Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 9 hónapos kislányom öklendezik...

9 hónapos kislányom öklendezik a darabos ételektől. Mit rontok el?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kisányom 9 hónapos, darabos ételt még nem eszik :(. 4,5 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást, tápszeres baba születésétől fogva, anyatejet kb egy hónapig tudtam neki adni cumisüvegből (sosem szopizott).

Üveges bébiételt, Milumil rizspépet és saját főztöt is adok neki, de csak pépet eszik. Nagyon szépen eszik, és megfelelő adagokat is, nem nagyon válogat, szerencsére már sokféle ételt kipróbáltunk már.

Kettő étkezés fixen ki van váltva, az uzsonnát mostanában váltjuk ki.

A bébiételek közül a 8 hónaposoknak valót már nem tudom adni neki, mert azok már darabosak, és öklendezik tőle :(... Mit csinálok rosszul?

Krumplit, répát adtam már neki, puhára főzve, kis darabokban. Elnyammogta, de inkább csak játszott, ismerkedett vele, nem nagyon evett belőle. Kiflivéget nagyon szereti rágcsálni, de ha abból nagyobb darab kerül a szájába, akkor nem rágogatja, csak cuppog rajta, szopogatja, lenyelné, de akkor is öklendezik.


Ma összetörtem neki főtt krumplit, magában nem ette, bébiételbe kevertem, kis falatonként adtam. Elnyammogja, le is nyeli, de közben öklendezik tőle.

Egyszerűen nem tudom, hogy próbáljam neki mutatni, hogy rágogassa, magától nem érzi, hogy mit kell csinálnia :(

Nemsokára 10 hónapos lesz, az alsó két metszőfogacska még csak most bújt elő.

Kicsit kétségbe vagyok esve, hogy valami baj van. Ilyenkor már minden baba eszi a darabosat :(.


Gond, ha még nem eszik, csak pépeset?


2020. júl. 16. 17:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem rontottál el, csak nincs hozzászokva, és esélyes, hogy eddig keményen turmixoltad neki az ételt. Kezd el passzírozni a dolgokat.
2020. júl. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Semmi baj vele, az én fiam se ette. Próbálkozz vele, addig meg turmixolj bőszen amíg nem eszi meg. Érettségire még senki nem vitt babapempőt magával.
2020. júl. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
70%

Nekem nincs tapasztalatom, mert még csak 6 hónapos a fiam, de én azt mondom, ne erőltesd a dolgot. Azt írtad, amit te készítesz, megeszi, eljátszik vele, tehát ismerkedik a darabos ételekkel. Bőven jó, ha majd 1 hónap múlva eszi a 8 hónapos kortól ajánlott ételeket. Attól mert még 8 hónapos van ráírva, kezdheti őket nyugodtan később :)

Az én fiam még nem evett húst, most kezdjük csak a főzelékeket bevezetni. Más gyereknek ilyenkor már 2-3 étkezés is megvan, de mi 6 hónaposan kezdtük eleve a hozzátáplálást, szóval nem aggódom rajta, ha 7 hónaposan eszik először húst.

Hagyd hogy szokja meg az altalad készített darabos ételeket, utána próbáld majd ki megint a bébiételt. De akkor sincs gond, ha még nem kell neki, van olyan baba aki 1 évesen is még csak tejpepet eszik, és utána kezd el rendesen enni.

2020. júl. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
16%
Nyelve nincs lenőve?
2020. júl. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%
Dehogy eszi minden baba a darabosat, sot, akik peppel kezdtek es nem falatkasan (blw), azoknak legkorabban 9-10 honapos kor korul ajanljak vevezetni nagyon ovatosan a darabosat, puhara fott zoldseggel-gyumolccsel, nagyon kicsi, majd egyre nagyobb darabkakkal, mert a peppel azt tanulta meg, hogy csak nyelnie kell.
2020. júl. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
81%
Az én 8 hónaposom csak pár gyümölcsöt és a brokkolit eszi meg pépesen, minden mástól öklendezik és ha a pép kicsit sűrűbb, attól is öklenddzik. Hozzá képest fantasztikusan haladtok
2020. júl. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%
A fiam is oklendezett sokáig. Amikor volt 16 foga, vagy legalábbis a hegye kint volt a hátsóknak, onnantól nem oklendezett, kB. 15 honaposan. Ő az ínyevel nem rágott. Én kiflicsucskot nem adtam, mert féltem megfulladt. Vettem pufit, azzal kezdtem, utána puha főtt zöldségeket,gyumolcsoket.pici kockákra vágtam, hogy véletlenül se fulladjon meg. És a darabos puret is utalta. Vagy darabos, vagy pép. Nem volt köztes állag.
2020. júl. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
62%
Én azt mondom, hogy ne aggódj. Az én kislányom 16 hónapos és csak 15! hónapos korában kezdett el enni darabosat, előtte ki is hányta, nemcsak öklendezett. Nekem azt mondta az orvos,hogy majd megérik rá megpróbálni meglehet,de ne erőltessem, inkább a lépés, minthogy megfulladjon, és lám 1 hónapja már mindent megeszik. Husit, tésztát krumplit, még a keményebb zöldségeket is. Görcsöltem ezen elég sokat és szerintem ezt a gyerek is érezte. Elengedtem teljesen. Már most nincsenek ilyen problémáink. Ne aggódj nem fogod neki pürésíteni az ételt 20 éves koráig. :)
2020. júl. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
72%
Az én kisfiam is 10 hónapos koráig öklendezett a darabos ételről. Ne erőltesd, majd megérik rá.
2020. júl. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!