Mit tegyek? Hagyjam rá?

Figyelt kérdés
Szoasztok...tanacsert szeretnék fordulni...a lányom hozzátáplálását zöldségekkel kezdtem...répa, krumpli,cékla...gyonyoruen evett mindent,aztán jöttek a gyümölcsök...a gond az h azóta nem eszi a zöldséget...ebedre mindig főzeléket készítek neki, aminek gyümölcs a vége, mert nem akarja megenni 😒 ti mit csinálnátok? Hagyjam rá? Adjam egyelőre azt amit szeret? Vagy próbáltam erőltetni a zöldséget? Pár nap múlva lesz 8 hónapos

2020. jún. 29. 19:57
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Miutan meg erezte az edesebb izt szerintem csak az jon be neki, en elkezdenem fokozatosan az ossze turmixolt gyumolcshoz zoldseget hozza adni es folyamatosan noveszteni a zoldseg mennyiseget.


Vagy ki probalni felefele aranyban

2020. jún. 29. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

mindent mindennel ne keverj, mondjuk a krumpli és az alma viszonylag semleges, szóval krumplit egyéb gyümölcsökkel, vagy almát zöldségekkel.

zöldségleves levét próbáltad?

és a mirelit kiolvadt zöldség is érdekes lehet falatonként ha majd lesz foga és eszik darabosat. és nyugi, nem lóverseny, ha pár hétig lassabban haladtok semmi nem történik.

2020. jún. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Azt mondjak a szakemberek, hogy adjuk amit szeretnek és mondjuk egy hét múlva kinaljuk neki vissza, amit nem evett meg. Egy másik alkalommal lehet, hogy megeszi. De a b verzió, ha pl a répát elrejted a gyumolcspurekbe. Húst meg igazából gyümölcsszoszba is lehet rakni. Egy a lényeg, nem szabad semmit erőltetni, mert az csak rosszabb lesz.
2020. jún. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Igyekeztem változatos "főzni" neki, de aztán egy ideig csak a sülőtök jött be neki,most pedig már az sem...az ebédjeink ugy néznek ki,h én készítem neki a fozelekeket, nem szoktam mindent mindennel keverni...max 2 felet keverek és esetleg hozza hús...nem keverem neki ugy a kajákat h az ehetetlen legyen...no szóval elkezdem etetni...ő fintorog, tekereg látom rajta h nem tetszik...nem nyitja a szájat...itt-ott nagy nehezen elkapom a pillanatot és bemegy egy kanálka...igy persze nem eszik ezért pattanok és hozom az üveges gyümölcsöt ami kb 95%-ban mindig bejön...de akkor megpróbálom ugy h most egy ideig nem erőltetem a főzelékjeimet 🤣 max elrejtek egy kevés zöldséget a gyümölcsbe 🙂 köszönöm szépen h válaszoltatok 🙂
2020. jún. 30. 07:26
 5/6 A kérdező kommentje:
Kedves második! Az én lányomnak már 8 foga van 😃 és mégsem akar darabosat enni 😏
2020. jún. 30. 09:01
 6/6 anonim ***** válasza:

Akkor még azt kipróbálhatod, hogy időnként üljetek az asztalhoz amikor pl te eszel és guszta kis katonákat vágj össze. Alma, répa, sajt ilyesmi, amiket már eszik. Lehet, hogy ha nem konkrétan a kaja a “feladat” csak te ott eszel mellette el fogja kezdeni ezeket rágcsálni. Ha meg nem, akkor megeszed te max uzsonnára. Azt szoktak mondani, hogy akkorák legyenek a katonák, mint a baba ujja.


Amúgy üvegesből próbálták neki zöldséget? Mert barátnőm lánya pl csak az üvegeset volt hajlandó megenni. Valszeg azért, mert az sokkal homogénebb, mint amire egy otthoni turmix képes. Amúgy ha elrejtesz mindig egy kis húst/sajtot/túrót/joghurtot a gyümölcs pépben akkor az bőven jó. Nem stresszelnék a zöldségeken. Másik barátnőm lánya meg pl a gyümölcsöket nem eszi. Az én fiamnak a répa meg a krumpli nem jön be.


Utolsó tipp, ami nekem még bevált. Egy kis tapszert/anyatejet ha a fúj-fúj kajához keversz, lehet szívesebben megeszi.

2020. jún. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!