Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Miért vannak egyesek ennyire...

Miért vannak egyesek ennyire rápörögve a hozzátáplálásra?

Figyelt kérdés
A 4 hónapot is alig akarják kivárni. Anyatejes babával is elkezdik hamarabb. Mert őket nem érdekli semmilyen ajánlás meg nem hiszik el hogy akár árthatnak is. Miért olyan nehéz kivárni?
2020. máj. 30. 19:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
64%
Mert ez még mindig egy verseny egyesek szemében, hogy az az "ügyesebb" baba, aki már 3 hónaposan a pörkűtet puszilja befele. Meg az az ügyes anyuka, aki már a szalonnát tolja neki ennyi idősen kolbásszal. Prolik.
2020. máj. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
77%
Na ezt én sem értem. Főleg anyatejeseknél. Nem egyszerűbb simán elővenni a mellet és 10 perc alatt megetetni, aztán megy tovább a nap, mint megvenni, pucolni, pürésíteni, megeszi-nemeszi, mosogatni, elpakolni és mivel nem eszik még mennyiséget így is szoptatni kell. Most 3 hónapos a második gyerekem és eszemben sincs 6 hónapos kora előtt kezdeni. Elsővel is így tettem és nem maradt le semmiről. Ráérünk.
2020. máj. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
71%
Mert “a védőnő mondta, hogy elkezdhetem”, meg “én 3 hónaposan már pörköltet ettem és semmi bajom”, meg “anyu mondta, hogy már elkezdhetem a kóstoltatást”. Nekem anyós a gyerek 2 hónapos korában mondta, hogy lassan elkezdhetem a kóstoltatást, anya 1 hónappal később. Nem értik miért várok 6 hós koráig.
2020. máj. 30. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Nekem is van egy ismerősöm. Ő 4 hósan kezdte de már minden baja volt. Mert ugye őt már 3 hósan etették. 6 hósan már 2 étkezést kiváltott. Nem akarta felfogni én miért várok. Mondta h már nyugodtan elkezdhetném 🤦

10 hósan mi még nem tudtunk étkezést kiváltani és ezt sem érti, hogy engem miért nem zavar. Tegyek neki cukrot az éreléhez meg adjak neki krémtúrót. 🤦

De itt is mindig azt látom hogy már 3 hósan toporognak hogy kezdeni akarják. Mindegy h tápszeres vagy anyatejes

2020. máj. 30. 19:46
 5/18 anonim ***** válasza:
74%
Na igen a cukor a másik. Vannak akik teljes mértékben kerülik az elején, és vannak akik nem értik, hogy miért.
2020. máj. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
57%

Szia, cím alapján azt hittem arra gondolsz, hogy miért problemaznak olyasmin hogy jaj az alma után jöhet e a barack.

De utána csodálkoztam hogy inkább te vagy raparazva.

Az ajánlások csak ajánlják hogy úgy csináld. Ha a baba előbb is érdeklődik a rendes ételek felé kárt nem okoz ha elkezded a kostoltatast. Persze az ilyen pörköltet sztorik tuti nem igazak, az idősebbek teljesen elfelejtik ám, hogy már bőven idősebb volt a porkoltnel.

De az is nagyon jó ha az ajánlások szerint csinálod! Igazából úgyis előbb utóbb a családi szokások szerint fog enni a baba... Ahol egészségtelenül esznek ott a bébi is azt szokja meg. Én is már csak dugiba ehetek csokit mert mindent meg akar kóstolni amit mi eszünk.

2020. máj. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
78%
Nekem mindkét gyerekem tejfehérje allergiás és tejcukor érzékeny volt. Gasztroenterológus javaslatára kezdtük el 4 hónapos korukban. A Neocatet kapták, nyilván nekik az volt a normális, más tápszer szóba sem jöhetett, viszont amit megettek nagy részét ki is bukták. Nem is javasolták a levekkel való bevezetést, hanem rögtön a pürét.
2020. máj. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
72%

Nem értem én sem.


És még büszke is rá, hogy 6 hónapos és túrórudit meg tejszeletet eszik...


Én 6 hósan kezdtem és szépen haladunk, de mű dolgokat nem adok neki, cukor ellenes nem vagyok, de inkább magam készítem

2020. máj. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
66%

A másik kedvencem a tejpép


Kekszes, meg kitudja milyen...


Az mivel jobb, mint a tápszer? Persze jobb ízű, édes, a gyerek gyűri befelé, aztán pár hét múlva jön a kérdés, hogy miért nem eszi meg a zöldséget :D

2020. máj. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
34%

Az én környezetemben mindenkinek a 4 hónapos kortól a normális,a védőnő a babám 5 hónapos korában már pattogott hogy miért nincs még étkezés kiváltva. Én lazán vettem ennek ellenére, semmit nem erőltettem. 4 hónapos korától kapott amit lehetett de csak néhány falatot és igazából jól is jött, segített a székrekedésén.

7 hónapos volt mire 1 étkezést kiváltottunk.

2020. máj. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!