Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » Mért ilyen egy védőnő ? Azt...

Mért ilyen egy védőnő ? Azt is megmondta rossz helyen van a kiságy . Oké ez a dolga de kezd idegesíteni ezzel . Többi lent

Figyelt kérdés
Kisfiam 6 hónapos lesz 2 hét múlva és elkezdtem napi egyszer adni neki alma pürét. Védönő ma ír várjak még előbb beszéljük meg mit hogy mikor . Nem első gyerekem harmadik csak jobban tudom mit szabad kezd kicsit sok lenni amit csinál úgy tesz mintha kezdő anyuka lennék !!!
2020. júl. 20. 08:23
 1/8 A kérdező kommentje:
Meg minden áron mondta kell mérleg szerezekbe . Úgy volt kölcsönzők de aztán mégse mert nem fogom mérni minden evés után . De szépen gyarapodott mindig mikor vittem státuszra.
2020. júl. 20. 08:26
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Oke, és mi a kérdés? Ő elmondja, szerinte mit hogy csinálj, te meg konkrétan azt csinálsz, amit akarsz.
2020. júl. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
45%
Ha anyatejes, akkor tényleg ráér hat hónapos kor után kóstolgatni. Ha tápszeres, 4 hónaptól Lehet, de akkor se törvényszerű. Tényleg beszéld meg vele, a kiságyat meg nem írtad hova tetted hogy belekötött.
2020. júl. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%

Az első gyerknél az első egy évben talán 2x volt kinn nálunk. Persze az oltásoknál találkoztunk és a státuszoknál. Nekem nem kukacoskodott. Én négy hónaposan elkezdtem a hozzátáplálást nem kértem ki a véleményét soha.

A mostani védőnőnél 2x voltam a vírus miatt nem fogadott senkit. Azt mondta, hogy nem jön ki hozzánk mert látja rajram, hogy nincs gond itthon. Majd ha megszületik a baba kijön.

Nincs rossz tapasztalatom. De ezen ne stresszelj. Úgy csinálod, ahogy te akarod te vagy az anyja.

2020. júl. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%
Meghallgatod, bólogatsz, aztán csinálod, ahogy akarod. Ennél többet nem ér. Az első két gyereket is életben tartottad, akkor a harmadik csak sikerül :-)
2020. júl. 20. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
79%

A mi védőnőnk ugyan ilyen.

Terhesen minden miatt kórházba akart fektetni. Kijelentette felelőtlenek vagyunk, hogy gyereket vállaltunk, mert férjemnek volt tüdőembóliája, és ezzel a gyereket is lehet halálra ítéljük, mert örökölheti 🤦‍♀️ mikor kijött konkrétan az egész lakást átrendeztette volna, esküszöm mintha nem is védőnő, hanem valami lakberendező, vagy feng suhi szakértő lenne. (Konrktorokat tetessem magasabbra, a gyerekág, azon a falon nem lehet, akvárium nem lehet a gyerekszobába...stb...

Mi 4hósan kezdtük el a hozzátáplálást, anyatejes volt, a gyerekorvossal beszéltem meg. Na ott a gyámügyet akarta hívni... nincs olyan találkozás, hogy ne kötne bele valamibe. 3hósan hasról hátra meg vissza fordult a fiam, el akarta küldeni gyógytornászhoz, mert még korai, ne forogjon, biztos baja van. A járással ugyan ez. Mert 11honaposan korai az önállóan sétálás 🤦‍♀️

Ja meg a kedvencem, állandóan diétáztatná. Egyáltalán nem kövér gyerek, erősek a csontjai. Magasabb meg nehezett a korosztályánál. És ez azért van, mert tömöm szerinte...

És a kedvencem, 12hós volt a fiam, akkor azt mondtam nekem elég volt a szoptatás, testileg lelkileg kikészültem tőle, nem ment tovább. Addigra már csak napi 1x kérte nappal, meg éjjel 3x keltünk. leszoktattam, hiszen szó szerint evett mindent. Tápszert adni eszem ágában nem volt, minek? Változatosan, sok tejterméket eszik. A gyerekorvos totál egyetértett velem. Na ekkor a védőnő olyan hisztit levágott, mert a gyerek az első, nekem el kell viselnem mindent miatta, nekem kutya kötelességem szoptatni ameddig igényli, akár 4éves koráig is. Azóta nem voltunk nála...

Én mindig végighallgattam, bólogattam, ha kellett kinyitottam a számat, és úgy csináltam mindent, ahogy én gondoltam. Ha valami kérdésem volt, mindig a házoirvoshoz mentem.

2020. júl. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
3.gyermekünket várjuk, a 3.védőnőt fogyasztjuk. Szerencsére mindegyik szuper volt. De őszinte leszek.. 3.gyermeknél már én sem díjaznám ha annyit a nyakamra akarna járni. Igazából mi újat tudna mondani?
2020. júl. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
48%
Lehet, hogy már nem tud újat mondani, de csak a munkáját végzi. Neki az a dolga, hogy ezeket elmondja, aztán a szülő döntése, hogy úgy csinálja-e, vagy nem. Nem kedvtellésből jár a családok nyakára annyit, hanem, mert elő van írva törvényileg, hogy mennyi idős gyermekhez hányszor kell kijárnia. Rengeteg jogszabály előírja, hogy mikor mit kell mondania, nem mondhat mást, mint ami abban le van írva, még ha ésszerűtlen is. Sokukon nagyon nagy a nyomás, mert ha valamelyik gyerekkel ne adj Isten baj lesz, az orvos sokszor már rögtön rájuk húzza, hogy miért mondta ezt, vagy azt az anyukának, vagy miért nem mondta. Ha viszont bunkó meg kötözködős, na arra viszont nincs mentség, mert mindent lehet szépen, nyugodtan, emberileg is közölni az anyukákkal. Az én mentorom sem esett neki sosem az anyukáknak, hanem emberileg beszélt velük higgadtan, emiatt nem is volt rá soha panasz, szeretik nagyon a gondozottjai.
2020. júl. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!