Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Trükközzek vagy hagyjam?

Trükközzek vagy hagyjam?

Figyelt kérdés
Kislányom lassan 2 éves. Magas vékony,20hós, 10,5 kg. Elég válogatós lett. Húslevest eszi minden mennyiségben egyedül kanállal,hússal,tésztával sok zöldséggel.A másodikból viszont csak a húst. Mindegy milyen lehet fasírt,kolbász,cs mell,odalas,halrúd de a köret nem kell. Szeret már egyedül enni,villával is ügyes,viszont így nem eszik meg semmi köretet csak sültkrumplit azt is ritkán. Ha adok v.mit a kezébe játszani akkor be tudom csempészni a főzeléket pl,de végre enne önállóan és nem hagyhatom mert akkor nem eszik rendesen. A gyümölcsök közül csak a banánt eszi saját maga a többit turmixolom joghurtba kekszel de ezt még én adom,amíg ő babrál v.mivel mert a gyümölcs kell! Reggeli vajaskenyér kolbásszal csmellsonkával vagy virslivel,sajtal,ha hagyom egyedül megint csak a hús fogy,így én adom a katonákat amig ő babrál, hogy a kenyér is lecsússzon. De olyan szépen enne egyedül,de úgy nagyon egyoldalú lenne. Nasizni nem szoktunk, ritkán van pogácsa,sósrúd,most nyáron fagyi,de ezekből sem eszik nagy mennyiséget. Napi 5 étkezés megvan így,+ reggel este- tápszer 280ml.És így is vékony. Amúgy jókedvű, mozgékony,kiegyensúlyozott eddig 1szer volt beteg.

2020. júl. 14. 12:09
 1/3 anonim ***** válasza:
75%

Nem tudom, mit és miért akarsz trükközni, a gyerek mindent eszik, amire szüksége van.

HA a levesben megeszik a zöldségeket, akkor lényegtelen, hogy körítésként nem. Gyümölcsöt meg nem feltétlen KELL ennie, a zöldségfélékkel elegendö vitamint fogyaszt.

A kenyér, meg hagyományos körítések nagy része csak szokás, de nem szükséges, ezek nélkül sem lesz semmi baja a gyereknek.

Ha nem erölteted, nem trükközöl, akkor idövel valószínüleg elkezdi azokat az ételeket is kipróbálni, amit most nem akar, ha meg nem, akkor sein lesz semmiböl hiánya.

2020. júl. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
88%
Ha az enyém ennyit enne, összetenném a két kezem és semmit nem trükköznék. Mintha a főtt rizs olyan nagyon fontos kaja lenne.
2020. júl. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 khniki ***** válasza:
100%
Mostohafiam kb. semmi húst nem evett 7 éves koráig, csak virslit és fasírtot, de hát az nem volt minden nap. Mégis él és virul, semmi baja. Nehéz elfogadni, de ez van.
2020. júl. 22. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!