Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Milupa tejpép egyenlő a tej...

Milupa tejpép egyenlő a tej bevezetésével?

Figyelt kérdés

4 honapos kortól az van rairva vaníliás

Adhatok neki ha még nincs bevezerve neki a tej?

Vagy ezzel már be lesz?

Milupa tápszert eszik egyebkent


2020. júl. 18. 13:32
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
Neeeem. Ezekben nincs tej.
2020. júl. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%
A tejpéppel semmit nem lehet bevezetni, és nem minősül étkezés kiváltásnak sem.
2020. júl. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
45%
Nem és teljesen felesleges is. Ha anyatejes, azért. Ha tápszeres, azért, mivel a tejpép is csak tápszer, csak kevesebb szabály vonatkozik rá, így pl: nyugodtan telenyomhatják hozzáadott cukorral, míg az 1 év alattiaknak szánt tápszerek csak laktózból származó cukrot tartalmazhatnak, másolva az anyatej összetételét.
2020. júl. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%
Ha elolvasod az összetevőit, úgy kezdődik, hogy 50% tápszer.
2020. júl. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%
Sajnos a tejpépbem van tejszármazék ahogy a normál ha tápszerekben is 😪 onnan tudom, hogy a gasztroenterológus mondta ha tejpépet adnék, az olyan lenne mintha egy tál tejbegrízt enne. Tejérzékeny gyanús a babám. Ennek ellenére azért nem gondolom hogy ettol bevezetve lenne
2020. júl. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
60%

De a tejszármazék nem ugyanaz mint a tej, így bevezetve sincs általa. Nem jelenti azt, hogy ha bírja a tejpépet bírni fogja a tejet is.

A HA tápszereknél pedig főleg nem. Ott a tejet alkotóelemeire bontják, hidrolizált formában kerül bele a tejfehérje, aminek a tolerálása sokkal nagyobb, ezért adják tejérzekenység kockázata (!) esetén. Tényleges allergia esetén természetesen nem adhatóak.

Lányom az én halmozódó allergiáim miatt kapott HA-t. Semmi baja nem volt tőle, viszont amikor bevezettük a tejet durván ekcémás lett. Kivontunk, vartunk, fél évvel.l később lett visszaterhelve, akkor már bírta.

2020. júl. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
35%
Igen azt írtam én is hogy nincs bevezetve általa.
2020. júl. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
En amúgy nem is ertem, mi értelmük van. Nekem is nyomatja a védőnő, hogy adjam. A kisfiam meg utálja. Szoval egyelőre egy pures étkezése van és 4 tapszeres. Elvileg a tejet majd egy év körül szabad adni önmagában túrót, sajtot hamarabb. Meg kis mennyiség, ha van a főtt ételben az elvileg mehet. De mindig mást mondanak, úgyhogy kb magunkra maradunk, hogy eldöntsük.
2020. júl. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!