vegyesen oldom meg, szerintem így jó, próbálok frisset adni neki nagyrészt, de ahogy mi is időnként rendelünk pizzát, úgy ő is kap néha bolti kaját amit nem én csinálok.

2020. máj. 11. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Most kezdtük a hozzátáplálást. Is-is.
2020. máj. 11. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 khniki ***** válasza:
A kisfiam pl. hóbapokig 3x fél órát aludt nappal, semmire sem volt időm mellette. Ezért én üvegeset adtam/adok neki. Finomak nagyon és változatosak!
2020. máj. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!